48 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. gelegenheid er hun patiënten te behandelen; eveneens zijn de patiënten vrij in hun keuze van Operateur. Het Ziekenhuis is ingericht volgens de nieuwste eischen der medische wetenschap - het beschikt over modern ingerichte operatiekamers, een Röntgen- installatie, een Laboratorium, een Hoogtezon, een lift van 2X21/ meter. De verpleging geschiedt door de Eerw. Zusters van Liefdé uit Heerlen. Overste is Zs. Willigardis. Het Ziekenhuis wordt beneera door een commissie van Regenten J. H. H. Tacke, Coehoornsingel, voorz.Mr. J. H. C. M van der Kun, Deventerweg secr.B. J. A. Brandt, Sprongstraat, penn.J. H. C. van Berkel, Groenmarkt en P. L. Dullaert, Spittaalstraat, leden. De verplegingskosten zijn ongeveer dezelfde als voor het stedelijk Ziekenhuis. Diverse Vereenigingen en Instellingen. 1 Ziekenfonds, bestaande bij het Dep. Zutphen der Maatschappij tot Nut van t Algemeen Bestuur: A. Stijntjes, Voorzitter; mr R P. J. Derksema le secr.; Dr. E. Tielenius Kruythoff, Dr. H. Jonker H. J. Smith. Thes.-BoekhouderL. K. Garritsen. Bode: A. Veldboom. Geneesheeren en specialisten bij het fonds Dr E. Tielenius Kruythoff, Dr. J. L. Siemens, Dr. I. M. de Haas, Dr. G. Fühn Snethlage, Dr. M. S. Gerbrandi, Dr. A H Bruisnma, Dr. FL W. van Lier, Dr. E. C. C. v. Lennep, Dr. H. K. Hattink, Dr. J. Doyer en Dr. J. J. C. Schreuder, J. D. Snethlage. W. O. van de Peppel, J. M. G. Numans. Heilgymn. en Massage mevr. RubéLysen. Het fonds telt ruim 5100 volwassen leden en 2350 kinderen. ^Contributie 21 cent per lid per week. Voor kinderen beneden 17 jaar 6 cent per week. Algemeen Afdeelings Ziekenfonds Zutphen en Omstreken der Ned. Mij. tot Bevordering der Geneeskunst: G. Vos Dzn. (Goor), Voorz.; H. W. A. Behrens, (Zutphen), secretaris; C van Schothorst (Winterswijk); Dr. H. K. Hattink (Zutphen), w-K van Mounk (Vorden); H. Hes van Zweeden (Winterswijk); t w- i Strumphler (Eibergen); W. J. Ordelman (Eibergen); L. Visbeen (Diepenheim). Aantal verzekerden 15000. Contributie 22 cent per week; voor kinderen beneden 16 jaar 7 cent per week. Stedelijk Ziekenfonds. Directie dezelfde als bij het Zieken- fonds der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Geneesheeren Dr. L. J. W. Holleman, Dr. E. Tielenius Kruythoff en J. L. Siemens. Contributie voor een huisgezin 3 cent per week. Contributie voor een op zich zelf wonend lid, man of vrouw, 2 cent per week. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 49 Raad van Arbeid te Arnhem, waaronder ressorteeren o.m. de gemeenten Zutphen, Brummen, Gorssel, Warnsveld, Steen deren, en verdere gemeenten van den Achterhoek. Vanwege genoemden Raad wordt zitting gehouden te Zutphen in het Volkshuis, Markt 62 op den len en 3den Donderdag van elke maand voorm. van 9—11 uur en den 2en en 4den Vrijdag van elke maand nam. van 7 9 uur. Aldaar worden kosteloos inlichtingen verstrekt omtrent de sociale verzekeringswetten. Vereeniging Zutphen's Brandweer, opgericht 26 Jan. 1927, bestuur: A. Wilbrenninck, voorz., J. H. A. Albrecht, onder- voorz., F. C. van Ostende, secr., D. J.W. van Gulik, penningm. K. Siersma, J. W. H. Garvelink en D. A. v. Eldik. R. K. Sociale Organisatie's en Instellingen. R. K. Werkliedenvereeniging. De vereeniging heeft konink lijke en kerkelijke goedkeuring; ze heeft zich gesteld onder be scherming van den H. Joseph en is als zoodanig aangesloten bij de R. K. Organisatie in Nederland. BestuurB. J. Tiedink, Buitensingel, voorz.F. Horst, Vijf- morgenstr. Penn., Fr. v. Maastricht, 2de secr.; J. de'Moei, vme-voorz.H. J. Wessels, Buitensingel, secr.; H. Plettenberg' J. H. v. Dam, H. Evers, leden. De vereeniging heeft haar eigen gebouw, nl. het R. K. Vereenigingsgebouw, Halterstraat 1214. Het aantal leden bedraagt ongeveer 200. De vereeniging stelt zich ten doel naast de maatschappelijke, ook de godsdienstige belangen harer leden te behartigen. Aange sloten aan het R. K. Werkliedenverbond in Nederland is de afdeeling in staat aan haar leden te geven, wat de moderne eischen der arbeidersorganisatie met zich meebrengen. Het orgaan der organisatie is: „De Volkskrant", die zoowel in dagelijksche als wekelijksche editie verschijnt. Sociale instellingen der R. K. Werkliedenvereeniging. a. Levensverzekering „Concordia" J. J. Peppelenbosch, Buiten singel, corr. b. Herwonnen Levenskracht, tot bestrijding der T.B.C. het bestuur. c. Centrale Spaarkas A. Kolleman, corr. d. Ziekenfonds (plaatselijk): B. J. Tiedink, Voorz., A. Pletten- burg, Secr. e. BrandstoffencommissieJ. de Moei, Weg naar Voorst 73, voorz. f. Coöperatieve Bakkerij „Voorzorg", bakkerij op den Paardewal; chef van de bakkerij H. A. Witmer, Emmerikscheweg.' Administrateur: J. A. Meuris, Beukerstraat. 1934 4

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1934 | | pagina 26