A Imkhrn Van de redactie Het laatste nummer van de eerste jaargang bevat vele en uiteenlopende onderwerpen, In aflevering 11 van de serie "Voor de stadsbrand" vertelt Fokkelien von Meyenfeldt verder over am bachten in het oude Lochem. Heel bijzonder "oud nieuws" is er van de hand van Feike Reitsma. over een wijnroof die in 1499 in Lochem heeft plaatsgevonden en die de gemoederen vele jaren heeft bezig gehouden. Van CeesJan Frank is er een bijdrage voor de rubriek "Hartelijke groeten uit Lochem" Jan Klein Egel ink schrijft over "Lochem wordt Havenplaats", In zijn artikel is onder meer een verslag opgenomen van het eerste pleziertochtje op het gloednieuwe Twentekanaal, Onder de titel "Een nieuwe bladblazer" presenteert Jan Brouwer de werkgroep "Oude Begraafplaats". Verderop in het blad kunt u kennis maken met de "keldermotten", de werkgroep die de verschillende collecties van het Historisch Genootschap met bewonderenswaardige zorg beheert, Alex Jansen, directeur van de Garve, bericht over het nieuwe historische standaardwerk dat Lochem rijker is geworden en dat inmiddels al aan de tweede druk toe is; in de rubriek Boekensignalement wordt "Honderd jaar Burgerzin" besproken door CeesJan Frank, U kunt hier ook lezen over enkele andere nieuwe uitgaven waarin I.ochem centraal staat. Verder is er weer een aflevering van "Het Olde Lochem", zoals het naar voren komt in de herinneringen van mevrouw Breukink, en treft u een bijdrage aan van G.B. Koster over de bouw van de watertoren. Naar aanleiding van een inzending van mevrouw Gase schrijft Arjen Dieperink over "De Algemene Politic-Verordening voor de gemeente Lochem". Daarnaast schrijft Henriëtte Marsman-Slot over Open Monumentendag en is er een bijdrage van Gerard Perfors over de Kadastrale Atlas Lochem die binnenkort zal verschijnen, en waarop u nu al kunt intekenen. Ten slotte beschrijft Jan Brouwer hoe het Genootschap een nieuw collectie rijker is geworden: "Lochem in bewegende beelden". Wij hopen dat u met dit afwisselende nummer de donkere dagen voor Kerst wat kunt verlichten en wensen u goede feestdagen toe. Redactie 3 Land van Lochem 2002 nr. 3

Land van Lochem | 2002 | | pagina 3