ADVERTENTIE-BLAD IP 1 January i 848 a .ff.avti.ÊBSB.sinm &ilen voorstanders rass Bielit en deugd, fleilü Verga al wat dit zoia tegeia- staan: Vestfiaïg-wet. Zl'TPHEM, APELDOORN, ZWOLLE, DEVENTER De Advertentiên moeten vóór Vrijdag middag vie uur ter Drukkerij ie Deventer rijn ingezonden. Alle toezendingen voor dit blad bestemd moeten franco geschieden, hetzij door bemiddeling der Post kantoren, of te Zwolle bij W. E. J. Tjeekk Willis* Deventer, ATea Gusse; ZutphenJ. II. Mellihk; Apeldoorn, B. Gunnikg. Dit blad verschijnt geregeld alle Zaturdagen. De prijs van het abonnement is voor Zwolle, Deventer, Zutphen en Apeldoorn 75 cent iu de drie maanden overal elders franco per poslSl'/^cent. Alle post kantoren nemen bestellingen aan. De prijs der Advertentiên is van één tot vijf regels 50 cent, en 10 cent voor eiken meerderen regel, be halve. 55cent zegelregt bij iedere plaatsing. om oud ijzer. Nu is er meteen weer uitstel van executie voor deze of gcene vertooringen welke bij de troonrede mogten zijn aangekondigd. De Burger wijdt uitsluitend een uitgebreid hoofd-artikel aan de aftreding des ministers van Hall, dat niet malsch is. Zie hier den aanhef: «Zoo is dan eindelijk van Hall gevallen! Zijn val is een triomf voor de oppositie-pers: niet om dien val zeiven, maar omdat de oppositie steeds heeft volgehoudendat van Hall. de Natie en den Koning misleidde; dat zijne pogin gen die waren eens gewetenlooie, eens kwakzalvers, die door allerlei kunst- en hulpmiddeltjes, van welker ongenoegzaamheid hij zelf het megst doordrongen wascenen toestand trachtte to houden, die niet. te honden was, alleen waarschijnlijk om zijnen hoogmoedzijne heerschzucht te bevredigen." Wat verder: «Van Hall had op zich genomen 's lands geldmiddelen te redden, mits, de zoogenaamde vrijwillige lee- niug wierd voltrokken. Die leening werd, hoe dan ook, vol- teekend ten minste werd dit de Natie verzekci d. En toen bedong van Hall voor zich het tijdsverloop, dat verstrijken moest tusschcn dat oogcnblik en het jaar 1850, welk tijdsverloop hij te verstaan gaf dat hem noodig was, om het financie-wezen van den Staat te redden. Het jaar 1847 is niet ten einde, en reeds laat van Hall zijne ministrjülc portefeuille vallen.... Hij deinst terug voor de taak die hij op zich nam; hij maakt zich ooit De mat) die. dit snood verraad pleegde, de man die der Natie haren laalsten y>aarp'-nn tig aftroggelde, die de belastin gen lot tene ongehoorde, schreeuwende hoogte opvoerde, die (ie Natie zelfs haar gereed geld wist uit de handen te spe len, die man zegt ecnvoudigiijk ik leg de portefeuille ne der, en gaat heen als of hij de natuurlijkste daad der wereld bedreef Nog zegt de Redactie: «Dut Volk (het volk van Nederland) is door ellende en verdrukking dom en radeloos geworden het blijft, gelijk de Hottentot op de hurken zitten in den mod der, waarin hel de aristocraten vertreden," en eindigt aldus: «Neen, men kan er wel van overtuigd zijnzoo van Hall de portefeuille nederlcgt, het is alleen omdat hij volstrekt gcene kans meer ziet om die een oogcnblik langer zonder gevaar voor zich zeiven te houden. Wanneer men de ratten een gebouw ziet verlaten, is het een leeken dat het spoedig zal instorten-" De Hoogc Raad heeft '24 December jt. in cene zaak. be slist, welke én voor den Staat, én voor de bewoners der vestingen en hare omstreken van groot belang is. Het gold daarbij de vraag, of de wet van l(j Nov. 1814, No. 55 (Staatsblad No. 100), en meer bijzonder de avlt. 11 en 12 dezer wetwaarbij verboden wordt 'het aanleggen van nieuwe gebouwen binnen de 300 voeden van de vestingen der eerste

De Kaleidoskoop (1846-1851) | 1848 | | pagina 1