Inleiding INHOUD LIJST ZUTPHEN, Februari 1951. De ingrijpende wijzigingen die door de oorlogsomstandigheden in onze plaatselijke samenleving zijn ontstaan, hebben een groeiende behoelte aan een volledig Adresboek tot gevolg gehad. Het heeft enige jaren geduurd, doch thans, nu de huisvesting van onze bevolking langzamerhand is „geconsolideerd" meen den wij niet langer te mogen wachten met deze uitgave, bestaande uit een overzichtelijke naamlijst van onze ingeze tenen, Stratenlijst en een lijst van de belangrijkste verenigingen en instellingen. Wij hopen hiermede te hebben bijgedragen aan de wenselijk heid, dat zakenman en particulier op eenvoudige wijze kennis kan nemen van onze bevolkingsregistratie. Voor de welwillende medewerking van B. en W. en in het bijzonder voor die van het personeel der afdeling Bevolking en overige instanties, betuigen wij onze welgemeende dank. Uit ervaring wetend, dat een eerste uitgave van een adresboek nimmer feilloos kan zijn, houden wij ons aanbevolen voor op en aanmerkingen. Dit laatste in verband met de volgende uitgave, die in 1953 zal verschijnen. A D R E S S O, Arnhem Herman Heijermansstraat 11, Tel. 23137 BOEKHANDEL J. NIJKAMP Beukerstraat 29, Tel. 322 Lijst van belangrijke verenigingen en instellingen. Naamlijst der ingezetenen van Zutphen. Stratenlijst met opgaaf der bewoners. van belangrijke RIJKS-, GEMEENTELIJKE- en KERKELIJKE INSTELLINGEN EN VERENIGINGEN GEMEENTELIJKE INSTELLINGEN. Stadhuis: Gevestigd 's-Gravenhof 1. Burgemeester: Jhr. Mr. C. C. de Jonge woonhuis Vispoorthaven 1. Secretaris: Mr. N. J. Rowaan, woon huis IJselkade 21. Wethouders: Weth. van Bedrijven, Sociale Za ken en Woningdistributie: J. A. Meuris, Beukerstraat 54 Weth. van Gemeentewerken, We deropbouw, Woningbouw, Indu strie, Markt- en Havenwezen en Landerijen: L. van Veen, Valck- straat 25. Weth. van Onderwijs, Personeels zaken, Volksgezondheid, Voedsel voorziening en Warenkeurings- dienst: J. Wagenaar, Deventerweg No. 155. Gemeente-secretarie: Geopend voor het publiek van 9.0012.00 uur. Gemeente Archief en Museum: Geves tigd ten stadhuize (Museum aldaar tengevolge van de oorlogshande lingen tijdelijk gehuisvest). Burgerlijke Stand: Geopend voor het publiek van 912 uur. Kantoor Gem.-Ontvanger: Geopend van 9-12 uur; 's-Zaterdags gesloten. Kantoor: Lange Hofstraat 2. Gemeentewerken (w.o. Gem. Reiniging en Ontsmettingsdienst). Kantoor: Lange Hofstr. 3. Geopend van 8.30 tot 12 uur; 13.30 tot 17.30 uur (be halve 's-Zaterdags). Algem. Begraafplaats: Tuinman-Op zichter: W. Hendriks, Warnsveld- seweg 105. Gemeentearts: G. Fuhri Snethlage, Jac. Damsingel 1 en Dr. C. Verha- ge, chirurg, Klaphek, Eefde. Schoolarts: Dr. J. W. Eerkens, Rust oordlaan E 674, Eefde. Dienst voor Sociale Zaken: Kerkhof 5. Dienst van Landerijen: Gev. Stadhuis. Gemeenteslachthuis: Vijverlaan 20. Gem. Energiebedrijven: Marschweg. Keuringsdienst van Waren in het ge bied Zutphen: Kantoor Praebster- kamp 34. Brandweer: Hoofdpost Paardewal 5. Politie: Bureau Nieuwstad 79. Markt- en Havenmeester: P. Kooi, Hemonystraat 54. Huisvestingsbureau: Gevestigd ten stadhuize. Nazorg v. leerlingen School voor Bui tengewoon Lager Onderwijs: Hoofd H. Grootjans, Heeckerenlaan 33, Spreekuur: Dinsdag van 1920 uur in de school voor buitengewoon lager onderwijs, David Evekink- straat 6. Gem. Wederopbouwbureau: Bureau gevestigd in het gebouw van het Oude en Nieuwe Gasthuis aan de Gasthuisstraat. Gem. Bad- en Zweminrichting: Graaf- Ottobad, Graaf-Ottosingel. Prijzenbureau voor Onroerende Goe deren: Bureau Gemeentewerken, Lange Hofstraat 3. Plaatselijke Prijzencommissie: Secre taris W. H. J. Polman, Heeckeren laan 29. RIJKSINSTELLINGEN. P.T.T.-Kantoor: Kuiperstraat 7. Geo pend: Voor postzaken in het al gemeen op werkdagen 819 uur, 's-Zaterdags van 813 uur. Telegraafdienst: Geopend: Werkdagen 821 uur, Zondags 89 uur en 1314 uur. Postagentschappen: le. A. M. Berend- sen, Hemonystraat 18, 2e. J. B. Driessen, Oude Kanonsdijk 54. Technische dienst telefoon- en radio distributie: Gebouw Oudewand 20. BELASTINGEN. le. Inspectie der belastingen, le Afd. Zaadmarkt 91. 3

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1951 | | pagina 3