Lieve Ans, Ziezoo nu is het jouw beurt om wat van me te hooren. Hoe maak je het, kind? Schrijfje eens gauw? Wij genieten zoo echt van de heer lijke natuur, 't is hier zoo heel iets anders, 't doet denken aan Oos terbeek. Je moet tegen moeder zeggen, dat ik Ampsen prachtig vind, verrukkelijke lanen en reusachtige korenvelden. Het is vandaag aldoor goed weer ge weest, wel geen zon, maar toch droog. Als 't mooi weer is gaan Ro en ik morgen een fietstochtje maken. Nu kind, spoedig meer. Een van de drie antiekje's speelt op 't oogenblik piano, heel goed. Nu hoor, 't beste. Lochem is komen wonen. De be schrijving van de heerlijke natuuren de "verrukkelijke lanen en reusachtige korenvel denvan Ampsen doet vermoe den, dat Corrie er nog maar pas kennis mee heeft gemaakt. De vraag "Schrijf je eens gauw?" wijst er op, dat Corrie in ieder geval voor langere tijd in Lochem verblijft. De datering van Corries kaartje wekt enige bevreemding: 17-3 13, terwijl de kaart op 4 juli 1913 is afgestempeld. Getuige de zo merse mededelingen (goed weer, korenvelden, een fietstochtje) zal de schrijfster zich wel vergist hebben. spreekt over het prachtige Amp- sen, heeft ze gekozen voor een ansichtkaartje met een laantje bij Kasteel De Cloese. Ook dit ge bied was zeer in trek bij wande laars. Kasteel de Cloese was één van de bekendste "toeristische" plekjes rond Lochem. We zien het huis dan ook talloze malen terug op ansichtkaarten en in toeristengidsen uit het be gin van de twintigste eeuw. Het landgoed aan de Berkel bestaat uit onder meer bospercelen, die op de kaart nog een vrij jonge indruk maken. Het bruggetje is vermoedelijk de Berkelovergang bij de Keppel- Hart. groeten aan Pa, Moe en Rob en zoenen voor de kleine kippie's en voor je eigen van je Corrie. Ans en Corrie Bol waren ver moedelijk zussen. Het is niet helemaal duidelijk of Corrie haar ongetrouwde zuster - ze wordt op de kaart als "Mejuffrouw A. Bol" vermeld - vanaf haar vakantie adres een kaartje stuurde, of dat zij nog niet zo lang geleden in Dat de beide zusters een hechte relatie hadden blijkt wel uit het vertrouwelijke taalgebruik van "zussen onder elkaar". Worden met "de drie antiek- jes" soms enkele oude dames (tantes?) bedoeld? En de "kleine kippie 's"? Worden hier kleine kinderen of kuikentjes bedoeld? Hoewel Corrie in haar berichtje laan, die in 1904 uiteraard nog on verhard was. Naast de oude eik rechts op de foto staat een bankje waar de vermoeide wandelaar even kon rusten. 9 Land van Lochem 2002 nr. 2

Land van Lochem | 2002 | | pagina 9