Mededelingen deelden en zieken. Andere the ma's zijn het ontstaan van de nutsvoorzieningen en de stichting van vele belangrijke instellingen en voorzieningen al-s het Volks huis, de Spaarbank, de biblio theek, het ziekenhuis, de kruis verenigingen, zwembad en open luchttheater, sociëteiten en schouwburg. "Een eeuw burgerzin" is daarmee niet een boek over welzijnswerk in de gemeente Lochem alleen, maar het geeft ook een prachtig beeld van de totale Lochemse sa menleving in de twintigste eeuw! Een belangrijk overzichtswerk dus, dat voor het eerst vele vor men van maatschappelijk en so ciaal-cultureel werk èn de vele Lochemers, die daaraan hun steentje bij hebben gedragen, jn samenhang beschri jft. Dezelaat- sten komen herhaaldelijk zelf aan het woord in korte persoonlijke herinneringen of kleine inter views, wat het boek een extra, menselijke dimensie geeft. De hoofdstukken worden verle vendigd door talloze, nooit eer der gepubliceerde afbeeldingen, waaronder zeer bijzondere foto's uit de collectie Frijlink-Spronk, het Gemeentearchief Lochem en andere collecties. Er is geen notenapparaat opge nomen, wel een uitgebreide bron- vermeld ing, zodat "Een eeuw burgerzin" niet slechts een vrij blijvend lees- en kijkboek is ge worden, maar ook zijn bijdrage aan toekomstig historisch onder zoek zal leveren. Ondanks een minpuntje, het ont breken van een persoons- en tref woordenregister, mag het boek met recht een van de belangrijk ste publicaties over de historie van de gemeente Lochem in de afgelopen jaren worden genoemd! Daarmee hebben de samenstel lers zelf ook bijgedragen aan de wens die in de epiloog wordt uit gesproken en die te vinden is op een tekstpaneel in de Grote Kerk; "Laat ons in de toekomst zorg blijven dragen voor Lochems verleden". Kerstbijeenkomst Het Historisch Genootschap Lochem - Laren - Barchem houdt vrij dag 20 december om half acht "s avonds zijn jaarlijkse Kerst bijeenkomst in de foyer van de schouwburg te Lochem. Dini Hiddink zal die avond gedichten en verhalen voordragen, afge wisseld door sfeervolle muziek, verzorgd door Tonny Fraas en Her man Nossent. Iedereen is van harte welkom en de entree is gratis. Evenementen Zaterdag 11 januari 2003 De nieuwjaarsvisite wordt gehouden van 3 tot 5 uur in de foyer van de Schouwburg te LochemOm 4 uur wordt, op groot beeld, de videofilm vertoond van de presentatie op 19 september j.l, van van het boek: "EEN EEUW BURGERZIN, werken aan wel zijn in Lochem Wij nodigen u van harte uit. Dinsdag 11 februari 2003 Door de overweldigende belangstelling voor de lezing van Aafke Brunt (archivaris van Twickel) in februari 2002 in Zwiep, was voor veel mensen helaas de lezing niette volgen of hebben hem door plaatsgebrek niet kunnen bijwonen. Aafke Bruut komt ten tweeden male naar Lochem vooreen dialezing met de titel: "Ver halen uit het huisarchief Twickel". De avond wordt gehouden in "Zalencentrum Bousema", Zutphenseweg 35 te Lochem. Aan vang half acht. Dinsdag 18 maart 2003 Diavoorstelling met oude beelden van Laren, Exel, Barchem en Lochem in Hotel Witkamp in Laren. Middagvoorstelling: aanvang half drie, zaal open om twee uur. Avondvoorstelling: aanvang acht uur, zaal open om half acht. üead\ine kopij Land van ^^3 Oproep Vooreen toekomstige publicatie in dit tijdschrift over de Lochemse Hagens: meer dan 100 jaar winkeliers, zoek ik de nazaten van: Jan Hagens (geb. 1784), Willem Hagens (geb, 1790) en Hendrik Hagens (geb. 1796). Willen de Lochemse en eventueel Zutphensc Hagens zich bij mij melden, om te kunnen nagaan van welke tak ze afstammen. Feike Reitsma, Henri Dunantweg 52, Lochem, tel. 0573-253712. 36 Land van Lochem 2002 nr. 3

Land van Lochem | 2002 | | pagina 36