Hoewel, vanwege de crisisomstandigheden van toen, uitgebreide feestelijkheden achterwege moesten blijven, ging deze dag toch niet helemaal ongemerkt voorbij. Dankzij de toenmalige zeer aktieve vereniging "LOCHEM VOORUIT" werd de aankomst van het eerste schip in Lochems haven enigszins ceremonieel om lijst. Deze vereniging had daar toe uitgenodigd het college van B&W, de raadsleden, diverse or ganisaties zoals het Verfraaiings gezelschap en de Lochemse Mid- denstandsvèreniging, verder de kanaaldirektie en leden van Ka mer van Koophandel en Fabrie ken Salland. Het was bij tweeën die middag toen een grote stoet hoogwaar digheidsbekleders zich op het raadhuisplein verzamelde om vervolgens in door "Lochem Vooruit" beschikbaar gestelde auto's plaats te nemen. Met de muziekvereniging "Aeolus" voorop ging het naar de haven. Nog maar nauwelijks daar gear riveerd, waar zich inmiddels hon derden belangstellenden hadden verzameld, stoomde het eerste schip de haven binnen begeleid door de tonen van het door "Aeolus" gespeelde en het door alle aanwezigen spontaan mee gezongen Wilhelmus. In de winterse zonneschijn met wapperende vanen, nationale en Lochemse vlaggen versierde boot, die aan de nieuwe los- en laad plaats meerde, werd het eerste Hollandse product gelost. Het schip droeg de naam "Nieuwe Zorg", afkomstig uit Hasselt. Het mat 114 ton en was geladen met 110 ton cement bestemd voor de fa. F.H.Streek's cementindustrip "De Paascbberg". Een groot doek in de lengte was over het schip gespannen waarop vermeld "le schip in Lochem's haven geladen met ENCI ce ment". Burgemeester R.van Luttervelt was gevraagd de eerste zak te los sen, aan welk verzoek de burger- 14 Land van Lochem 2002 nr. 3

Land van Lochem | 2002 | | pagina 14