220 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Boerenbond. L. van Lindenberg, voorz.A. Scholten, secr.; H. J. Lammers, penningm., Buitensingel. Landbouwersvereeniging. Voorz. P. H. Lammers; secr. M. J. Scholten Jr.; penningm.: H. J. Scholten. De Land- en Tuinbouwvereeniging ,,de Hoven". Opge richt 1 Dec. 1910. Aantal leden 40, donateurs 6. Bestuur J. Franken, voorz.; M. Riethorst, le secr.; H. E. J. Teerink Hzn., 2e Secr.; P. H. Lammers, penningm.; G. Riethorst, J. van 't Zandt, commissarissen. Kanaria", Vereeniging van Kanarieliefhebbers. Voorz. H. H. Versteeg; P. Klok, secr.; L. Bergmeyer, penningm.; G. J. Kerkziek, commissaris. Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeniging ,,P.E.K.Z.O". Goedgekeurd bij Kon. Besluit. Bestuur: A. M. Gerritsen, voorz.; PF. H. A. Thewis, 2e voorz.; G. J. Borninkhof, le secr.; G. J. Lebbink, 2e secr.J. F. Schipperijn, le penningm.J. A. Kuiper, 2e penningm.H. C. ter Hogt, P. C. Hendal en D. A. Scharren- berg, commissarissen. Zutphen's Landbouwers Veefonds ,,De onderlinge hulp". Bestuur voor Zutphen A. Scholten, G. Verbeek, B. Scholten, Voor de Hoven P. Lammers, D. J. Hagenbeek en P. School- derman. Nieuwe deelnemers betalen 2 pet. van de geschatte waarde der koeien, terwijl tevens 57% cent van elke 100.der geschatte waarde per week wordt bijgedragen. Bij sterfgeval wordt de geheele geschatte waarde vergoed. Het vee wordt door het bestuur gekeurd, en 20 pet. beneden de waarde aangenomen. De administratie van elke nieuwe koe of kalf kost 0.25, het taxeeren en het opbranden geschiedt kosteloos. De gecontribueerde gelden worden alle maanden in de Spaarbank belegd. Ncderlandsche Heide-Maatschappij, afdeeling Zutphen. Voorz. W. J. Thate; ondervoorz. A. E. C. C. Baron v. d. Heyden van Doornenburg; secr.-penningm. mr. J. L. Sölner, S. J. Meijjes en C. de Haan. Nat. Hist. Vereeniging (afd. Zutphen). Opgericht 1 Dec. 1923. Bestuur: A. Schuttevaer, voorz.; J. B. Nakken, onder voorz.; J. K. van Toledo, secr.-penningm.mevr. Behrens Kamerling, W. van Deursen. Zij telt ruim 40 leden. Haar doel is de bevordering der natuurstudie en belangstelling in de Levende Natuur door middel van vergaderingen, excursies, tentoonstellingen, etc., waarop de leden zelf activiteit toonen. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 221 Zutphensche Amatcur-Fotografenclub. BestuurL. de Nood, voorz.; R. A. P. van der Woude, secr., L. Hofstraat 20; J. J. Bakker, penningm. DoelBeoefening en bevordering van de Amateur-fotografie in den ruimsten zin. Aquarium en terrarium vereeniging ,,De Natuur" Zutphen. Bestuur W. B Kranenburg, voorz D. J B. Brum- melman, secr.G. Kemmink, penningm.S. G. H. Verhey en W. Meijerink, leden. De Vereeniging stelt zich ten doel de bevordering van de aquarium- en terrariumkunde onder hare leden. De Ver. is aangesloten bij den Ned. Bond van Aquariumhouders in Nederland. Genootschap ter beoefening van Natuurkundige Weten schappen (Physica). Bestuur: Pres. ds. B. H. d' Auzon; secr. dr. S. Postma; penningm. H. W. A. Behrens; dr. ir. L. R. Went- holt, ir. H. W. de Kruyff, G. L. Maaldrink, Dr. J. Doyer; adv. lid dr. I. M. de Haas. Houdt 's winters zes lezingen op Maandag avonden boven de Groote Sociëteit. Contributie 1.-3. of 5.Getal leden 150. Kring voor Wetenschappelijk Onderhoud. Bestuurpres. dr. J. H. F. Bloemers; vice-pres. ds. J. L. Faber; le secr. dr. J. W. Lem; 2e secr. dr. N. J. A. Francken. Deze vereeniging, waarvan het aantal leden niet meer dan vijftig mag bedragen, heeft ten doel onderwerpen van wetenschappelijken aard te bespre ken. Daartoe wordt door het lid, aan hetwelk door het lot eene spreekbeurt is opgedragen, eene mededeeling gedaan. Nadat de spreker zijn rede heeft uitgesproken, wordt de discussie over het behandelde onderwerp geopend. De vergaderingen worden gehouden op den eersten Vrijdag van elke maand, van October tot en met Maart. De contributie bedraagt 2.25 's jaars. De vereeniging verkiest zelve hare leden. Ncderlandsche Jeugdbond voor Natuurstudie, afd. Zut phen. C. Andriesse, voorz.; W. Stam, secr. (Houtmarkt 67); B. Verschoor, vice-secr.mej. D. v. Omme, penningm.esse; W. Jurriens, mej. J. Papousek. De vereeniging stelt zich ten doel liefde voor en kennis van de natuur bij de jongeren aan te kweeken en te bevorderen. Vereeniging van Radio-amateurs. Opger. 23 Dec. 1926. Bestuur: J. L. Bakker, Eefde, voorz.; J. Gieteling, Baggeroord 1, secr.; R. Lammertse, F. C. van Oostende, penningm.; W. H. Nieuwenhuis, 2e voorz.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1932 | | pagina 113