w- S.C pr - dedigtcn dene Wbé!a4ting "opy de renlen het inkomen der rijken, 'bestrijdt"ui- oLipeivijtigezonden stuk, de directe ver kiezingen en de opene deuren" een eensklaps achteruitgaan van eedwen nqèitit (ofschoon 'de redactie in eene noot te kennen geeft, dati.ïij 'de meeste denkbeelden van den geachteu inzender 'nictl'deeltnu het zijn er ook denkbeeldjcs naar, die, om. ceiis een zeemans-term te gebruiken, even geregeld uit des stellers hersenkas komen als lading en victualie uit een schip, dat gestrand is). Wat nu verder de naamloos aangevallenen, in bedoeld slot artikel betreft, hopen wij, dat deze, tevreden met de voort durende genegenheid van en den belangrijken invloed bij het grootste deel hunner mede ingezetenendien vuil- aardigen aanval geheel onbeantwoord zullen laten; -boven dien zou daarbij van zekere familicn misschien nog al meer te berde komen, dan de Zutphenaren, benevens de 'hol dijkers, helaas! van het beruchte faillissement reeds weten. En dit zijn dan ook de hoofd-motiven dezer onze eenige réplique! Doch achten wij het niet ongepast, liier tevens bij op te merken, dat het toch cene neiging schijnt, der menschelijke natuur eigen om altijd dubbel naijverig te zijn op datgene, wat men vreest te verliezen of werkelijk nooit bezat; eene neiging die in regtschapene gemoederen weldadig; maar bij onedele beginselen, zeer verderfelijk werkt. Zoo zal in het eerste geval de Vaderlandlievende man, in benarde omstandigheden gesleept wordende, met des te meer inspan ning ijverenom zijne en zijns medebugers politieke regten te helpen schragenen te behoeden voor de looze strikken eener heersch- en baatzuchtige Reactie; maar daarentegen zal weder de gewetenlooze intriguant of drieste regtsverkrachtcr gaarne overal zijne eerlijkheid, zijn:" ik ben een eerlijk man luide uitbazuinen; even zoo zal de veile kruiper, de ge dienstige flikflooierhoe lager zijn besef van eigenwaarde en pligt gezonken is, met des te meer bcspottclijken trots het stalen voorhoofd ten toon stellen en zich even gek verhoovaardigen op de gunstbewijzen cn liefkozingen, als op het ranselen en schoppen, waarin hij met de jagt- en drijf honden der genadige grootcn deelt, en uit dienzelfden onzuiveren naijver, zal ook de Couranlenschrijverdie heden gedwongen wordt door opname te logenstraffen, wat hij acht dagen te voren, als schotschrift, zeer bereidwillig plaatste, steeds eenen ligt te verklaren wrok voeden, tegen ieder, die alleen zuivere waarheid, maar die ook onbewim peld, schrijft en beoogt. Wij intusschen zullen, zonder verdere question, bedaard op den ingeslagenen weg blijven voortgaan, met onze verslagen mede te deelenof zonder verdraaijen aan te vullen, waar het ten goeden verstande noodig zij. De Burgemeester, die van zijne ligchamelijke ongesteldheid genezen schijnt, opent de vergadering, en doet den Secretaris zijne herbenoeming voorlezenzonder meer. 1. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen cn goedgekeurd nadat de lieer Tadama heeft doen rectificeren dat ZEd tegen het vellen der 7, op nadeel staande peppclen- boomen gestemd had. 2. Het poortreglement wordt aange nomen en besloten 's konings magtiging daarop te verzoeken. 3. Wordt ter tafel gebragt het vcrleenen der subsidie voor den kunstweg op Laren. De burgemeester deelt den Raad mede dat ZEd eene conferentie heeft bijgewoond van een Lid der Gedeputeerde Staten met de betrokkene Burgemees tersmen had daar te kennen gegeven, dat eene subsidie van f 4000. genoegzaam zoude zijn en daarvan dan tevens ge bruik zou worden gemaakt, voor den geprojecteerden weg over Gorssel naar Bathmen, doch moest het onderhoud van den grindweg op Larentot aan de oostveensche brug voor stads rekening blijven. Daarna wordt voorgelezen het advijs van de Kamer van Koophandel, waarin echter nog andere wegen worden behandeld, dan op deze direct betrekkelijk. De Heer Roosegaarde geeft in consideratie, hoe vurig de weg op Laren, door Zutphens ingezetenen wordt gewenscht, blijkens hun daartoe beloofde don gratuit, bedragende met dat van andere belanghebbenden ruim f 17000.... aangaande den weg naar Bathmen over Gorsselis deze volgens het project van den Heem Hoofd-Ingenieur Conrad 3000 Ellen langer, dan die van af de brug bij het Erve Havik, langs het Uterink Joppe en Dórthcn waarvoor de baan, als be kend, reeds grootendeels liggende is. ln het voorleden jaar is door Provinciale Staten subsidie voor den weg, over Gorssel loopende, geweigerd; ZEd stelt dus voordat de Raad f0000toesta voor den weg op Laren en f 2000 voor dien op Bathmen, mits deze het kortere project van den heer Conrad volge. t ''jljlr8et?eester en de Wethouder van Löben Seis vreezen dat zulks niet zal aangenomen wordentenzij men in den weg