Opgave van verschillende Besturen. 172 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Voor zoover deze op Zutphen betrekking heeft. Bevolking der gemeente Zutphen op 1 Januari 1931 19908 zielen, 587 bewoners van het Oude en Nieuwe Gasthuis. Mannen 9532, vrouwen 10376. Van de wettige bevolking, verdeeld naar de verschillende gods dienstige gezindten, behoorden 1 Januari 1930 tot de Hervormden 12253, Waalsch Hervormden 24, Evang. Lutherschen 315, Hersteld Lutherschen 37, Doopsgezinden 175, Remonstranten 75, Gereformeerden 895, Roomsch Katholieken 3292, Nederd. Israëlieten 522, Chr. Gereformeerden 127. Tot geen der genoemde gezindten behoorende 2086. Kiezers voor den Gemeenteraad in 1930'31 9727. Voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 10594 en voor de Provinciale Staten 10325. GemeentebestuurBurgemeesterMr. J. Dijckmeester. Wethouders Mr. G. J. H. Wagener en H. Koerselman. Leden van den Raad H. J. Brand, J. H. ten Elze, L. A. Fiévez, F. C. Gies, Jhr. mr. B. de Jonge, D. H. Jordaan, Th. J. H. Kling, F. Klok, H. Koerselman, G. P. C. Lagerwaard, J. A. Paap, J. F. Scherpenhuizen, A. Stijntjes, J. A. Surink, J. Terwei, B. J. Tiedink, Mr. G. J. H. Wagener. De geheele Raad treedt in 1935 af. SecretarisJ. Ruibing. OntvangerJ. Kortenoever. Ambte naren van den Burgelijken StandD. Molenaar, H. Koerselman, G. J. Flameling en J. B. Gosselaar Beerta. Vaste Raadscommissiën BedrijvencommissieMr. G. J. H. Wagener, Voorz., B. J. Tiedink, Th. J. H. Kling, J. A. Surink en D. H. Jordaan. Reinigingscommissie Mr. G. J H. Wagener, Voorz., J. Terwei, F. C. Gies, J. F. Scherpenhuizen en G. P. C. Lagerwaard. Financiëele CommissieMr. J. Dijckmeester, Voorz., A. Stijn tjes, J. A. Surink, L. A. Fiévez en Landerijencommissie H. Koerselman, Voorz., Jhr. mr. B. de Jonge, J. A. Paap, J. Terwei en F. Klok. Bouwcommissie: mr. G. J. H Wagener, Voorz., J. A. Paap, J. H. ten Elze, B. J. Tiedink en H. J. Brand. commissie voor de Strafverordeningen Mr. J. Dijckmeester, Voorz., Jhr. mr. B. de Jonge, Mr. G. J. H. Wagener, J. H. ten Elze en F. C. Gies. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 173 Gemeente-Secretarie Afdeeling ,,Algemeene Zaken" W. B. Hemminga, hoofdcom mies, chef der afdeeling. Mej. W. D. de Groot, commies, B. Holdijk, adj.- commies 2e kl., Mei. C. Dirks, klerk. Ie Afdeeling. Financiën, Onderwijs en Be'astingen L. Baptist, hoofdcommies, chef der afdeeling, G. N. Hagenaar, commies, H. N. B. van Santen, controleur, Mej. G.-M. Coolhaas, adj.-commies le klasse, Mej. A. M. Banz, tijd. klerk. lie Afdeeling. Militaire Zaken: J. B. Gosselaar Beerta, commies, chef der afdeeling, P. J. Frank, adj.-commies le klasse. Ille Afdeeling. Burgerlijke Stand, Hinderwet, Arbeidswet, Nederlanderschap, BevolkingG. J. Flameling, commies, chef der afdeeling, G. J. Radstake, klerk, G. J. Waanders, adj.-com mies 2e kl. en klerk. Concierge-bodeG. A. Martinus. Bode G. Stam. De Secretarie is geopend voor het publiek alle werkdagen van 9 tot des nam. 2 uur, Zaterdags van 912 uur. Bureaux Militaire Zaken, Bevolking enz. ingang Lange Hofstraat. Bureaux Burger lijke Stand en Algemeene Zaken ingang 's-Gravenhof. Bureaux Financiën, Onderwijs enz. ingang Kerkhof Woensdag en Vrijdag nam. half twee kostelooze huwelijksvoltrekking, op andere uren van die dagen 10.op andere dagen 30.voor het leggen van den looper ƒ2.50. Huwelijksvoltrekking in de Raadszaal met inbegrip van het leggen van den looper 50. Gemeente-Ontvanger: J. Kortenoever, klerk: A. Hoevers. Het kantoor van den Gemeente-Ontvanger is geopend alle werkdagen, met uitzondering van Zaterdag, des morgens van 91 uur, ingang Lange Hofstraat no. 2. Controle Gemeentebelastingen. Kerkhof 1Controleur H. N. B. van Santen. Verdere gemeentelijke ambtenaren en bedienden. Directeur Gemeentewerken, Bouw- en Woningtoezicht, Plant soenen en Algem. Begraafplaats: J. H. Eggink; le opzichters: T. Wallenburg en W. Annema; 2e opzichters: E. de Jager en G. F. Zuuring; opzichter over de plantsoenen G. J. Mensink, tijd. opz. J. van Dongen; boekhouder: H. Hartink Jr.; klerk: Mej. A. W. Jansen Brandwezen: CommandantA. Wilbrenninck (Tel. 355), Ondercommandant J. H. A. Albrecht (T. 135, 's nachts 600).

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1932 | | pagina 89