B O O I E N. B O O M E [ima. YEMOÏWraC ISaadsvcrgatlcrIiig te Deventer Donderdag 22 Jnnunrij 1852. ?>^ii it jr i- Eert loo goed. als nieuwbijzonder ligl en I'l/mi'TUlT WAGENTJE, benevens een fraai met koper gemon teerd TUIG. Tc bevragen bij-den Boekhandelaar_fi.-BR.OU- WER Ie Deventer. (22) Mjag**» De Notaris MUL LEK te Apeldoorn zal in de Moriaan aldaar, op den 7den en 2lsten Februarij e. k.bij inzaat en toeslag veilen: Eenige per- ceelen NVEILAND, groot ongeveer 5 bunders 10 roe den, aan elkander gelegen aan den Straatweg, tegenover Welgelegen, te Apeldoorntoebehooronde aan den Heer LONCQ te 's llage. (23) De Notaris DE KKUUFF zal den 2den Fe bruary o. k.om 11 urenaan den Beer te Voorst verkoopenEenige poreeelen buitengewoon zware Peppelen en 1 perceel Ypen en Essen booinenstaande- onder Sinderen ep de Voorster Klei. (24) VAN Op Woensdag den 4 February 1852, des voormiddags te 10 ure, [zullen ten huize van den Landbouwer IIE1JINK op Smeenk onder Warnsvcldpubliek geveild worden: 1. Ongeveer «O® STUKS EB KEN UOODIEM. 2. Eenige BSEUKEN BBOOMEN. En 3. Verscheidene pcrceclen grove DENNEN. Allen op stam staande op genoemd Erve Smeenk, en waar onder geschikt tol ZaagblokkenBergroeden, Sporen, Rik ken en ander Timmerhout. Aanwijzing door den Bouwman. (25) VAN Op Vrijdag den 0 February 1852, des voormiddags te 1Ü ure, zullen aan de Herberg de Vlieg onder Warnsvcld, publiek geveild worden 1. «35 STUKS EIKEN- en 15 STUKS KEUKEN B6DOIMEN, staande op het Land goed Vierakkcr. En 2. Eenige perceelen gehouwen meestal zware ESSEN KOOIDENliggende op genoemd Landgoed en nabij de Herberg de Vlieg. Een en ander geschikt lot ZaagblokkenBergroeden en ander Schceps- en Timmerhout, Aanwijzing door den Arbeider van gemeld Landgoed en ilcn Kastelein van de Vlieg. (20) Alle Leden tegenwoordig, behalve de lieer Wcrnink. l>e Notulen der laatstgchoudcnc Vergadering van 19 Januarij worden gelezen en gearresteerd, hebbende de beer .Tonckbloet, als niet bij de Jczing tegenwoordig geweest, zicli van de stemming ontbonden. 1. De Voorzitter doel mcdcdccling van cone, door den beer Mr. G. Dumbar aan den Commissaris des Konings gcrigle missive, (bij apos- tille in banden van B. en gesteld)houdende verzoek om ontslagen te worden als Zetter der Directe belastingen over 1852, waartoe 'ge noemde lieer Dumbar, ten gevolge der voordragt dezer Vergadering door den Commissaris des Konings was benoemd. De Voorzitter geeft lecture van de te dezer zake tusscben B en W. eri den adressant ge wisselde stukken, en doel opmerken, dat deze Vergadering toch wel gccne zwarigheden zal hebben over de ondcrwerpelijkc zaak te delibe reren, hoewel de apostille aan B. en W. is gerigt, daar de Band en niet It. en W. de bevoegdheid beeft hierin te besluiten. Het voorstel urn deze zaak tot eene volgende Vergadering in advies te houden, wordt met algemccne stemmen aangenomen. 