72 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Zutphensche Zwem- en Poloclub „Neptunus". Voorz. H. J. v. d. Vegte; secr. H. Blokzijl (Rozenhoflaan 17); penn. mevr. HartmanLooman; mevr. Blokzijl, J. A. Bergmeyer, A. Castermans, A. Plettenberg. Kynologische Club „Zutphen e.o.". Voorzitter: L. Kieviet; secr. J. Altena; penningm. W. H. Struyck Jr.; B. J. Timmers, A. Garvelink. Bond van Plaatselijke Sportvereenigingen. Voorz. mr. W. F. Tromp Meesters; vice-voorz. H. J. v. d. Vegte; le secr. H. van Bel; 2e secr. J. A. R. Prinsen; penn. A. Berendsen; alg. sec. Chr. J. Pennekamp; comm. H. Schwartz. Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. Afd. Zut phen, 140 leden. Contributieleden f 5.50, donateurs ten minste f 2.50 daarboven. Zangvereeniging f 4.50 extra. Bestuurmr. W. Locker de Bruyne, voorz.;secr.; G. A. v. d. Meulen, vice-voorz.mej. L. van Leusen, 2e secr.; D. J. A. Binnendijk, penningm. mevr. C. J. TrijssenaarStruyck, 2e penningm.mevr. M. OlréeWensink, biblioth.C. van Beinum, Directeur. De afdeeling heeft een zangvereeniging van pl.m. 90 werkende leden. Werkende leden der zangvereeniging betalen f 10.Zij, die behooren tot een huisgezin, waarvan een lid f 5.50 betaalt, kunnen werkend lid worden voor f 6.50. Begunstigers der zangvereeniging kunnen worden alleenwonende personen voor f 3.50. Entree voor allen f 1.25. In den regel 2 uitvoeringen per jaar. Leden hebben toegang tot de uitvoe ringen van alle afdeelingen. Tot die van de afdeeling Zutphen hebben behalve dezen, toegang de begunstigers der zangvereeniging. Elk lid ontvangt een introductiekaart Koninklijke Vereeniging „Zutphen's Mannenkoor", opge richt 13 October 1896. Th. A. G. Steemers, voorz.J. E. Bootsma, le secr.; H. Dekker, 2e secr.; A. H. Paats, le penn.; G. L. Nij- land, 2e penn.W. Broere, bibliothecarisP. A. van Polvliet, alg. secundus; directeur: Joh. G. de Jong, Amsterdam. De ver eeniging telt plm. 70 werkende leden, plm. 90 donateurs. De contributie bedraagt voor werkende leden 75 ets. p. week, voor donateurs minstens f 3.Repetitie Vrijdagsavonds 8 uur in de Nieuwe Sociëteit, Beukerstraat. Vereeniging tot Bevordering van Zangonderwijs. Konink lijk goedgekeurd Maart 1919. De Ver. heeft eene 3 of 4 klassige Zangschool onder deskundige leiding voor kinderen van 915 jaar oud. Schoolgeld f 10.per jaar voor de 3 eerste klassen, ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 73 f 15.per jaar voor de 4e (Solfège) klasse. De lessen worden gegeven op Woensdagmiddag. Bestuur: mevr. G. v. d. Spek Verzeil, voorz.; mej. J. L. Fahro, secr.-penn.mevr. J. Dolhain v. Andel. Raad van Toezicht: Mevr. Dijckmeester geb. van der Lek de Clercq, Mevr. de JongeServatius en mr. J. H. C. M. v. d. Kun. Doelbevorderen van den zang in den ruimsten zin des woords. Vereeniging ,,Zanglust", opgericht 22 October 1876. Directeur de heer F. Engelsma. Bestaat uit een gemengde-, Mannen- en Vrouwenzangvereeniging. Ongeveer 35 werkende leden. De contributie bedraagt 20 cent per week. Donateurs betalen minstens f 2.—. Bestuur C. J. Buitenhek, voorz.C. Hart man Jr., secr.; Wilgenstraat 14; mej. C. P. C. Buitenhek en mej. de Wed. K. R. KleveWassink, eereleden. Christelijke Gemengde Zangvereeniging ,,Soli Deo Glo ria". Directeur: de heer J. Kroon, Winterswijk. Voorz. G. A. Martinus, secr. W. Doevendans, Rustoordlaan, Eefdepenn. H. Strijker; bibliothecaris: J. Wullink. De contributie bedraagt f 0.60 per maand. Ongeveer 100 werkende leden. Aan de vereeniging is tevens een Kinderkoor verbonden. Repetities groote koor Dinsdagavond 8 uur, kinderkoor 6.307.30, Receptiezaal, Groote Sociëteit, Oudewand. Chr. Gem. Zangvereeniging ,,Sursum Corda". Opgericht 20 September 1932. DirecteurAdr. C. Schuurman, Schiedam. Repetitie iederen Maandagavond 8 uur n.m. in het gebouw C.J.M.V. Paardewal. Voorz. H. Garritsen, A. Hanekamp, penn.; B. Hanekamp, H. Koerselman, mej. J. Bannink, mej. J. Wesselink, H. A. Post, secr. Boedelhofkamp E 603a, Eefde. Chr. Muziekvereeniging ,,De Harmonie". Bestuur: D. J. Schoenmaker, voorzitter; J. Lintvelt, Graaf Ottosingel 127, secretaris; H. Garritsen, Penningmeester; J. Arentsen, A. J. Klaassen. Repetitieeiken Woensdagavond van 810 uur in het gebouw der C. J. M. V. Paardewal 39. De Stem des Volks. Soc. Dem. Zangvereen. Dir.: Jan Zwolsman. Afdeeling van den Bond van arbeiderszangvereeni- gingen in Nederland. K. v. d. Vegte—Grouwstra, voorz.Joh. H. van Dongeren, Zerboldstraat 34, secr.; H. Nijland, penningm. Muziekvereeniging „Crescendo", opgericht 18 Juni 1895. Bestuur: G. J. Kuijper, pres.; M. van Ammers, secretaris;

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1934 | | pagina 38