over Gorssel toestemme. De Heer Thooft is niet tegen het voorste) van den Heer R.; doch acht het doelmatiger den straatweg te volgen tot aan het einde van den Etfschen Enk en don langs de Scheuter op de baan naar 't Joppe aan te schieten, 'als wanneer men steeds óp het hnoge blij vende, eenen bestaanden weg vindt, die watervrij is, en ook geène onteigening noch ophooging vordert. De lieer R. kan zich hiermede zeer goed vereenigen. De lieer Coenen merkt in substantie aan, dat eene losplaats te Gorssel, altijd nadeelig voor Zutphen moet zijn, wanneer immers de sche pen aldaar worden ontladen. Na nog eenige min belang rijke discussienwordt met algemeene stemmen besloten: voor den weg naar Laren toe te staan cene subsidie van f 6000: en voor dien op Bathmen, langs de Scheuter of het Uterink, maar niet over Gorssel 2000gezamenlijk in 8 jaren te betalen; mits de stad dan ook ontheven worde van het onderhond van den grindweg, tot aan de oostveen sche brug. Het vervolg der 15 overige onderwerpen hierna). Gemecnteraads-vergadering te Apeldoorn den 5 Februarij 1852 des middags te 12 uren. Afwezig: de leden Eikendal, Boks, Veneman, Pannekoek en Uijtdeubogaard. De Notulen der vorige verg. van 23 Dec. worden gelezen en goedgekeurd. Wordt gelezen eene missive van Ged. Staten d. d. 9 Jan. inhoudende het berigtdat de heer D. Bas Backer herbenoemd is tot burgemeester dezer gemeente; de burg. verklaart hierop weder bij vernieuwing zijne beste pogingen tot heil der gemeente te zullen aanwenden. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Gelezen eene missive van Ged. Staten d. d. 6 Jan. houdende het berigt, dat deleden van den Gemeenteraad de zegel- en legeskosten kunnen terug bekomen. Voor kennisgeving aangenomen. Gelezen eene missive van den Min. v. Staat Commissaris des Konings in Gelderland d. d. 5 Jan. berigtende dat de gemeente Epe geen behoefte aan eene kamer van kooph. gevoeltvoorts een dergelijk berigt van den burg. van Epe zeiven; wordende vervolgens door den raad, voor deze gemeente in denzelfden geest beslist. Wordt gelezen eene missive van Ged. Staten d. d. 28 Jan. houdende mededecling van een besluit van den Min. v. B. Z. betrekkelijk de afschaffing van leges bij den Burg. stand. Gelezen eene missive van Ged. Staten d. d. 28 Jan. houdende de beslissing van den Min. v. B. Z. dat de gemeentebesturen niet besctiikken mogen over de post van onvoorziene uitgaven buiten voorkennis van Ged. Staten. Wordt besloten voortaan niet meer de Staats Courant voor rekening der gemeente na te houden; maar daarentegen, op aanbeveling van den Min. van Just. d. d. 6 Jan. het Politie blad aan te schaffen waardoor eene be sparing van f 27,50 jaars wordt bewerkstelligd. Wordt benoemd tot lid van de Plaats, schoolcommissie de heer R. P. M. fioeloffs met 6 stemmen hebbende de heer A Liese en P. Leendertz Hz. ieder dénc stem bekomen. Gelezen eene missive van den heer J. A. Amcshoff, uitmakende de Com missie voor gedenkstukken van geschiedenis cn kunst hou dende het gewoon jaarlijks verslag en voorts zijn bedanken voor diè betrekking. De lieer Ankersmit merkt aan dat de heer Ameshoff denkelijk in de-meening zal verkeeren dat dit bedanken een gevolg moet zijn van het ophouden zijner betrekking van lid van den raad; waarop de Burg, aanmerkt, dat dan bij de te docne keuze, eene herbenoeming van den aftredende ZEd. daarvan zal terug brengen. Bot de stemming overgaande wordt de heer Amesholt met alg. stemmen weder benoemd. Gelezen een besluit van Ged. St. om de begrooting in overeenstemming te brengen met 's Konings beschikking, dat de belastingen niet gewijzigd kun nen worden voor 1 Julij. - Aan de orde zijnde, de behan deling der gewijzigde begrooting, geeft zu ks aanleiding tot eenige discussien, onder anderen ook over de gratificatie die de kostschoolhouder van Doorn geniet, op welker vermin dering het lid Brouwer sterk aandringt, doch hetwelk bij meerderheid van stemmen verworpen werd. Bij het stemmen over een anderen maatregel van bezuiniging, staakten de stemmen en werd dit onderwerp mistdien aangehouden tot de volgende verg. Gelezen een verzoek van het Harmonie gezelschap om het schoolgebouw in het dorp voor hunne oefening te mogen gebruiken. Toegestaan. Gelezen een adres van de beurtschippers, verzoekende eene bergplaats voor de aan hunne zorg toevertrouwde goederen alsmede een regelmcnt. In handen gesteld eener Commissie bestaande uit de leden Pannekoek, Ankersmit en Uijtenbogaard. Idem van den veldwachter H. van Voorstverzoekende als af slager bij openbare verkoopingen enz. te mogen blijven ageren. Afgewezen. Het lid Liese verzoekt inlichting nopens eene som van ongeveer f 2000, zijnde het provenu van den in

De IJsselbode (1852) | 1852 | | pagina 2