2. De Voorzitter herinnert de Vergadering aan het vroeger ingeko men adres van eigenaren en bewoners van hulzen enz.gelegen In de (Sljzenbaan (of Cijnsbaan) strekkende om die te bestralen enz. Wordt gelezen liet daaromtrent Ingewonnen bcrigt van den Stads Bouwmeester, houdende, dat de doorgang te naauw is om er een voetpad langs te leggen, maar dat ze in haar geheel bestraat zou moeten worden, waar van de gezamenlijke kosten op f 1419 worden begroot. De Voorzitter vindt deze som zeer groot, en dat de billijkheid vordert, dat de belang hebbenden hiertoe aanzienlijk bijdragen. Z.Ed. stelt voor, hel nemen van een besluit hieroptot ccne volgende Vergadering uit te stellen. De lieer .van Marlc heeft niets tegen dit uitstellen, doch wcnsclit aanstonds een denkbeeld mede te deelcn, waarom hij zijn zoude voor afwijzing van liet rekwest. Spr. acht het voorgestelde slechts een lial- vcn maatregel, een werk, dat ccne doorloopcnde steeg zou geven, eil wclligt binnen korten lijd opgeruimd en vernieuwd zou worden. Van de Cijnsbaan zou eene breedc straat kunnen gemaakt wordenloopende van de buiten-Brinkpoort lot de Smedenstraat, en uitkomende nabij een kerkje, daar onlangs gebouwd, omstreeks tegenover de steeg digt bij liet Groole Gasthuis, men zou dan eene brug over de binnengracht moeten leggen. De gehcele streek der stad aan dien kant zou daardoor veel worden verbeterd, de waarde der eigendommen verhoogd worden. De belanghebbende eigenaren zoudenzonder bijdrage van de stad, liet werk bchooren te bekostigen. De Voorzitter brengt liet voorstel om de zaak tot eene volgende Vergadering in advies te houden, in rondvraag, en dit wordt met algcnicene stemmen aangenomen. 3. De Voorzitter geeft kennis, dat B. en W. ontvangen hebben een adres van T>. L. D. Spijker, in de Nicuwstraat, verzoekende ccne rookerij van vleeseli op te rigten, en bemerkt, dat er veel adressen van dien aard bij B. en W. inkomen, naar aanleiding van liet kon. besluit van 31 Januarij 1824, Staatsblad No. 19; maar dat, uit hoofde der uit drukking van «plaatselijke besturen" B. en W. zich, volgens de thans vigerende gemeentewet, onbevoegd rekenen daarop te beschikken, om welke redenen hel rekwest bij den Raad wordt overgebragt. Spr. zegt, dat de voorgcschrevcnc voorloopige informalien hebben plaats gehad, en er geenc bedenkingen hoegenaamd tegen de inwilliging van liet verzoek zijn ingekomen, en stelt alzoo voor de zaak dadelijk te behandelen en liet verzoek toe te staan. De lieer Rommcnic kan zich hiermede best verecnigen, wijl toch niemand in oppositie gekomen is, en de verzoeker er misschien op wacht. De lieer van 't Zant vraagt of het terrein door den stads Bouwmeester is nagezien, waarop de Voorzitter betoogt, dat zulks in dezen niet noo- dig scheen. Het verzoek in rondvraag gebragt, wordt met algcnicene stemmen toegestaan. De Voorzitter bemerkt thans, dat, volgens de bepalingen der ge meentewet, stukken aan den Baad gerigt, ook dadelijk bij dat collegia in behandeling moeten komen, en ziet er groole mocijelijkhcden in, dat B. en \Y. niet voorloopig maatregelen kunnen nemen, ter afdoening van zaken. De lieer Jonckliloct ziet die zwaarheid niet, en maakt opmerkzaam op de bevoegdheid bij art. 08 der gemeentewet den Burgemeester in spoedcischendc gevallen toegekend. De Voorzitter erkent het gewigt dezer opmerking, doch verlangt ten aanzien van dergelijke zaken als de ondcrwerpelijkc, in 't algemeen, om latere aanmerkingen voor te komen, dat de Raad die als spocdcischendc moge erkennen, en stelt daarop voor: B. en W. te magligcn tot liet doen van oproepingen in de Courant en het inwinnen van alle noodige informalien de commodo et incommodo. De lieer van Marle vraagt, of hieronder alle verzoeken tot oprigling van fabrijken verslaan wordenwaarop de Voorzitter een bevestigend antwoord geeft, daar anders de zaken moeten blijven liggen, liet voorstel des Voorzitters wordt met algemccne stemmen aange nomen. 