in dienst genomen, omdat deze drukkerservaring had opgedaan bij Misset in Zutphen. Lovink ontplooide zich in het begin van de twintigste eeuw tot een enthousiast fotograaf van o.a. stadsgezichten. Van veel glasne gatieven zijn destijds ansicht kaarten van Lochem gemaakt, die door Lovink zijn uitgegeven. Aanvankelijk bewaarde B.G. Lo- vink zijn glasnegatieven thuis op zolder. Daarvan zijn er in de loop der jaren een aantal beschadigd of gesneuveld. Maar nog voor 1940 werden ze op zijn verzoek in de kelder van het oude ge meentehuis opgeslagen. Ze heb- ben er jaren gelegen zonder dat er naar werd omgezien. In het vroege voorjaar van 1958 bleek dat de glasplaten dik onder de schimmel zaten. Rensenbrink werd als deskundige door Nico Scheen (zoon van J.H. Scheen) en Wout Klomp geraadpleegd over het reinigen van de glasne gatieven. Mevrouw Rensenbrink heeft toen van alle glasplaten voorzichtig de schimmels verwijderd en ze vervolgens schoongemaakt. Daarna heeft mijnheer een aan tal negatieven afgedrukt en ze tijdens het late voorjaar en de zomer van 1958 tentoongesteld in een vitrine van de zaak. Dat leverde veel positieve reacties van het publiek op. De familie Rensenbrink kreeg de glasnegatieven in beheer. De motieven voor de over dracht De leden van de werkgroep Con servering toonden de heer en me vrouw Rensenbrink op welke ma nieren de reeds aanwezige ver zamelingen geconserveerd, be schreven en beheerd worden. Hun werd beloofd dat de verza melingen Rensenbrink en Lovink dezelfde zorgvuldige behande ling ten deel zal vallen. Op de vraag waarom de heer en mevrouw Rensenbrink hadden besloten de historisch kostbare verzamelingen over te dragen aan het Historisch Genootschap kwam als antwoord dat de fusie van de drie op historisch gebied werkzame Lochemse organisa ties hun de moeite had gespaard een keuze te maken. Oproep Wanneer u historisch belangwek kende foto's en/of negatieven, van straten, objecten of mensen hebt, kunt u ervan verzekerd zijn dat ze in goede handen komen wanneer u ze overdraagt aan het Historisch Genootschap. Niet alleen zal uw naam daardoor worden vereeuwigd, omdat die aan de foto's gebonden blijft, maar u bewijst de gemeenschap een dienst doordat er zo weer informatie over het oude Lochem bewaard blijft. Bronnen 16 Schuttevaer, H., Boekhandel Lovink. Sinds 1846. Boekverkopers aan de Markt te lochem. Lovink Lochem, 1996 Interview met de familie Rensenbrink op 29 mei 2002. Enkele afdrukken uit de verzamelin gen Rensenbrink en Lovink. Een ansichtkaart van de Molenstraat, uitgegeven door H.G. Lovink te Lochem en gestuurd naar Mej. M. Kraan te Rotterdam op 20 september 1909. De Molenstraat van twee kanten bezien op één kaart. Geen uitgever vermeld. De kaart is op 13 juni 1905 verstuurd aan Mejuffrouw C. Starink te Zutphen. Land van Lochem 2002 nr. 2

Land van Lochem | 2002 | | pagina 16