HOUTVERKOQPING. Creamsrag<le Berig£®m. ii Het prödukt dei' granen, meldt men uit Overijssel, van het voorgaande jaar is uitmuntend. De voorraad van tarwe, rogge, boekweit, gerst en bóonen bij de landlieden is vrij groot. Aardappelen zijn zeer deugdzaam en genoegzaam aan wezig. liet vee heeft zich dezen winter goed' laten voeren en de prijzen van het dragtige vee zijn zeer bevredigend. De wintergranen staan uitmuntend te veldenergens hodrt méh vati bederf; de. slak, in de laatste jaren zoo verderfelijk is dezen winter bijna niet bespeurd en overstroomingeh deden er geen kwaad aan. Ilollandsehe Kolonie SHEBOYGAN17 Februarij. Op eene den 15ddn Jan. gevierde bruiloft te Grand Haven werd dóór de 15 aanwezige feestgenooten eene schriftelijke verbindtenis gemaakt inhoudende, dat zij'jaarlijks gezamenlijk de som van 25 dollars zouden storten tot "overbrenging van hulpbehoevende vrienden en bekenden uit Nederland naar Ame rika. Voorzeker een navolgenswaardig voorbeeld 1 JULES JAN1N. Deze algemeen bekende schrijver is een dér productiefste vkii geheel Frankrijk. Maar hbé' hij tijd vindt om zoo druk te arbeiden is voor velen een raadsel. Van den och tend tot den avond slaat het aan zijn huis niet stil van be zoek. Schrijvers en dichters, kunstenaars en kunstenares sen, haasten zich om het zeerst, zijn raad in'te winnen of zijne bescherming te verzoeken, cn met iéder hunner knoopt hij een vriendelijk gesprek aan. Daarbij komt nog dat hij niet zeer vlug in het zamenstellen zijner geschriften is. Iedere bladzijde, die hij geschreven heeft, ziet hij nog eens naauwkeurig na en meestal maakt hij er de grootste veranderingen in. Geen woord laat hij op zijne plaats staan zonder het van alle kanten bekeken en nagegaan te hebben, of het wel het juiste is. Een zijner werken, »dc non van Toulouse," heeft hij wel tienmaal overgeschreven. Ook rooft het dominé-spelwaarvan hij een hartstogtelijk liefhebber is, hem veël tijd. In dit spel munt hij zoo uit, dat niemand eene partij van hem kan winnen. Voorts is hij een groot liefhebber van boekenniet alleen nieuwemaar ook oude zeldzame werkenvan welke laatsten hij eene groote me nigte bezit. Hij heeft ook vele boeken, waarin de autheur eenige kantaanteekeningon gemaakt heeft. Eindelijk is nog iets in Jules Janin opmerkelijk, en wel zijne voorliefdevoor sigarendie hij den geheelen dag in den mond heeft. In den beginne heelt het hem veel tijd gekost om aan dat ro- lcén zich te gewennenmaar volhardende moed heeft hem ruim schadeloos gesteld en menige kleine onaangenaamheid des levens gemakkelijk doen vergeten. Men verzekert, dat reeds alle schikkingen voor de plcgtig- heid van de opening der kamers op den 29sten Maartop de Tuilerien, zijn genomen. De plegtigheid zal plaats hebben in de zaal der maarschalken, maar daar deze slechts 750 per spoen kan bevattenzullen behalve het corps diplomatique geene aan de plegtigheid vreemde personen toegelaten worden. In de galerijen zullen 150 dames toegelaten worden. De Pre sident zal, gezeten op een prachtigen armstoel, omgeven door de ministers en de officieren van zijn huis, de openingsrede uitspreken. Blijkens een van Zr. Ms. consul generaal te Mannheim ontvangen berigt zijn door de Beijersche regering, op gelijken voet als door die van Badente rekenen van den II dezer tot cn met den laatsten Augustus aanstaande, de inkomende regten op granenmeel cn peulvruchten bij den invoer in Beijeren opgeheven. Dit besluit is ook toepasselijk op Rijn-Beijeicn. De inschrijvingen ten behoeve der ligue tegen het herstel der korenwetten zijn reeds tot 62,318 p. st. geklommen. - Wij kunnen met zekerheid meldenzegt de Amersfoortsche Courant, dat er, ten gevolge der bemoeijingen van de Kamer van koophandel cn fabrieken të Amersfoort, concessie is aangevraagd tot het daarstellcn van eenen ijzeren spoorweg van Utrecht, over Amersfoort, Nijkcrk, Harder- Viyijk en Hattem op Zwolle, en dat dit verzoek is ondersteund tloor de te Amersfoort en te Zwolle gevestigde Kamers van koophandel en fabrieken. [Dus weder eene poging om De venter uit te sluiten en van de beschaafde wereld te isoleren.] Uit Monnikendam wordt gemeld, dat ten verleden jare in du Zuiderzee gevangen zijn zeven en zestig millioencn stuks ansjovis en negentien millioenen