De bouw van de watertoren G.B. Koster Van de heer J.Olthoff, Barchemseweg 14, ontvingen wij prachtige foto's van de in aanbouw zijnde watertoren op de Paaschberg. Voor het archief van het Historisch Genootschap mogen deze foto's worden bewaard en in het openbaar worden vertoond tijdens de bekende jaarlijkse dia- en filmmiddagen en -avonden. Wij zijn erg blij met deze geste van de heer Olthoff, die tevens een verzoek aan ons heeft gedaan om een goede plek te vinden voor oud handwerkgereedschap uit de periode van zijn vader, die actief aannemerswerk uitvoerde in Lochem en omgeving. Het bestuur zoekt nog een oplossing om voor dergelijke aanbiedingen van oud handwerkgereedschap, dat vooral gebruikt werd in onze omgeving een goede passende plek te vinden. Bij de publicatie van de ontvangen foto's van de watertoren een korte samenvatting van een reeds eerder door amateur-historicus Jan Klein Egelink geschreven verhaal met als titel: Uitzichttoren "Citadel" of "Kiek-uut" werd Watertoren Het Ministerie van Volks gezondheid drong er bij de gemeenten in Neder land op aan om met spoed een waterleidingnet aan te leggen. Hierdoor verdwenen de meeste handpompen, die vervangen wer den door tapkranen waaruit via een te bouwen pompstation en watertoren de bevolking de be schikking zou krijgen over bet beste drinkwater, dat in dit geval uit het zuivere zand achter de Paaschberg zou worden opge pompt. Lang was bier door de gemeente over gepraat, alsinds 1913, doch de zaak had zich voortgesleept. Nu zou het er toch van komen. De toenmalige architect, de heer Wessel, kreeg de opdracht een ontwerp te maken voor een wa tertoren, te bouwen op de plaats waar een jaar eerder nog de "Kiek-uut"stond. Op 23 mei 1924 was het ontwerp klaar. Het zou een watertoren worden van 14,60 meter hoog. De "Kiek-uut" was maar 7 me ter. Lochem verheugde zich in middels op het feit dat er weer een uitzichttoren op de Paasberg zou verrijzen,alhoewel het nog 28 Land van Lochem 2002 nr. 3

Land van Lochem | 2002 | | pagina 28