Dochteren, de sectiën C, D en E; wijk C: de buurtschap Armhoede sectie A. Lochem was dus in wijken ver deeld. leder huis werd voorzien van een wijknummer. In de huis- nummerlijst van 1880 - 1890 ko men wij deze nummers tegen. Het Gemeentehuis was voorzien van huisnummer Al en het "brandspuithuis" A48 (Bagijne- straat). De waterkoorn molen (af gebroken in 1894) die Lochem toen rijk was, buiten de molen poort, werd voorzien van num mer A 106. In de huisnummer- lijst van 1899- 1917 zien wij dat A 106 niet meer voor de waterkoorn molen bestemd was doch nu voor drukkerij J.H. Scheen. Onder artikel 11 werd vermeld dat: "De namen der straten en wegen worden, waar Burg. En Weths. Dit noodig oordeelen, aan gebouwen, muren of schutingen aangebracht op zoodanige wijze, dat ze gemakkelijk leesbaar zijn. In "Afdeeling II, Gezondheids- politie" staat artikel 28 met de volgende tekst: "Met boete van ten hoogste f 3,- wordt gestraft ieder, die in de stadsgracht onkruid, krengen, af val of eenige andere onreinheid werpt, daarin ingewanden van slachtdieren reinigt of daarin die ren verdrinkt". Tot 1926 bleven de binnengrach ten intact. Een begin werd ge maakt met het dempen van de gracht aan de Noorderwal. Dit gebeurde op voorstel van de heer Franken (oud-fabrikant van de Gebr. Naeff Drijfriemenfabriek) tijdens de raadsvergadering van 15 maart 1926. In 1932 werd de gracht, thans Graaf Qttoweg, overkluisd, In "Afdeeling III; Politie op stra ten, wegen en plantsoenen" werd de burger onderhoudslast opge legd. Deze onderhoudslast be stond uit o.a. artikel 61 "Met boete van ten hoogste f3, - wordt gestraft ieder der bij art. 59 be doelde personen, die, bij glad heid der straten, niet, nakennis- geving van Burg. En Weths, in voege als bij art 26, sub a om schreven, de straat ter breedte van minsten één meter op vol doende wijze met zand, asch of trufmolm doet bestrooi en. En was men te vlijtig dat men een straat die nieuw was aangelegd schrobde dan kwam artikel 60 'om de hoek' met een "..boete van ten hoogste f 3,- wordt gestraft ieder, dte de straat schrobt bin nen zes weken, nadat die nieuw is aangelegd." Ook al was het aantal inwoners in Lochem klein, men had wel genoeg gelegenheden om een drankje te kunnen nuttigen. Om dat in goede banen te leiden had men "Afdeeling IV; Politie op de herbergen, openbare vermake lijkheden, loterijzen enz." In ar tikel 100 stond: Met boete van ten hoogste f 10,- wordt gestraft ieder koffiehuis houder, herbergier, tapper of houder van eenige voor het pu bliek toegankelijke plaats, waar men gelagen zet, die zijne huizen of lokalen tusschen half-twaalf uur 's avonds en zes uur 's mor gens voor het publiek geopend heeft. Deze bepaling is niet van toepassing voor zoover de Bur gemeester vergunning mocht hebben gegeven de bedoelde plaats later dan tot half-twaalf uur open te zijn Eén van de bekendste horeca gelegenheden was wel De Valk. Voor het eerst komt men de naam 32 Ansichtkaart: Lochemse vrouwen doen hun was in de gracht. 1920, Café De Valk in de jaren 60 aan de Tramstraat te Lochem. Land van Lochem 2002 nr. 3

Land van Lochem | 2002 | | pagina 32