Lochem in bewegende beelden Historisch Genootschap verwerft grote collectie oude films Jan Brouwer Lochem - Op woensdag 30 oktober werd door de heer G. de Boer, voorzitter van de voormalige Filmclub Lochem, een grote verzameling films over gedragen aan het dit jaar opge richte Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem, onder aanwezigheid van de heer Kos ter. coördinator van de Werk groep Visuele Presentaties en de heer en mevrouw Lievenstro. De films bevatten veel beeldmateri aal over Lochem, Laren en Bar chem. De oudste film is vervaar digd in 1924, Het Historisch Genootschap is enorm gelukkig met de nieuwe aanwinsten en zal de films zorg vuldig beheren. De films zullen in de toekomst aan het publiek getoond worden en op die wijze aan de dreigende vergetelheid worden ontrukt. De heer G. de Boer is jaren voor zitter van de Filmclub Lochem geweest. De filmclub maakte en verzamelde films over de ge meente Lochem. De Boer droeg de zorgen was verantwoordelijk voor het conserveren en optimaal bewaren van veel waardevol beeldmateriaal. De historische films hebben veelal een docu- mentarieel karakter. Veel festivi teiten van vroeger zijn door film liefhebbers vastgelegd. De col lectie beeldmateriaal bestaat uit films op het oude dubbel acht for maat, van voor de Tweede We reldoorlog, super acht- en 16 mm films. De heer De Boer: "'De films be vatten materiaal tot 1983. Toen bestond de stad Lochem 750 jaar. Daar zijn filmbeelden van ge maakt. Het oudste materiaal da teert uit 1924. Ik was vroeger lid van de Historische Vereniging Lochem - Laren en van de Stich ting Streekgeschiedenis Lochem en omstreken. Toen de verschil lende historische clubs opgingen in het nieuwe Historisch Genoot schap Lochem Laren Barchem vond ik dat de tijd rijp was voor de overdracht van de omvang rijke hoeveelheid filmmateriaal. Die overdracht is dus een onmid dellijk gevolg van de fusie. Nu is alles in een hand en ik ben daar volledig tevreden mee." Het Historisch Genootschap is net zo tevreden als de heer De Boer. Het materiaal zal geconser veerd worden en onder de meest optimale omstandigheden wor den bewaard. De originelen wor den gekopieerd en in de nabije toekomst zullen de eerste films worden overgezet op DVD-schij- ven. Binnenkort zullen de eerste films worden vertoond aan het geïnteresseerde publiek. Het Historisch Genootschap maakt een duidelijke groei door. Het ledenaantal groeit, het materiaal groeit en het aantal activiteiten is uitgebreid en meer gevarieerd. Van de zijde van de moderne sa menleving valt een toenemende mate van belangstelling voor het verleden te bespeuren. Het gaat goed met het Historisch Genoot schap. 30 mm Het moment van de overdracht van de collectie oude films door de heer G. de Boer voorzitter van de voormalige Filmclub Lochem, met de heer A, Lievestro. De officiële overdrachtsovereenkomst werd mede ondertekend door mevrouw M C. Lievestro-Schols secretaris van het Historisch Genootschap en de heer G.B.J Koster. Foto: Jan Brouwer Land van Lochem 2002 nr. 3

Land van Lochem | 2002 | | pagina 30