236 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. veel mogelijk rechtsgedingen met de daarop volgende executiën, tengevolge van wanprestatie van de zijde der huurders te voorkomen. Begrafenis-Vereeniging (Zutphensche), met Crematie en Begrafenisfonds. Chef-Aanspreker E. Vrugtman, Schupstoel 4. Aansprekers G. Veldboom en E. J. van der Veen. Districts-Commissie van het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den Gew. Dienst. Pres. E. J. van Bel, gep. gen.-maj., Gorssel; Seer, en Thes. mr. J. L. Sölner, Leden: N. A. C. van Hanswijk Pennink, mr. C. E. Stolk, R. M. v. d."f Berg van Saparoea, Jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet. Boek houder G. H. Lankhorst, Oudewand 34. Nederl. Roode Kruis, afd. Zutphen. Voorz. Mr. G. J. H. Wagener; Secr. J. Kortenoever; Penn. J. P. W. van Elk. Leden: Mevr. M. L. SiemensGroeneboom; Mevr. E. M. Dijckmeesterv. d. Lek de Clercq; Mevr. H. J. StolkSelkers; Mevr. M. H. P. FiévezScheerer; Dr. A. J. M. Ie Nobel; Dr. E. Tielenius Kruythoff. Koninkl. Nederl. Bond van Oud-Onderofficieren. Opge richt 13 Febr. 1891. Afdeeling Zutphen en Omstreken. Bestuur Voorz. L. Altena; onder-Voorz. en Secr. M. J. A. Renken; Penningm. L. Altena; Comm. K. Gernaat. Correspondent „Orgaan" M. J. A. Renken. Vaandeldrager Katerberg. Met uitsluiting van elke politieke en godsdienstige overweging stelt de bond zich ten doel a. toewijding aan Vorstin en vaderland; b. behartiging van de stoffelijke belangen zijner leden en het bevorderen der kameraadschap. Ondersteuning aan leden en na overlijden aan hunne weduwen en weezen. De contributie bedraagt: voor beschermers 50.in eens of 10.per jaar; voor leden 10.per jaar met 1.entree, zij zijn daardoor tevens lid van het ondersteuningsfonds en lezer van 't orgaan; voor mil. donateurs 3.per jaar en voor burger-donateurs 3.tot 10.per jaar. Ned. Vereeniging tot bevordering der Zondagsrust. Afdeeling Zutphen. R. H. Drijber, Voorz. en Secr.P. van der Heiden, Penningm. Gustaaf Adolf-Vereeniging. Afdeeling Zutphen. Pres. S. J. Meijjes; Secr. E. C. U. baron Calkoen; Penningm.esse. Mej. J. R. B. Suringar.Contributie 1. De Nederlandsche Gustaaf-Adolf-Vereeniging, gevestigd te Leiden, stelt zich ten doel Protestanten, die te midden van een Roomsche omgeving, wegens gebrek aan voldoende hulpmiddelen voor hun kerkelijk leven, gevaar loopen voor het Protestantisme verloren te gaan, daarvoor te bewaren. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 237 Nederlandsche Protestantenbond. Afdeeling Zutphen. Bestuur Ds. J. L. Faber, voorzitter; Mevr. L Kruys Voorberge, penningmeesteresse, J. M. Ubbens, B. v. Eldik, Ds. B. H. d' Auzon, Secretaris. De afdeeling telt plm. 100 leden en geeft 's winters 2 of meer lezingen. Ook bezit zij een bibliotheek. Zondagsscholen van de Ned. Prot. Bond. De eene Zondags school wordt gehouden in school D voor de kinderen uit het centrum. De andere Zondagsschool in School A voor de kinderen uit het Noorden en Oosten der stad. Gezamenlijk aantal leer lingen zb 200. 16 Dames en Heeren belasten zich met het Onderwijs. Nederl. Zendelinggenootschap. Afd. Zutphen. Pres. Ds. J. Henzei; Secr.-Penningm. Ds. R. H. Drijber; Leden Ds. d'Auzon, Ds. v. Paassen en mej. R. Wolters. Instituut voor Doofstommen te Groningen. Afdeelings- bestuur Mr. J. L. Sölner, Directeur, thesaurier en secretaris. Inrichting voor Doofstommenonderwijs te Rotterdam. Correspondenten Th. A. Goddard en Dr. J. v. d. Hoeven, Eefde. Afd. Zutphen van de Christ. Jonge Vrouwenbond. Pres. Mevr. C. van Paassenvan der Schoot. Elke maand houdt deze afd. hare vergadering in het gebouw der Christ. Jongemannenvereeniging. Ieder meisje boven de IS jaar is welkom. De pre sidente, Jacob Damsingel 23, verstrekt alle gewenschte inlichtingen. Mej. Van Dijk, Praebsterkamp, pres. der Meisjesvereeniging Talitha, leidt iederen Woensdagavond de meisjesvereeniging in het Gebouw voor Chr. Belangen. Nat. Christen-Geheel-Onthouders Vereeniging, afd. Zut phen. Bestuur: H. Mulderije, Eere-Voorz.; Ds. P. M. de Jong, voorz.; Th. W. Hoonings, Vice-Voorz.mej. Th. B. Enzerink, le Secr., Coehoornsingel 24; A. M. Heil, 2e Secr.; C. Fröger, le Penningm.J. ter Schegget, 2e Penningm.P. D. Harmsen, R. Bril, J. Visser, Algem. Adj. Deze vereeniging, onder het devies: ,,de Liefde van Christus dringt ons", stelt zich ten doel de bestrijding der heerschende drinkgewoonte door geheel onthouding van alle bedwelmende dranken. Zij onderscheidt leden en aangeslotenen. Hun aantal bedraagt 234 en 4 aangeslotenen. De Ver. heeft een eigen gebouw, Zaadmarkt 88, Concierge H. J. Schuppers; penningmeester der gebouwcommissie is C. Fröger, Buitensingel 98.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1932 | | pagina 121