<Ö-e32teE2g€le Herigtfee. drink-water. De Weespcr-waterschuiten zullen welligt nog niet spoedig bevreesd behoeven te zijn voor de concurrentie (Sloomp.) Men meldt ons Uit 's GravenhageEr loopen hier geruch ten rond, dat onze minister van Justitie van Rosenthaler ernstig aan denken zou eene eerlijke retirade te makenmen zegt naar Brusselwaar een zeer aanlokkelijk plaatsje door baron Bent inch is opengelaten. Verwonderen moet het niet, onze minister van Justitie in een diplomaat te zien herschep pen; immers er zijn velen die bij verschillende gelegenheden 's mans diplomatische bekwaamheid zeer hebben geroemd. JV e dat gerucht brengt met in verband de benoeming van es ministers zoon tot referendaris-titulair het verraadt diploma tische tact, dat papa vóór zijn vertrek, nog voor zijnen zoon heeft gezorgd; immers hoe ligt had zijn opvolger zoo iets kunnen vergeten of verzuimen Het woordje titulair moet u niet in de meening bregen dat des ministers zoon zoo als men zegt buiten bezwaar van 's Rijks schatkistwerkt en zwoegt en zijne talenten ten dienste des lands afstaat- Neen de Staats-Courant heeft verzuimd melding, te maken dat L. Hw. G. aanvankelijk is benoemd tot Commies op een^ jaai- wedde van* 2000en dat hem toen ter cere des vaders- ministers waarschijnlijk daarbij dc titulaire rang van refe rendaris is verleend. {TC.) Een Fransch linie-bataillon heeft bij den iutogt in Soisson ©en hard, niet onbloedig gevecht te verduren gehad met jeene kudde wild geworden ossen. Terwijl het bataillon na- jmelijk met volle Turksche muzijk inrukte, wilde een veehan delaar zijne gehoornde kweekelingen uit de voor hen zoo .knellende muren der stad drijven. De drokke muzijk en /de roode broeken der soldaten wekten de woede van het Ó'undvee opdat zich ten minste niet als vereerders der Iroóde republiek ook niet als beminnaars der muzijk getoond Vheeft. De os, die geleid werd, gaf met zijne horens het fteekenen zijne makkers volgden het opperhoofd, en met ^gebrul stormde het viervoetige heir op de troepen der Repu bliek in. De drager van den grooten trom redt zijn leven daardoor, dat hij zijn instrument den vijand op den kop slaat, en deze, door den trommel geblinddoekt, laat van den muzikant af. De bazuinist blaast in doodsangst een an deren os toonen voor, die deze niet verdragen kan en hem doen wijken. De soldaten verdedigen zich echter naar hunne beste krachten. Evenwel worden hunne gelederen gebroken en hc^F hoorvee stormt de poort uit. Het slagveld bood een zonderang schouwspel aan. Geknakte klarinetten gebroken fluiten, verbogene trompetten, van het kalfsvel beroofde trommels bedekten de plaats. Gelukkig zijn er geen men- schenlevens te beklagen. Zondagsbl Apeldoornden 12 Junij 1851. Naar men verneemt is het thaDS zeker dat II. M. de Koningin op aanstaanden Zaturdag op het Loo terugkeert, zijnde een gedeelte van H. Ms. ge volg bereids aangekomen. Volgens de toebereidselen op last en kosten des Konings 'tot ^tand gebragt, laat het zich aanzien dat de verjaardag van H. M. de Koningin in verbinding met dien van Z. M. den Koning, alsmede de volgende feestdagen me tden meesten luister gevierd zullen worden. Het is allezins te wenschen en te verwachten dat ook de ingezetenen dezer gemeente van hunne zijde al het mogelijke zullen bijdragen zoo door het uitsteken van vlaggenhet versieren der huizen als ander zins, Z. M. den Koning in zijne pogingen tot