192 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Nijverheids Avondschool. Directeur: J. Kruys Voorberge Leeraren E. J. Wassink, F. Hartsuiker, G. Rubingh, E. J. J. Kerkmeijer, T. Koopmans, H. Dijkjans, J. Buys, O. Eskcs, J. A. Strubbe, W. Annema, H. J. Leferink, T. Bonnema en G. J. van Bosheide, J. Mekking, C. Versteeg en D. W. Jansen Venneboer. De Nijverheids-Avondschool is hoofdzakelijk bestemd tot opleiding van aan staande ambachtslieden. Het schoolgeld bedraagt per jaar 6.te voldoen bij vooruitbetaling. De Nijverheids-Avondschool had bij het begin van den nieuwen cursus op 't laatst van September 1931 175 leerlingen. De schooluren zijn dagelijks (uitgezonderd Zaterdag), 's avonds van 6S% uur. Rijkslandbouwwinterschool. Commissie van ToezichtJhr. Mr. P. A. G. de Milly van Heiden Reinestein (Warnsveld), Voorz.; H. Breukink Bzn., Steenderen; J. H. Ch. Rauwenhoff (Epe), P. M. Blankenheim (Brummen), C. Roeterdink (Gorssel), P. Bakhuis (Wijhe), W. J. Klein Lankhorst (Apeldoorn), W. te Winkel (Ruurlo), C. A. Reesink (Brummen), secretaris. Direc teur N. van Vliet, plv. dir. H. D. Zelders. Leeraren J. B. Nakken, A. Hylkema, G. Langeler, O. J. Cleve- ringa, A. Schuttevaer en W. de JongvAman.-Concierge H. van der Mei. Schoolgeld voor alle lessen 15.per winterhalfjaar; voor 't volgen van enkele lessen 2.50 per winterhalfjaar met dien verstande dat het gezamenlijk bedrag van het schoolgeld voor enkele lessen nimmer de j 15.mag over schrijden. De gemeente Zutphen telt 9 openbare en 4 bijzondere scholen. Alle scholen worden vooruit betaald. Openbare school A voor 1. o., Opl. voor Gymn. en H. B. S., Leeuwerikstraat, zes leerjaren. Hoofd J. K. van Toledo. Onderwijzers W. Meyer, H. J. Memelink. Onderwij zeressende dames W. Uiterwijk, J. L. Schut en H. Poutsma. Het onderwijs omvat de vakken a t/m k. De schooluren voor de laagste twee leerjaren zijn op Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 911%, op Woensdag en Zaterdag van 9—12 uur; voor de klassen 3 t/m 4 alle zes dagen van 912 en de middagschooltijden zijn voor de klassen 1 t'm 4 van 24 en voor de klassen 5 en 6 van 1%4. Aan deze school zijn de vacantiën als volgt le. De week, waarin de le Kerstdag en die, waarin de Nieuwjaarsdag valt gevolgd door den Maandag. 2e. Van den Goeden Vrijdag tot den 2en Dinsdag na Paschen. 3e. De 6 volle weken, voorafgaande aan den len Dinsdag of Donderdag in September. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 193 4e. De Dinsdag na Pinksteren. 5e. De middag voor en ochtend na den St. Nicolaasavond. In de school is een afzonderlijke cursus in de Fransche taal gevestigd. Openbare school voor 1. o. en Opl. voor Gymn. en H. B. S., Tadamasingel, zes leerjaren. Hoofd A. W. I. Kors- wagen; onderwijzers: W. O. Eskes en A. Meilink; onderwijze ressen M. W. van Dorsser, J. G. Kuiper en N. Rövekamp— Schooluren enz., vacanties als school A. In de school is een afzonderlijke cursus in de Fransche taal gevestigd. Openbare school C voor 1. o., David Evekinkstraat, zeven leerjaren. Hoofd W. van der Woude; onderwijzersJ. Dijkstra, H. J. Zigtema, en W. Barendsen; onderwijzeressen: J A. A. Dijkland, J. J. Priester en A. C. Wiebenga; voor handwerk. mevr. H. A. MeilinkSalemink. Schooluren Alle werkdagen van 9—12 en van 24 uur, behalve Woensdag en Zatermiddag. Klassen 1 en 2 Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 9—11 en 2-A. Openbare School D voor U. L. O., Waterstraat. Hoofd a Kuiper. Onderwijzers D. J. Bezaan, C. D. W. König, A. van Otterlo; onderwijzeressen: mei. A. A. Thierry, E. Knoop en H. A. Roozendaal. Onderwijzer en onderwijzeres in licham. oef. P. Dobbinga en mej P. M. v. d. Weel. Onderwijzeres in de nutt. en fraaie handw. mej. H. K. Uiterwijk; Onderwijzer in het teekenen E. E. J. Kerkmeijer. Toel. 1 Sept. Vier leerjaren. SchoolurenMaandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag 's voorm. van 12 uur en s nam. van 24 uur Woensdag en Zaterdag, 's voorm. van 8%12 uur. Openbare School E voor l.o., in de Polsbroek. Hoofd J. Meulenbrugge. Onderwijzers J. Hoevers en H. C. Verdoold. Onderwijzeressen mej. J. G. H. Harbach, J. Bilder- beek en M. G. Tuender. Vakonderwijzeres in de nuttige hand werken mevr. H. A. Meilink—Salemink. Zeven leerjaren. Schooluren Alle werkdagen 's morgens van 912 uur, 's middags van 24 uur, behalve Woensdag en Zaterdag namiddag. Openbare School in de Hoven voor l.o. Hoofd G. J. Gijmink. Onderwijzers F. Hoevers, P. Hendriks, K. F. Dronkers en B. J. ter Beek. Onderwijzeressen mej. M. Koning en S. Noach; voor handwerken H. A. MeilinkSalemink. Zeven leerjaren. Schooluren Als school C. 1932 13

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1932 | | pagina 99