214 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Christelijke Gemengde Zangvereeniging „Soli Deo Gloria". Directeur: de heer G. Stam te Amsterdam; voorz.H. Garritsen, Secretaris: H. A. Post; Penningm.H. Strijker; Bibliothecaris: B. Hanekamp. De contributie bedraagt 0.60 per maand. Onge veer 90 werkende leden. Repetities Dinsdagavond 8 uur Koffie kamer Groote Sociëteit, Oudewand. De Stem des Volks (Soc. Dem. Zangvereen.). Afdeeling van den Bond van arbeiderszangvereenigingen in Nederland. D. L. Kits, voorz.A. van Daalen, secr.W. Kranenburg, penningm. Muziekvereeniging „Crescendo", opgericht 18 Juni 1895. Be stuur: G. J. Kuijper, pres.; M. van Ammers, secretaris; H. H. Stooter Jr., penningm.; J. Altena en H. Keizer, comm. v. orde; J. Bouman, biblioth.; R. H. Timmer, alg. secundus; W. Speek, Directeur. De vereeniging telt plm. 48 werkende leden, 6 aspi ranten en 205 begunstigers. Men wordt donateur voor eene jaar- lijksche bijdrage van minstens 1.50. Zutphensche Orkestvereeniging. Voorz.Mr. C. E. Stolk; le secretaris J. E. T. C. baron Speyart van Woerden; dr. E. J. W. Holleman; biblioth.J. J. A. Nieuwkamp. De jaarlijksche contributie voor werkende leden is 3.terwijl men om donateur te worden minstens f 2.50 per jaar moet bijdragen. Bond van Plaatselijke Muziekverenigingen, Oude Touwbaan 14, Hoven. Bestuur: E. Wüstefeld, voorz.; G. J. Kuijper, le secr.; L. Prinsen, 2e secr.; H. Harmens, penningm.; A. van Ammers, C. Duller, H. F. Meijerink, H. H. Stooter Jr. Vereeniging tot beheer van een Muziekkorps. BestuurJ. J. A. Nieuwkamp, voorz.; Th. A.%G. Steemers, secr.; W. J. v. Langen, penninm.; Leden: J. A. Paap en J. B. Gosselaer Beerta. Kapel meester: F. Engelsma. Chr. Mandoline-club „Dindua". Repetities eiken Maandag avond 8 uur in het Chr. Geheelonth. Huis Zaadmarkt 88. Direc teur: J. Martinus. Bestuur: G. Minnink, voorz.; B. Wamsteker 2e voorz.; mej. W. Vriezen, secretaresse; mej. J. Wamsteker, penningm.esse; mej. M. Steffelaar. Zutphensche Mandoline-Orkest „Oefening Baart Kunst". Opge richt 12 Mei 1922. Directeur de heer E. J. Evers. Bestuur: J. Lintvelt, voorz.;G. J. Zondervan, secr.; J. Dekker, penningm.; A. Lentink, archivaris. Repetitie Donderdagsavonds 8 uur in „Ons Huis". Comité voor den Volkszangdag. Voorz. A. K. Klaren; secr.- H. J. Memelink; C. Hartman, J. J. Th. van Lunenburg, P. Hen driks, W. O. Eskes, M. Scheltens. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 215 Nederlandsch Tooneelverbond, afd. Zutphen en Omstreken. Bestuur: D. Molenaar, Voorz.; H. G. J. Schillemans, Secretaris- Penningm.I. Spier, D. J. Wöhrmann en Mr. B. G. Wildervanck de Blécourt. Dozo afdeeling stelt zich ten doel het organiseeren van goede Tooneelvoor- stellingen te Zutphen en datgene te bevorderen, wat tot een veraangenaming van het Schouwburgbezoek kan bijdragen. De contributie bedraagt 5.—. Feestvereeniging „de Hoven". Voorz. G'. J. Kuijper; secr. F. Welmers; penningm. H. van Laar; H. Damhaar, P. Lammers. De Sint Anthonie Groote Broederschap. Bestuur: Olderlieden: Th. A. Goddard, S. J. Meijjes, Jhr. Mr. B. de JongeGilde- meesters: Dr. E. C. C. van Lennep en Mr. J. H. C M. van der Kun. Rentmeester: H. J. Walgemoed. Eene instelling van weldadigheid tot ondersteuning en verzorging van be hoeftigen. Zij dateert van het jaar 1451. De ondersteuning bepaalt zich tot de uitdeeling van zoogenaamde „preuvingen" ad 1.— per week aan huiszittende burgers. Aantal bedeelden 200. Tot deze instelling behoort ook het Ruitershofje (1571), bevattende 32 woningen. Tot de opname in hetzelve wordt vereischt een 8-jarige inwoning te dezer stede en wordt in eens betaald voor de bewoning van een huisje op de binnenplaats voor één persoon 50.—, voor een woning uitzicht hebbende op do straat voor één persoon f 75. en voor een tweeporsoonswoning 100. Sint Anne Broederschap. Bestuur: F. C. Gies, F. W. Horsting en B. J. Tiedink. Rentmeester: H. N. Br. van Santen. Een in stelling van weldadigheid tot ondersteuning van huiszittende behoeftigen. Zij ondersteunen 54 behoeftigen a 60 ct. per week. De Sint Anthonie Kleine Broederschap op de Nieuwstad. Be stuur: Olderlieden: Th. A. Goddard, voorz.; S. J. Meij jes, secr.; mr. C. E. Stolk, penn. Gildemeesterenjhr. mr. B. de Jonge, mr. J. L. Sölner, dr. E. C. C. van Lennep. Deze instelling tot ondersteuning van niet bedeelde huiszittende armen, deelt jaarlijks aan een zeker aantal behoeftigen zoogenaamde „preu vingen" uit. De Sint Anthonie Kleine Broederschap. Olderlieden: S. J. Meij jes, voorz.; Th. A. Goddard, jhr. mr. B. de Jonge, mr. C. E. Stolk, mr. J. L. Sölner, secr.-penn. en dr. E. C. C. van Lennep. Eene zelfstandige instelling van weldadigheid tot ondersteuning van huiszittende armen, die wekelijks aan 30 behoeftigen „preu vingen" uitreikt. Algemeene Nederlandsche Vrouwenvereeniging Tesselschade. Afd. Zutphen. Bestuur: Mevr. v. Hanswijk PenninckHouck, voorz.; Mevr. Wildervanck de BlécourtLieftinck, secr.; Mevr.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1930 | | pagina 110