opluistering der feesten te ondersteunenen langs dezen weg een blijk te geven van hunne liefde en belangstelling voor het huis van Oranje, waaraan deze gemeente in het bijzonder zooveel te danken heeft, van hunne vreugde over II. Ms. behoudene terugkomst in ons middenen warme belangstelling in de overige feesten, die mede zoozeer strekken tot genoegen en voordeel van elk ingezeten. Men mag aldus verwachten* dat niemand zal achterlijk blijvenhet zijne bij te dragen tot opluistering der feesten en tot veraangenaming van inwoner en vreemdeling die zoovclen te wachten zijn als zijnde reeds alles besproken en bijna geene gelegenheid meer om logement te bekomen. Het pietsier tog tje met de Stoomboot den IJsselop Pink- stermaandagnaar Deventer. Kampen wilde Ook eens iets doenKampen wilde weer eens zeggen: Kijkt, menschcn! daar ben rhMaar ach, Kampen hoeft de aandacht niet méér op zich vestigen want het vertoont zich nooit anders dan met Kamperstukjes Men hoort van alle kanten uit alle oorden van ons Va derland gewagen van den luister, bij deze gelegenheid door Kampen ten toon gespreid Hier noemt men de muzijk der virtuosen (nam. die op de boot den IJssel naar Deventer zijn gestoomd) zielverheffend daar heet men den strijd der stoom- raderen tegen de elementen (water en wind) grootsch en verbazend, weer elders zegt men nooit zoovele vlaggen en wimpels bij elkander te hebben gezienals Pinkstermaandag op de reis de boot den IJssel versierdenvan weer andere plaatsen roemt men den geëerden kok (alias hofmeester)en hoogstdeszelven onovertreffelijk dineren een goede vriend verhaalde mij dat hij nog nooit van lekkerder en goedkooper wijn was dronken geweest. En dan de Deventer kermis! O, het hart zwelt mij in den boezemwanneer ik mij dat feest voor den geest roep Nevelen bedekken dan mijne oogenen in zalige droomen verdiept, ontwaak ik eerst dan, kan ik mij eerst dan aan die zalige gedachten ontrukken, wanneer ik zie, dat, helaas! ach Kampersukkelshelaasuwe geheele reiseen Kam perstukje is geweest Het blijkt aan alle kanten, dat het nijvere Kampen niet zoozeer er op uit is geweest om een feestelijk watertogtje te verschaffen, dan wel om door drukke deelneming geld te halen van een diner inet zijne natte waren! Hoe Kam- perschWat had men daarmee noodig? Men kon ook in Deventer dinéren! Maar toen het Zonrlag geen al te best weder was, en nie mand wilde inteekenen, niet wetende wat weder de dag van Maandag zoude medebrengen, kon de kok, onzeker van een genoegzaam aantal eters en drinkers, geen diner in gereed heid brengen. Het togtje is derhalve quasi om het weder p[3}sa8|m. Behoorde een pleiziertogtje om eene misschien mislukkende, eetpartijte worden afgesteld? Was het dan niets dan oiJ^snpur-suiD[a^e\[. Bah! hoe Kampersch Zwolles reislusligen moesten zich vergenoegen met het hoo- ren van Katlcnmuzijh aan het Katerveer te Zwolle!! Medelijdend roep ik tot slot de Kampers toe Veel geschreeuw en weinig wol! Schaam u wat, Kam pen! Kampers! met uwe Kamperstukjes De waardige Burgemeester van Monster is op -zijn verjaardag te mid dernacht door eene serenade uit zijn slaap gewekt en heeft in zijn on derbroek aan deze plegligheid geadsisteerd.. Prins Frederik heeft den waardigen koning van Ilanover op zijn verjaarfeest gefeliciteerd. De koningin van Sardinië heeft het getal prinsen met één vermeerderd. Dure prachtexemplaren van 't menschelijk geslacht! Een Tilburger heeft f 100 aan de Ned.