34 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Raad van Arbeid te Arnhem, waaronder ressorteeren o.m. de gemeenten Zutphen, Brummen, Gorssel, Warnsveld, Steen deren, en verdere gemeenten van den Achterhoek. Vanwege genoemden Raad wordt zitting gehouden te Zutphen in het Volkshuis, Markt 62 op den len en 3den Donderdag van elke maand voorm. van 911 uur en den 2en en 4en Vrijdag van elke maand nam. van 7 V29 lA uur. Aldaar worden kosteloos inlichtingen verstrekt omtrent de sociale verzekeringswetten. Vereeniging Zutphen's Brandweer. Bestuur A. Wilbren- ninck, voorz., J. H. A. Albrecht, ondervoorz., F. C. van Ostende, secr., D. J. W. van Gulik, penningm., G. J. van Bosheide, K. Siersma en D. A. v. Eldik. R. K. Sociale Organisatie's en Instellingen. „Katholiek Zutphen". Centrale van R. K. Vereenigingen hier ter stede. Bestuur Deken J. H. Scholte op Reimer, Geestelijk adviseur. Th. A. G. Steemers, Voorz.; B. J. Tiedink, 2e voorz.; Mej. K. Hochstatter, seer.; J. Fluitsma, 2e secr.P. "Vettenburg, penn.Mej. N. de Wild, D. van Eyk Jr. R. K. Werkliedenvereeniging. BestuurB. J. Tiedink, Buitensingel, voorz.; F. J. Horst, Vijfmorgenstr. Penn., Fr. v. Maastricht, 2de secr.P. W. Kaspers, vice-voorz.H. J. Wessels, Berkelsingel, secr.; H. Plettenberg, J. H. v. Dam, J. de Moei, leden. Geestelijk adviseur Weleerw. Heer Kapelaan F. A. Smit. Sociale instellingen der R. K. Werkliedenvereeniging. a. Levensverzekering „Concordia" J. J. Peppelenbosch, Buiten singel, corr. b. Herwonnen Levenskracht, tot bestrijding der T.B.C. het bestuur. c. Centrale Spaarkas: Joh. Molenaar, penn., Marschweg 17. d. Ziekenfonds (plaatselijk): B. J. Tiedink, Voorz., A. Pletten- burg, Secr. e. BrandstoffencommissieP. W. Kaspers, Buitensingel 125, voorz. f. Coöperatieve Bakkerij „Voorzorg", bakkerij op den Paardewal; chef van de bakkerijH. A. Witmer, Emmerikscheweg. AdministrateurJ. A. Meuris, Beukerstraat. Aangesloten bij de R. K. Werkliedenvereeniging „St. Joseph" overeenkomstig de Katholieke Stand- en Vakorganisatie zijn de volgende plaatselijke afdeelingen van de Kath. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 35 Vakorganisatie: a. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, St. Raphaël, Bestuur: C. J. Bense, voorz., J. Aengenent, secr. b. R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph": Bestuur: J. H. van Dam, voorz., J. Burgers, Diezerstraat, secr., G. Eenebout, penn. c. Kath. Grafische Bond Bestuur H. J. Wessels, Berkelsingel 72, voorz., penn. d. R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy". e. R. K. Bond van Houtbewerkers, Stoffeerders, enz., A. G. F. Kistenmaker, Vijfmorgenstraat 50. f. R. K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willebrordus" F. J. Horst, Vijfmorgenstraat 56. g. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus" Bestuur: J. J. Peppelenbosch, Buitensingel, voorz.; H. van Hilst, Hoornwerk, secr.; h. R. K. Bond van Kleedingindustrie „St. Gerardus" A. Keizer, Walstraat, J. Leenen, Buitensingel. i. R. K. Bond van geëmployeerden in hotels, cafés en restaurants Bestuur: A. A. Brandt, voorz. Vijfmorgenstraat; P. Beevers, Raadhuissteeg, secr.W. M. Rijstbergen, Vijfmorgenstraat, Penn. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, „St. Franciscus van Assisië", aangesloten bij de landelijke organisatie. Bestuur: B. M. Pas, Voorz., G. J. Albrecht, secr.; Th. Heitling, penn. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphaël", aangesloten bij de R. K. Nederlandsche Bond. Bestuur C. J. Bense, voorz.; J. Aengenent, secr.; Th. Boekema, Vischpoortplein. Geest. Adviseur W. E. H. Kapelaan FA. Smit. R. K. Bond van Handelsreizigers „St. Jan", aangesloten bij de R. K. Nederlandsche Bond. Bestuur: J. J. M. Bögemann, Heeckerenlaan, voorz.; Fr. Schaapveld, Markt, secr.; J. Oomens, Spittaalstraat 74, penn. Geest. Adviseur: W. E. H. Kapelaan F. A. Smit. R. K. Staatspartij, afd. Zutphen. Bestuur: P. Vettenburg, Voorz.; H. v. Hilst, Hoornwerk 6, secr.; P. Fluitsma, penn.; B. J. Tiedink, Th. v. d. Berg, F. J. W. Bruyninckx, H. J. Wessels, Leden. R. K. Propagandaclub „St. Michiel". Bestuur: H. J. Wessels, Voorz., G. v. Broekhuizen, secr., H. Kramer, penn. Geest. Adviseur Kapelaan G. F. H. Veldhuis.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1936 | | pagina 19