198 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Retraitepenning. Het doel bestaat hierin, om door vrijwillige contributie door de leden jaarlijks een aantal leden in staat te stellen een retraite mee te maken. De deelnemers worden bij loting aangewezen, met dien verstande, dat ieder lid achtereenvolgens een beurt krijgt. De leiding berust bij Mej. M. van Haaren, Wambuisstraat. Ave Maria. De leden der vereeniging brengen bij wijze van contributie gelden bijeen, om jaarlijks een processie naar de bedevaartsplaats Kevelaar te houden; zij stellen zich beschikbaar om de jaarlijksche processie der Broederschap op te luisteren. Uitsluitend voor dames. De leiding berust bij mej. M. van Haaren, Wambuisstraat. Sancta Maria. De vereeniging heeft hetzelfde doel als haar zusterafdeeling Ave Maria, maar bestaat uitsluitend uit heeren. BestuurB. J. Tiedink, Buitensingel, J. A. Meuris, Hoornwerk, J. J. Peppelenbosch, Buitensingel. R. K. Sociale Organisatie's en Instellingen. R. K. Werkliedenvereeniging. De vereeniging heeft konink lijke en kerkelijke goedkeuring; ze heeft zich gesteld onder bescher ming van den H. Joseph en is als zoodanig aangesloten bij de R. K. Organisatie in Nederland. Bestuur: B. J. Tiedink, Buitensingel, voorz.; J. W. Jansen, Spoordijkstraat vice-voorz.P. van Nistelrooy, Vijfmorgenstraat, secr.H. J. Wessels, Buitensingel, penn.; G. Ruikes, Buitensingel, 2de secr.; J. de Moei, Fr. van Maastrigt, H. Evers, leden. De vereeniging heeft haar eigen gebouw, nl. het R. K. Vereni gingsgebouw, Halterstraat 14. Het aantal leden bedraagt ongeveer 200. De vereeniging stelt zich ten doel naast de maatschappelijke, ook de godsdienstige belangen harer leden te behartigen. Aange sloten aan het R. K. Werkliedenverbond in Nederland is de afdee- ling in staat aan haar leden te geven, wat de moderne eischen der arbeidersorganisatie met zich meebrengen. Het orgaan der organisatie is ,,De Volkskrant", die zoowel in dagelijksche als wekelijksche editie verschijnt. Als sociale instellingen verdienen vermelding: a. Levensverzekering „Concordia" L. J. Peppelenbosch, Buitensingel, corr. b. Herwonnen Levenskracht, tot bestrijding der T. B. C.het bestuur. c. Centrale SpaarkasJ. Baayens, Buitensingel, corr. d. Ziekenfonds (plaatselijk)B. J. Tiedink, Voorz. A. Plettenburg, Secr. e. BrandstoffencommissieJ. de Moei, Weg naar Voorst 73, voorz. f. Coöperatieve Bakkerij „Voorzorg" J. A. Meuris, Hoornwerk, administrateur. Bovengenoemde instellingen zijn wel van wege de werkliedenorganisatie ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 199 in 't leven geroepen, maar ze hebben toch haar eigen administratie. De coöpe ratieve broodbakkerij „Voorzorg" heeft haar bakkerij op den Paardewal; chef van de bakkerijH. A. Witmer, Emmerikscheweg. BestuurB. J. Tiedink, Buitensingel, voorz., H. H. Henrix, Buitensingel, B. J. van der Veen, Zeven- notenboomenstraat, J. A. Meuris, Hoornwerk, administrateur. Aangesloten bij de R. K. Werkliedenvereeniging St. Joseph" overeenkomstig de Katholieke Stand- en Vakorganisatie zijn de volgende plaatselijke afdeelingen van de Kath. Vakorganisatie: a. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, St. Raphael, Bestuur: P. W. Kaspers, Buitensingel, voorz., C. A. Lentz, Buitensingel, secr. b. R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph": Bestuur: F. J. Horst, Pols broek 248, voorz., J. Burgers, Diezerstraat, secr., G. Eendebout, Penn. c. R. K. Grafische Bond „St. Lucas": Bestuur: H. J. Wessels, Buitensingel, voorz., J. Koopmans, Graaf Ottosingel, secr. d. R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy" BestuurJ. Burgers, Dieserstraat. e. R. K. Bond van Houtbewerkers, Stoffeerders, enz. J. Hulskes, Groensteeg. f. R. K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willibrordus" F. Horst, Polsbroek 223. g. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus" Bestuur: H. van Hilst, Hoornwerk, voorz., H. H. Henrix, Buitensingel, penn. Onder de R. K. Werkliedenvereeniging ressorteeren verder De R. K. Bioscoopcommissie, die op geregelde tijden ten bate der leden voorstellingen geven Bestuur P. W. Kaspers, voorz. P. van Nistelrooy, secr.C. A. Lentz, H. A. Plettenberg, B. van Langen, G. Ruikes. De R. K. Tooneelclub „Amicitia" leider: J. Helmsing, Buitensingel. BestuurH. A. Plettenberg, voorz., J. Otterloo, H. Boxtart. De R. K. DanscursusadministrateurFr. van Maastrigt, Turfstraat. lederen Donderdagavond in de wintermaanden onder leiding van een vakkundig leeraar, in het gebouw der R. K. Werkliedenvereeniging. De Jonge Werkman, de organisatie der Katholieke arbeiders jeugd, die wel een zelfstandig bestuur uit eigen kring hebben, maar daarenboven door twee of meer leden der Werklieden vereeniging als „leiders" worden ter zijde gestaan. De veree niging wordt in haar actie ter zijde gestaan door den Geest. Adviseur, den W. E. H. Kapelaan C. Uyttewaal. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, ,St. Franciscus van Assisië, aangesloten bij de landelijke organisatie. BestuurA. B. Jaspers Focks, Heeckerenlaan 22, voorz.W. A. M. Norp, Leestenscheweg 189c te Warnsveld, secr.; Th. Heitling, Lange Hofstraat 10, penn. Het orgaan is getiteld De R. K. Bediende, en verschijnt elke veertien dagen.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1932 | | pagina 102