Behoud van historisch materiaal Naar de kelder Fokkelien von Meyenfeldt "De Keldermotten" noemen ze zich, en onder deze geuzennaam ontvangen ze ook post, de leden van de werkgroep "Conserveren en beheren", die hun belangrijke werk in de kelder van de bibliotheek verrichten. Aan de ene kant is de ruimte ideaal. Doordat de verwarmingsbuizen van de bibliotheek door de kel der lopen, is de temperatuur con stant - zeer belangrijk voor het bewaren van foto's en ander archiefmateriaal. Aan de andere kant is het afzien. De ruimte heeft geen ramen, maar enig idee van het buitengebeuren hebben de groepsleden wel: je hoort het door de afvoer als het regent. Stromend water is er niet. Om toch koffie en thee te kunnen zet ten, nemen ze flessen water mee. !s Winters is het er te koud voor werk waarbij je stil moet zitten. De wekelijkse werkdag is daar om gepland op een dag dat de bi bliotheek de hele dag geopend is, woensdag, zodat de groepsleden mee kunnen profiteren van de CV. Bovendien kunnen ze daar dan naar het toilet... Historisch documentatiecen trum Al die opofferingen getroosten de werkgroepleden zich voor een goede zaak. Het is namelijk de bedoeling dat de collecties in de kelder uitgroeien tot een histo risch documentatiecentrum over Lochem, waar mensen terecht kunnen voor informatie over vroeger. Toen Jet Grabandt en Mela van Rossem in 1993 de kelder betrok ken, was deze geheel kaal. Stellingkasten kwamen van een winkel in Warnsveld. Inmiddels zijn er ook speciale ladenkasten voor het opslaan van kadastrale kaarten en eind jaren negentig deden computer en toebehoren 25 Land van Lochem 2002 nr. 3

Land van Lochem | 2002 | | pagina 25