-schatkist cadeau gedaan, ter voorkoming van een staatsbankroet. Uit Lonneker is een kras adres aan de 2e kamer ingezonden waarin de vrijheid van handel voor even schadelijk als de vrijheid der golven voor sommige deelen des Rijks verklaard wordt. Heeft men ooit onzinniger vergelijking gehoord? De 's Gravenh. N.B. vindt de benoeming van den heer Modderman tot voorzitter van de commissie voor het Staats-examcn vooral gelukkig omdat genoemde heer voor een koddig man bekend is, die de stroefste spieren tot lagchen weet op te wekken; en in deze zaak zooveel stof tot schaterend lagchen wordt gegeven. Prins Frederik is te 's Hage terug, terwijl zijne vrouw naar Warschau vertrokken is. Door den regen in dc vorige week zijn de Belgische goederen der Londonsche tentoonstelling door lekkaadjes beschadigd. De Harderwijkers zijn bitter te leur gesteld door het besluit van Z. M. om wegens eene onderweg opkomende regen bui regtsomkeer le maken.en weer naar 't Loo te vertrekken. Voor het middagmaal van den Heer Sandberg hebben zich echter consumateurs gevonden. In Portugal is een contrarevolutie uitgebroken, om de zaken weer op den vorigen voet le brengen. Te Arnhem is Dingsdag en Woensdag 1.1. de algemeene vergadering der Nederl. Yereeniging tot afschaffing van sterken drank gehouden. De wijnkoopers roemen deze vergadering zeer. Een Chinees is met eene Parijsche dame gehuwd. In plaats van den lieer Nassau is de Heer Noordewier, thans Rector te Winschoten, lot Rector tc Assen benoemd. De als slaatsligchaam afgedankte ridderschap van Limburg wil zich jaarlijks verecnigen ter herinnering aan de schoone dagen van weleer. Zij heeft verscheiden leden der voormalige le en 2e kamer als buitengewone leden geinviteerd en ook reeds uilnoodigingsbrievcn voor ex-leden van den gemeenteraad, op de invulling der namen na, gereed. Te Hamburg is eene lading Russen aangekomen, zich naar de Londonsche tentoonstelling begevende. Ook verscheiden leden onzer 2e kamer zijn gedurende het reces der waarts gestevend. Een telegraphkch berigt van 262 woorden is dezer dagen van Pesth naar Parijs in 8 uur 55 minuten overgebragt. In Amerika worden pogingen gedaan» ter aanknooping van handelsbetrek kingen met Japan. De Gedeh is naar London gestoomd en heeft prins Hendrik teruggebragt. Aangeboden raadgevingen invoor en oa het kraambed tx 60. Voor liet aanst. Zangersfeest te Arnhem (9 en 10 Aug.) hebben zich 1017 Zangers aangegeven. De 33e vergadering der Evang. lulhersche Synode is op de gewone wijze gesloten. Een Giescndumsche kruidenietVi heeft zich zclven opgehangenen de keizer van Oostenrijk nïet hoogst eigen beenen eene .wandeling in het park ge daan. De Preussische Zeitung spreekt niet gunstig over de Neder- Inndschc industrie blijkens hare verlegenwpording op de tentoonstelling te London, en meent dat Nederland zich daar werkelijk heeft ten toon gesteld. In Rotterdam zijn reeds nieuwe kersen gearriveerdkomende uit Duilschiand en bestemd naar London. Te Groningen heeft eene meeting plaats gehad tut bevordering des Christendoms in China. liet koolzaad aldaar staat welig. Prins Mctlernieh is wéder naar den Johannisbcrg vertrokken. Volgens berigten uit Middelburg zal Z. M. niet le Goes lcomcn. Men schrijft uit Frankfort, dat onderscheiden plannen tot cenc regtstreekscbe verbinding met Nederlanddoor middel

De Kaleidoskoop (1846-1851) | 1851 | | pagina 3