mMm Van de redactie Vorige keer schreven we op deze plaats dat de inhoud van het blad in feite is verdubbeld. Dat hebben we geweten! "Er zijn maar 32 pagina's, dat is hetzelfde als vroeger of zelfs minder", kregen we te horen. Maar hebt u ook gekeken hoe veel tekst er op één pagina staat? We hebben enkele steekproeven genomen en het op basis daarvan even voor u uitgerekend. De Belvédère telde vroeger ongeveer 3600 tekens per pagina, de Scholtampt 5000, Land van Lochem heeft er ruim 5200. Toegegeven, we hebben enigszins overdreven vorige keer, maar u bent er toch echt op vooruitgegaan, niet alleen qua inhoud, maar ook qua hoeveelheid! Dit nummer telt 36 pagina's, het maximum (in verband met portokosten voor leden die buiten het verspreidingsgebied wonen). Op zaterdag 14 september is het Open Monumentendag met als thema "koopmansgeest", zie de bijdrage van de Evementencommissie waarmee dit nummer opent. In dit artikel is ook een toelichting van Henriëtte Marsman opgenomen over twee Berkelfilms die in oktober vertoond zullen worden. "Hartelijke groeten uit Lochem" is een nieuwe rubriek waarmee in dit nummer een begin wordt gemaakt. We houden ons aanbevolen voor uw inzendingen. Jan Klein Egelink besluit zijn beschouwing over de Nederlandse Arbeidsdienst en er is ook een boeiend artikel van zijn hand over de vele branden die Lochem geteisterd hebben, met de nodige foto's. Het Genootschap is een interessante fotoverzameling rijker geworden: de Rensenbrink-Lovinkcollectie. Arie Steenhuisen schrijft erover en illustreert zijn verhaal met enkele foto's uit ons nieuwste bezit. In het volgende nummer van Land van Lochem kunt u overigens lezen over de werkgroep die zich bezighoudt met de fotocollecties. Onder de intrigerende titel "De laatste moord" levert Arjen Dieperink een met foto's en een tekening ge- illustreerde bijdrage die u niet mag missen. Via mevrouw Breukink-Lulofs Umbgrove ontvingen wij herinneringen van haar moeder aan oud Lochem, die zij op verzoek van velen in 1975 (ze was toen 83 jaar) op schrift heeft gesteld. Met ingang van dit nummer publiceren wij deze onder de titel "Het olde Lochem". CeesJan Frank is inmiddels aan zijn veertiende artikel toe in de serie "Monumenten in de gemeente Lochem" (de vorige afleveringen verschenen in Scholtampt van Lochem). Ditmaal sluit hij aan op het thema van Open Monumentendag, en schrijft hij over winkelpuien in de binnenstad van Lochem. Het verhaal is met diverse foto's geïllustreerd. Ook Fokkelien von Meyenfeldt sluit met aflevering 10 van haar serie "Voor de stadsbrand" aan op Open Monumentendag met een artikel over ambachten en nijverheid in het oude Lochem. Omdat er erg veel kopij was, wordt haar verhaal in twee delen gepubliceerd. Dit nummer wordt afgesloten met de rubriek Boekennieuws, een belangrijke mededeling van het bestuur en nieuws over het boek "Een eeuw burgerzin: Werken aan welzijn in Lochem" dat op 19 september as. wordt gepresenteerd. Er waren veel inzendingen deze keer, en dat betekent dat we al het een en ander in portefeuille hebben voor het volgende nummer. Blijf schrijven, we zijn blij met uw bijdragen! De redactie 3 Land van Lochem 2002 nr. 2

Land van Lochem | 2002 | | pagina 3