Een nieuwe bladblazer Werkgroep Oude Begraafplaats Jan Brouwer Lochem - Dinsdag 12 november. Al sinds een jaar of vijf zijn de vrijwilligers van de Werkgroep Oude Begraafplaats, de ene week op maandagmiddag, de andere week op dinsdagmiddag, druk bezig met het onderhoud aan en herstel van de Oude Begraafplaats aan de Zutphenseweg. Voortrekkers van het eerste uur zijn Corrie Burggraaff en Marie Aalbers. Onlangs mocht de groep een nieuwe bladblazer in ontvangst nemen. Het apparaat werd geschonken door Johan Kwappert. Ernst Marsman is regelma tig te vinden op de oude begraafplaats. Op dinsdag 13 november is hij druk doende met de nieuwe bladblazer. Ernst werkt onder de stimulerende be geleiding van Corrie en Marie, de twee vrouwelijke pioniers. Ernst: "Het is een uitstekend apparaat. Deze bladblazer heeft een benzi nemotor en kan daardoor overal worden ingezet. Hij is heel han dig om dc gevallen bladeren tus sen de stenen en hekjes van de graven uit te blazen. Ook het gras en het sterrenmos kunnen gemak kelijk van bladeren worden ont daan, Ik blaas alles op een hoop en daarna voeren we het af." Corrie Burggraaff is één van de twee voortrekkers van de werk groep: "Weetje, er doen allerlei verschillende mensen mee in de werkgroep maar de liefde voor de Oude Begraafplaats hebben ze met elkaar gemeen. Dat tiental vrijwilligers hebben we bitter- hard nodig. Ik ben er hartstikke trots op! We zijn nu bezig de Oude Begraafplaats winterklaar te maken. Er wordt geharkt en gebezemd, bladgeblazen en ge schilderd. Aart Ristma is nu be zig met het schi [deren van het hek van het graf van de familie Meutstege. Daar ligt de opa van Hendrik-Jan Lubberd ink. Die is daarginds aan het bezemen." En inderdaad: de heer Ristma is druk doende met een hekwerk dat tijdelijk bij het graf van de fami- lie Meutstege verwijderd is. Het hek ondergaat een stevige op knapbeurt, wordt van een be schermende verflaag voorzien en zal dan weer worden terugge plaatst. Land van Lochem 2002 nr. 3

Land van Lochem | 2002 | | pagina 17