68 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Commissie van beheer van het Museum in het Wijnhuis, Oudheidkamer van Zutphen en de Graafschap. De commissie bestaat uit 7 leden, waarvan 1 benoemd wordt door en uit het college van B. en W., 3 door den Gemeenteraad en 3 door het bestuur der Vereeniging Zutphen Vooruit". Voorzitterde heer mr. J. Dijckmeester (B. en W.), leden de heeren D. Molenaar (Gemeenteraad); mej. W. v. Alphen, (Ge meenteraad;; de heer D. H. Jordaan (Gemeenteraad); jonkvrouwe C. Engelen, de heeren D. J. Bosman, en G. J. Douwes; Zut phen Vooruit"). Secretaresse en conservatrice is jonkvrouwe C. Engelen, tot wie alle aanbiedingen voor geschenken of in bruikleen te geven voorwerpen moeten worden gericht. Pictura. Bestuurdr. J. v. d. Hoeven, voorz.J. M. Ubbens, secr.Fr. Reesinck, penningm. Leden: Jonkvr. C. Engelen, ir. D. J. Bosman, ir. D. Molenaar, R. A. P. v. d. Woude, R. Renssen en I. Spier. Getal leden 50. Contributie f 4.zonder aandeel in de jaarlijksche verloting f 2. Deze vereeniging stelt zich ten doel door het geven van kunstbeschou wingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen. Vereeniging tot bevordering van Beeldende Kunsten onder beheer van het bestuur der Maatschappij „Arti et Ami- citiae" te Amsterdam. Lidmaatschap f5.Jaarlijks verloting van Kunstwerken enz. Correspondent voor Zutphen en Om streken J. Nijkamp, Beukerstraat 29. Vereeniging „Koninginnedag". Mr. J. Dijckmeester, Eere voorz.; Ds. J. Henzei, voorz.; mevr. D. E. Tromp Meesters Greven, vice-voorz.L. Kievit, penningm.; Freule E. M. C. E. Storm van 's-Gravesande, J. J. de Jong, G. J. Kuiper, J. Leeraar, P. Lindeboom, H. J. Wessels, Mevr. de JongeServatius, Mevr. A. PlantengaBeekhuis, B. J. Tiedink, Mevr. M. S. J. ZwambornVarossieau, A. Hanekamp, secretaris, Bornhove- straat 23a. DoelHet vieren van Nationale Gedenk- en feestdagen. Contri butie wordt door de leden zelf bepaald. Oranje-Nassau-Museum. De vereeniging „Oranje-Nassau- Museum" beheert in het Waaggebouw, Prinsegracht No. 1 te 's-Gravenhage, een Museum, waarin een beeld wordt gegeven van de ontwikkelingsgeschiedenis van het Huis Oranje-Nassau, vooral in zijn verhouding tot het Nederl. Volk. Minimum contrib. Lid f2.50; begunstiger f 10.stichter, f 100.—. Correspondent voor Zutphen en O.C. L. Fahro te Zutphen. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 69 Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Dep. Zutphen. Bestuurdr. J. H. F. Bloemers, voorz.Ds. M. Onnes, secr. J. M. Ubbens, penningm.; I. W. Opstelten, H. Gorter, ir. H. Kalshoven en D. Mulder. Contributie f 5.25, f 4.of f 3. Vereeniging: Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Zut phen, gevestigd Rosmolensteeg. BestuurDr. J. H. F. Bloemers, Pres.; Mej. Dfa. A. Goudeket, Rozenhoflaan 13, secr.; J. Cohen, penn.Mevr. I. BehnVan 't Hoff, J. Beukenhorst, Jonkvr. C. Engelen, J. L. Faber, N. C. Meijer Drees, Mej. Dr. H. J. Reesink, I. Spier, Mr. B. G. Wildervanck de Blécourt. Biblio thecaresse mej. J. Felix. Instituut voor Arbeidersontwikkeling, afd. Zutphen. Voorz. ds. J. L. Faber; 2e voorz. H. Jansen; secr. M. Spronk, Gasthuiskamp 1; penningm. T. Frantzen, 's-Gravenhof; 2e secr. P. E. Boonstra; mevr. BroekhuizenSchoneveld, J. A. Paap, H. W. Feith. Best. Onderafd. Natuurvrienden: voorz. H. Hetebrij, secr. W. J. Lukassen; penningm. H. W. Nijhoff. Opgericht door Ned. Verbond v. Vakver. (N. V. V.) en de S.D.A.P.; alleen leden van die vereenigingen kunnen lid zijn; aantal leden ruim 600. Niet-Leden dier vereenigingen kunnen donateur worden tegen een minimum bedrag gelijkstaande met de contributie der leden. „De Graafschap", opgericht 15 Augustus 1925. De ver eeniging, welke haar zetel te Zutphen heeft, stelt zich ten doel de beoefening van alles, wat betrekking heeft op a. de geschiedenis der Graafschap in den ruimsten zin van 't woord, de letterkunde en het recht; b. het opsporen en verzamelen van alle voorwerpen betrek king hebbende op de onder a genoemde wetenschappen. Dag. bestuurG. J. Klokman te Laag Keppel, voorz.J. G. Vos te Zutphen, vice-voorz.; dr. B. J. Westerbeek van Eerten te Hummelo, secr.penningm.G. Langeler te Laren (G.), archivaris-bibliothecaris; mr. G. P. ter Braak, Eibergen; Jos Driessen, Aalten; N. de Wolf, Doesburg en G. A. v. d. Duyt, Borculo, leden. Commissie voor restauratie van de St. Walburgskerk: mr. J. Dijckmeester, voorz.-penningm.Jkvr. C. Engelen en S. J. Meijjes, leden. Zutphensche XJsvereeniging. Eerelid A. F. van der Scheer Jr.; pres. J. B. Gosselaar Beerta; vice-voorz. J. M. Visser; secr.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1934 | | pagina 36