haringen, die, alle ter ge noemde stede aangebragt cn grootendeels bij afslag verkocht zijnde, eene som van niet minder dan f 237,000 hebben op- geb 'agt. Ook door den landbouwer Jan van Brusselin de Zandpoort (gemeente Vclzen)zijn reeds nieuwe aardappe len van den kouden grond gewonnen. Te Soerabya is eene afdeelingen gevestigd van het Koninklijk Instiuut te Delft. Zij telt reeds verscheidene leden en heeft hare werkzaamheden onlangs begonnen. Z. Exe. de minister van binnenland^- sche zaken is dezer dagen naar Berlijn vertrokken. Ilct zal slechts eene afwezigheid zijn van 8 a 10 dagen. [Volgens andere be- rigten heeft de minister zich naar Dresden begeven, en heeft zijne reis met de staatkunde niets gemeens en alleen een fa miliebezoek ten doel.] De wegens hare eenvoudige maar bevallige dichtstukjes gunstig bekende Francijntje de Boer is den 7den dezer, ten huize van den heer Tuymelaar, te Hee renveen in den ouderdom van ruim 67 jaren overleden. - Een dagblad berigt, welligt uit scherts, dat waarschijnlijk de opening der fransche Kamers op den 29sten Maart niet zal kunnen plaats hebben, omdat alsdan !al de voor deze plegtig heid vereischte geborduurde kleederen onmogelijk kunnen ge reed zijn. [Een kleermaker zeide: t De President doet zijne zaak, ik de mijne. Een Senaat zamenstellen, dat gaat. Decreten te nemen - is niet mocijclijk, maar gebdrdiiurde kleederen te vervaardigen dat mag toch geen knoeiwerk zijnHeden is het tweede gedeelte van den geprojec- teerden straatweg van Turnhout naar de Ilollandsehe gren zen, rigting van Tilburg, te Antwerpen aanbesteed voor fr. 79,000, en toegewezen aan den heer Tacquenier, te Les- sines. - Er is een hooglseraar, de heer Molinaribenoemd om Aan het museum van nijverheid te Brussel lessen in de staatshuishoudkunde te geven. Dit is de achtste leerstoel van staatshuishoudkunde te België. CORRESPONDENTIE. Aan het verzoek van E. uit Zwolle kan niet altijd voldaan worden, daar dit van plaatsruimte van den overigen inhoud afhangt. BURGERLIJKE STAND te ZWOLLE. BevalCen 9 Maart. E. J. Nieuwhoff, geb. Olthof, Z. A. Munstegegeb. Meijer, D. G. v. Ma'rle, geb. de Leeuw D. G. Schiffmacher, geb. Olthuis, D. 10 dito. J. A. G. Holtmann Z. A. Fiattink, geb. Keizer, D.12 dito. M. Scheller, geb. Tichelaar, D. 13 dito. J. A. de Blaauw geb. Piojer, D. G. Lindgeb. Bisschop, Z. 14 dito. C. Greve, geb. LeschZ. 15 dito. E. Stevenhagen, geb. BcesemZ. J. Franken, geb. Hertzveld, Z. 17 dito. F. v. Oortmerssen geb. v. Werven Z. Overleden; 7 Maart. J. A. Stout, 1 m. Z. .8 dito. B. Argcloman van J. v. lieerde, 54 j. 9 dito. W. A. Gee- sink, 11 m. D. -11 dito. S. Gelderman, vrouw van 11. Aarsen57 j. - 12 dito. tl. Egberts, 28 j. Z. W. v. Aalderen, man van B. Heijdenrijk, 27 j. R. v. Riel, echtg. van T. G. Schomaker, 79 j. 13 dito. K. W. v. Schubert, man van G. v. Tusveld, 51 j. J. Koerten 14 d. Z. 15 dito. A. Boxem wedr. van J. Beverwijk, 36 j. - J. Westerop, 6 w. Z. 16 dito. P. Lammerts, 10 d. Z. II. Wind, 33 j. Z. G. Hersevoort, echtg. van W. E. H. Ludeking, 25 j. BURGERLIJKE STAND te APELDOORN van 12 tot 19 Maart. Geuuwd A. v. Beek, 24 j., met J. Meijerink, 18 j. Bevallen: A. Meijerink, geb. Kop, D. A. Bleijenberg, D. C. Ilartgers, geb. Groeneveld D. -C. M, Yogt, geb. Doeserr D. H. L. Dijkgraaf, geb. Bosgoed, D. W. Docter, geb. Bennink, Z. G. A. Hoegen, geb. van Wilsem, Z. Overleden: J. Disbergen4 j. G. Beekman, 24 j. A. M. Nijhof, 60 j. II. J. v. Pinxteren8 j. M. A. v. Engeland, Ij. A. Meulink, 68 j. Door den Deurwaarder JL zal op aanstaanden Maandag den 29 dezer, des namiddags om twee uur, ten huize van Mevrouw de Wed. ENGBERS op den Graven te Deventerpubliek worden verkochtonderscheidene MEOSaiLAIKE €4©S5l®lEIS]EI^rwaaronder een KABINETCHIFFON NIÈRE SPEEL- en LATAFEL, LEDEKANTEN, BEDDEN met toebehoor, TAFELS, STOELEN, KAGCHELS, en wat verder zal worden aangeboden te bezien aanstaande Zaturdagvóór cn nadenmiddag van 10 tot 12 en van 2 tot 5 uren. (90) Op Dingsdag 30 Maart e. k.voormiddags precies om elf nrenzullen aan de Houtzaagmolen buiten de Marschpoort te Zulphen, publiek worden verkocht: onderscheidene perceelen EIKEN PLANKENSCHALEN ACIITERDEELEN en AFVAL. Een én ander daags te voren aldaar te bezigtigen. (94) \A iJ V-; s

De IJsselbode (1852) | 1852 | | pagina 3