206 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Naai- en Breischool. Paardenwal. Hoofdonderw. mei. Brek- veldHulponderw. mei. v. d. Vaart. Bestuur Naaischool: mej. onethlage, presidente; Mevr. v. Woudenberg Hamstra secr. en penningm. mevr. Goddard; mej. Suringar; mevr. Onnes. Getal kinderen 30. Bestuur Breischool: mejuffrouw Snethlage presi dente; mej. Labryn, penningm.; mej. Cuperus, mevr. Vrugtman. Onderwijzeressen in het breien mej. C. Vlasveld; hulponderwij zeres mej. ten Broeke. Getal kinderen 40. SchoolurenNaaischool, 's avonds 57 uur, behalve Zaterdags en 's avonds van 4/26/2 uur. Breischool 's avonds van 57 uur. Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs. Bestuur Ds. P. M. de Jong, voorz.; Th. W. Hoonings, secr.; Ds. H. Hummelen, 2de Voorz.; A. E. Meerstadt, 2e secr.; R. Abels, C. U. Baron Calkoen; T. Wensinck, penningm.; H. Mulderije en J. Zwamborn. Deze vereeniging onderhoudt 3 scholen. Ie Voor lager en uitgebreid L. O. (Oudewand 35). Hoofd: J. de Zeeuw. Verder onderwijzend personeel: U. L. O. J. Spoelman, K. Folkertsma en mej. M. de Zeeuw. G. L. Jansen, H. v. d. Berg, P. S. Harmsen, Mej. J. Jansen, mej. N. P. Veerman; mej. J. C. Veerman, mej. J. E. Th. van 't Hooft, mej. G. van der Schoot. Voor het handwerkonderwijs mej. N. P. Veerman mej. J. E. Th. van 't Hooft; mej. G. v. d. Schoot, mej. S. H. G*. van Zeben. Leervakken ai, kq. 2e. Voor gewoon lager onderwijs (tevens opleiding voor U. L. O. en M. U. L. O.) Dav. Evekinkstr. 2. Hoofd J. Vogel. Onderwijzers W. A. Rietveldt, H. Arwert, A. Hanekamp. C. F. Sepmeijer, W. Selles, mej. W. H. M. Ribbers, mej. J. in 't Hout. Voor handwerkonderwijs mej. W. H. M. Ribbers, mej. J. in 't Hout en mei. S. H. G. van Zeben. Zutphensche Vereeniging voor Schoolwerktuinen. Bestuur A. Schuttevaêr, Deventerweg 76, voorz.J. B. Nakken, Nieuwst. 99, secr.; mej. A. D. J. Verloren van Themaat te Warnsveld, penningm.mej. W. J. S. van Alphen, G. W. Ormel, G. J. Men- sink, P. van Nistelrooy. Minimum contributie ƒ1. DoelKinderen der lagere scholen in het genot te stellen van een tuintje. Vereeniging tot bevordering van Huisvlijt. Bestuur: G. J. Kobus, pres.J. Kruys Voorberge, secr.I. Spier, penningm. G. J. Kobus, A. G. Biemond, D. Roelofsen, D. Stolp. Contributie 1.'s jaars. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 207 Plaatselijke vereeniging van leeraren bij het Gemeen telijk M. O. Bestuur: Dr. S. Postma, voorzitter; J. C. Lindeman, penning meester; M. N. H. Leijs, secretaris. Bond van Directeuren en Leeraren bij Handelsavond- onderwijs afd. Zutphen. Bestuurvoorz.; M. N. H. Leys, secr.-penningmeester. Vereeniging ter voorlichting bij de beroepskeuze voor Zutphen en omgeving. Mr. A. H. v. d. Giesen, voorz.; J. Kruys Voorberge, vice-voorz.J. Buys, secr.-penn. (Sidneystraat 60), dr. N. J. A. Francken, Th. J. H. Kling, B. J. Tiedink, J. F. Scherpenhuizen, C. Hartman. De vereeniging verstrekt gratis advies, inzake ambt, beroep, studierichting, enz. Zitting in de zomermaanden elke Woensdag van 78 uur, in de U.L.O. School Waterstraat 33, in de winter maanden kan men zich tot den Secretaris wenden. Vereeniging t. bevordering v. h. Onderwijs in Handen arbeid in Nederland afd. Zutphen. G. W. Vis, voorz.; J. Buys, le secretaris, mej. K. L. W. de Wild, penn.-esse, J. Memelink, 2e secr., mej. Th. M. S. v. Dam, mr. I. v. d. Spek. De vereeniging heeft ten doel het onderwijs in Handenarbeid te Zutphen tot ontwikkeling te brengen en de invoering al of niet in vereeniging met het gewone onderwijs te bevorderen. Nederlandsch Onderwijzers-Genootschap. Afd. „Zutphen en Omstreken". BestuurA. K. Klaren, voorz.; J. Meulenbrugge, secr.W. Meijer, penningm. Het Nederl. Ónderw.-Genootschap stelt zich ten doel de behartiging der belangen van het lager onderwijs en van de onderwijzers en hun nagelaten betrekkingen. Bond van Nederlandsche Onderwijzers. Afdeeling „Zut phen en Omstreken". Bestuur: A. Meilink, voorz.; D. A. van Arragon, le secr.A. G. M. v. Keulen, 2e secr.H. Verdoold, penningm. en mej. J. Hofman. DoelLangs wettigen weg de belangen te bevorderen van 't onderwijs en onderwijzers. Nederlandsche Bond van Leeraren en Leeraressen bij het Nijverheidsonderwijs, afdeeling Zutphen. BestuurH. J. Leferink, voorz.; J Strubhe, le secr., W. Kleinbussink, 2e secr.; G. Rubingh, penningm. Ti. Bonnema. Art. 2 der Statuten Het doel van de vereeniging is de belangen te behartigen van het Nijverheidsonderwijs en van het daarbij verbonden onderwijzend personeel.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1932 | | pagina 106