Van start. Henriëtte Marsman, voorzitter Het Historisch Genootschap bestaat. De weg naar de fusie verliep aanvankelijk traag, maar geraakte eind 2000 in een stroomversnelling. Midden 2001 kwam er witte rook en eind 2001 was alles in kannen en kruiken. De Nieuwjaarsreceptie op 12 januari j.l. - onze eerste officiële bijeenkomst - was een groot succes. We telden zo'n 125 aanwezigen. Het gaf ons die steun in de rug, waar we zo op hoopten en die we ook zo dringend nodig hebben. En nu? Kunnen we nu rus tig achterover gaan zitten? Absoluut niet, want nu begint het pas goed. Er is al een sterke redactiecommissie ge vormd. U heeft het eerste bewijs ervan nu in handen. En er is ook al een goede evenementencom missie: de Nieuwjaarsreceptie was uitstekend georganiseerd, maar dit is allemaal nog maar het begin. Alle drie de clubs hadden hun ei gen bibliotheek, hun eigen docu mentatie, hun eigen foto's, dia's, noem maar op. Dat moet allemaal op elkaar afgestemd worden. Al les moet geïntegreerd worden. Alle bloedgroepen moeten zich in de uiteindelijk vastgestelde werkwijzen kunnen herkennen. Voor waar: geen kleinigheid. Zoals het er nu uitziet gaat dat allemaal lukken. De wil is er om er gezamenlijk iets goeds van te maken. En waar een wil is, is een weg, niet waar? Het bestuur heeft hierin een sti mulerende en sturende rol, maar het zijn de leden van ons genoot schap zelf, die het moeten doen. Het is van het grootste belang dat we zo snel mogelijk een vaste ge zamenlijke stek vinden, niet al leen voor het houden van be stuursvergaderingen, maar vooral een ontmoetingsplaats voor onze leden. Nu bivakkeren we nog op drie locaties; dat is niet alleen niet handig, maar vooral niet stimu lerend. Pas als we een eigen vaste locatie hebben kan het echte ge nootschap gevoel zich ten volle bij de leden ontplooien. Het be stuur is druk bezig een dergelijke vaste plek te zoeken. Dat hoeft dan nog niet het zozeer gewenste documentair historisch centrum met het museale karakter te wor den. We beseffen best, dat die stap niet een, twee, drie genomen kan worden. Als we eerst maar kun nen uitgroeien tot het echte, grote Historisch Genootschap, waar we allemaal zo hard aan gewerkt hebben Het documentair centrum moet er overigens komen en mag geen (eindeloos) lange termijn verhaal gaan worden. Het Historisch Ge nootschap beschikt over zoveel materiaal dat het de oprichting van een dergelijk centrum geheel rechtvaardigt. Tijdens de Nieuw jaarsreceptie verwoordde ik het ongeveer als volgt: we hebben de kennis, we hebben de stukken, we hebben de inzet, we missen maar één ding: de euro's. Daar voor hebben we de hulp van de gemeente en vele anderen nodig. We gaan er vooralsnog van uit, dat we die hulp kunnen krijgen, maar dan zijn we wel even ver der in de tijd, schat ik. We zijn vol goede moet; er zit een enthousiast - zij het interim - be stuur. De samenwerking binnen het bestuur is opperbest. Op de foto hiernaast ziet u het moment waarop op 4 maart j.l. door de drie oud-voorzitters t.w. Sjaak Koster, Henriëtte Marsman en Eppo van Bolhuis, de officiële oprichtingsakte wordt onderte kend. U heeft het eerste exemplaar van Land van Lochem in uw handen; het eerste evenement is - geslaagd en al - achter de rug. Beter bewijs is er niet: het Histo risch Genootschap is van start! 4 Land van Lochem 2002 nr. 1

Land van Lochem | 2002 | | pagina 4