4. De Voorzitter geeft kennis, dat de Commissie, in dc jongst ge- houdene Vergadering benoemd, ten einde te pracadvtscrcn nopens de vraag van den Commissaris des konings: welke census de kiezers van de leden voor de kamer van koophandel zouden bchooren te betalen, met haar rapport gereed is; wordt gelezen dit rapport, houdende, dat men eenparig van oordeel is, dat f 12. aanslag in hel patentregt als minimum behoort aangenomen te worden. Ten gevolge hiervan stelt de Voorzitter voor f 12. als census voor de kiezers van de leden der kamer van koophandel aan te nemen. De lieer G. E. Jordcns vraagt: hoe groot dan het getal kiesbcvocgdcn zou zijn. De heer Binkhorst antwoordt, dat ruim 300 personen op de lijsten voorkomen, waarvan er eenige zullen uitvallen als zijnde geenc kooplieden of fabriekanten. De lieer Rommcnic verlangt te weten: of liet de bedoeling is, dadelijk in deze zaak te besluiten, waarop de Voorzitter bemerkt, dat in de vo- rege vergadering reeds op eene spoedige afdoening dezer zaak is aange drongen." De lieer B. zon liever eerst willen onderzoeken, welke perso nen onder de kiesbcvocgdcn gerekend worden. De lieer van de Graaft ondersteunt dit gevoelen. De Voorzitter zal zich tegen dit uitstel niet verzetten; doch bemerkt, dat er 2 lijsten voorhanden zijn: ccne bevat tende de aangeslagcncn van f 15, eil ccne die van f 12 tot beneden f 15, die genoegzaam licht zullen verspreiden. De heer Ankersmit on dersteunt den Voorzitter en leest de lijst voor dergenen die van f 12 tot f 15 aangeslagen zijn. De Voorzitter vraagt nu of deze inlichtingen voldoende worden geacht? waarop de lieer Bonimenlc antwoordtdal hij hij zijn geuit gevoelen persisteerten er prijs opstelt ook dc namen te kennen der patentschuldigcndie voor f 8 aangeslagen zijn. Dc heer van dc Graag is mede hiervoor. Dc Voorzitter betuigt, dal men in dezen niet ongerust behoeft te zijri doch bemerkt, dat niet minder dan 5 leden de dadelijke behandeling eciier zaak kunnen doen uitstellen. Dc lieer Cost Jordcns daarop het woord nemende, wijst op het belangrijke der oriilerwerpclijkc zaak, op het onvoldoende der gegcvcne inlichtingen en geeft mede zijn verlangen tot uitstel te kennen. Dc 11.11. Jonckbloct en Pickcma ondersteunen dit gevoelen. De Voorzitter geeft daarop te kennen, dat deze zaak wordt uitgesteld en stelt voor die aanstaanden Maandag te behandelen opdat vóór Don derdag daaraanvolgende liet besluit bij den Commissaris des Konings ont vangen kunne zijn. Conform besloten. 5. De Voorzitter lierigl der Vergadering dat B. en W. gereed zijn met hun antwoord ten aanzien der interpellatie wegens liet niet gelijkmatig verdeden of liet rouleren der leverantie van Boekdrukkers- en Boekhande laars.artikelen. Zeer uitvoerig wordt in dit stuk het belang betoogd dat dc stad in 't algemeen hij hel viel openbaar aanbesteden en liet viel rouleren van dc leverantie der bedoelde artikelen zou hebben. Dc Voor zitter stelt voor deze verantwoording van B. en W. voor dc leden ter visie te leggen. Conform besloten. Dc Vergadering is daarop gesloten. Ter Boekdrukkerij ran A. TER CUNNE C*.

De IJsselbode (1852) | 1852 | | pagina 4