Eén keer was er groot alarm. Er liepen "pietjes" over de banken en dus haalde men bij Spaan ij lings jachtwater en een stofkam, waarmee we thuis onder handen werden genomen. Als Sinterklaas op school kwam was dat een geweldige gebeurte nis. Sinterklaas was de heer Frans Nieuwenhuis, die zich schitte rend van zijn taak kweet. Voor zijn optreden werd hij door kap per Van Houtum op de Nieuw- stad geschminkt. Mijn zusje en ik mochten zijn stoel klaarzetten, dat was een hele eer maar het beangstigde ons toch ook. Som mige moeders hadden de indruk dat hij hun ook wel een blik gunde! We kregen een eenvoudig speeltje en een taaitaaipop en zongen de sint uit volle borst toe. Als het warm weer was ging de hele bewaarschool uit wandelen. Rens Haanstra, die een braafjon getje was, mocht de tweeling bij de hand houden. Dat heeft nader hand nog gevolgen gehad... We liepen door de Gloep naar het plantsoen bij het kerkhof aan de Zutphenseweg en vandaar ook wel door naar de Zandkuil. Wat genoten wij dan. In de tuin spelen deden wij ook graag. Juffrouw Kampbuis gaf aan, welke twee jongens de grote kruiwagens mochten hebben. In de verdeling van deze fel begeer de attributen was zij strikt eerlijk. Er werd elk jaar ook een foto ge maakt van de hele school. Ieder een keek braaf in de lens. Als het 's winters in de klassen donker werd, werden de gas lampen aangestoken. Dat was spannend: eerst de kraan open, een lucifer erbij, een zacht gesuis, eerst een flauw licht en langzaam werd het helder. Ja, die bewaarschool was voor veel kinderen een fijne school, wij denken er met veel genoegen aan terug. 24 Bewaarschool met juffrouw Beumer (1930). Bovenste rij: Jan Beltman, Gerrit van Aalst, Sander Vromen, Herman Hofstee, Johnny Timmerije, Eggie Dinklaar, Pietje van Winsen, Arie Driezes, Dicky Huurnink, juffrouw Beumer. Middelste rij: Jopie Roessink, Reint ter Weeme, Riky Klein Egelink, Riky Rouwenhorst, Diny Meereboer, Liny Colenbrander, Betty Kurz, Henk Weibergen, Johnny Nieuwenhuis, Jan Koeslag. Onderste rij: meisje Timmerije, Lenie ter Schegget, Riky en Siny Breukink, Jetje Driezes, meisje Jacobs, Jansje Fleming, Miny Kruizinga. Tante R. Ras-Waanders, schoon maakster van de bewaarschool. Zij nam afscheid op 1 december 1936. Land van Lochem 2002 nr. 1

Land van Lochem | 2002 | | pagina 24