Werkers gevraagd Werkgroepen en evenementen door Henriëtte Marsman-Slot, voorzitter Het Historisch Genootschap is al weer een half jaar oud. Het bestuur raakt aardig op elkaar in gespeeld en enkele werkgroepen binnen het genootschap zijn al be hoorlijk gemixt. Neem nou de evenementen commissie. Daarin hebben leden zitting die afkomstig zijn uit de drie oude bloedgroepen. De sa menwerking loopt er gesmeerd. Dat was al het geval met de re dactiecommissie, maar daar had u de vorige keer al het eerste tastbare bewijs van in handen. De evenementencommissie heeft overigens al weer een uiterst aantrekkelijk programma voor het komende najaar rond. Traditioneel is Open Monu mentendag (op zaterdag 14 sep tember a.s.) de opening van het nieuwe najaars- en wintersei zoen. De commissie presenteert de evenementen van die dag uiteraard zelf, maar het lijkt me hier op z'n plaats iedereen aan te sporen die dag acte de présence te geven. Spring op de fiets, pak de auto of ga te voet één, enkele of alle opengestelde monumenten bekijken. Natuurlijk hopen we dat u allen zult deelnemen aan Open Monu mentendag, maar dat kan ook vanaf de andere kant. Als u er bijvoorbeeld voor voelt suppoost te zijn of anderszins actief te zijn binnen het genootschap meldt u zich bij de secretaris, maar doet u dat dan alstublieft met vermel ding van adres en telefoonnum mer. Het genootschap heeft dit voorjaar een aanbod voor hulp voor redactioneel werk gekregen, maar we kunnen de bewuste me vrouw niet bereiken. Uiteraard staat het een ieder vrij rustend lid te zijn van het genootschap. Als u het prettig vindt enkel verhalen over oud Lochem te lezen of te horen of als u alleen van een diavoorstel ling wilt genieten is dat uw goed recht, maar het bestuur streeft ernaar het aantal actieve amateur historici de komende jaren sterk te zien toenemen. Er is zoveel te doen: collecties moeten beheerd, beschreven en toegankelijk worden gemaakt, archieven moeten worden door gespit, Land van Lochem moet elk nummer weer vol komen, dus schrijfwerk is er altijd. Probeert u zich eens voor te stellen hoeveel werk er aan een dia-avond vooraf gaat.en de Oude Begraafplaats ligt er niet vanzelf zo goed onder houden bij. Daarom, schroom niet, laat ons weten bij welke van de verschil lende werkgroepen binnen het genootschap u actief zou willen zijn. U bent van harte welkom! door G.Koster, vice-voorzitter Uit enthousiasme schreef ik altijd een kort voorwoordje in de Bel védère, en daarom ben ik nu zo vrij om voor Land van Lochem nog eens kort het samengaan te memoreren na de fusie van de drie historische groepen in een Historisch Genootschap. Het is in ieder geval prettig vast te stel len dat het samengaan in heel veel opzichten goed geslaagd genoemd mag worden. In onze werkgroep (de Evene mentencommissie) wordt bij zonder prettig samengewerkt en daardoor heeft ook ieder in overleg met elkaar duidelijkheid over het verkrijgen van gegevens. Heel duidelijk komt dit naar voren nu de groep oude foto's moet opsnor ren met als onderwerp "Han del". De foto-archieven gaan dan in overleg open om de juiste plaatjes hiervoor beschikbaar te krijgen. In dit verband willen we bijzonder graag J.L.Hartgers uit Laren bedanken voor de afgestane oude foto's die op Open Monumentendag worden tentoongesteld in de Orangerie van kasteel Verwolde. Vanuit de werkgroep Presentaties kunnen we melden dat na de zeer geslaagde middag- en avonddia voorstellingen in april, in mei de presentatie op de braderie van de Keizaterdag en op die zelfde dag de Nettelhorst bijeenkomst zeer voorspoedig zijn verlopen. Onlangs is nog een prachtige diawandeling door Lochem ge presenteerd aan de bezoekers van de dagopvang in "De Spil". Er zijn spectaculaire plannen in voorbereiding om alle beschik- bare gegevens, zoals foto's, films en teksten elektronisch onder te brengen in een bruik baar systeem. Het werk hiervoor kost veel studie, voorbereiding, overleg en dus tijd. Daarom vanaf deze plek nog een beroep op diegenen die hierin geïnteres seerd zijn: kom eens met onze werkgroep kennismaken. Vanaf oktober zijn de werkruimten ook eenmaal per maand 's avonds open, de juiste tijd is in deze Land van Lochem vermeld. Graag zien we u eveneens op de aangekondigde evenementen waarvan het programma hierbij in gesloten is. 4 Land van Lochem 2002 nr. 2

Land van Lochem | 2002 | | pagina 4