210 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. ,,De Graafschap", opgericht 15 Augustus 1925. De vereeniging, welke haar zetel te Zutphen heeft, stelt zich ten doel de beoefe ning van alles, wat betrekking heeft op: a. de geschiedenis der Graafschap in den ruimsten zin van 't woord, de letterkunde en het recht; b. het opsporen en verzamelen van alle voorwerpen betrek king hebbende op de onder a genoemde wetenschappen. Dag. bestuur: G. J. Klokman te Laag Keppel, yoorz.J. Gim- berg te Zutphen, vice-voorz.dr. B. J. Westerbeek van Eerten te Hummelo, secr.A. W. I. Korswagen te Zutphen, penningm. en G. Langeler te Laren (G.), archivaris-bibliothecaris. Commissie voor restauratie van de St. Walburgskerkmr. J. Dijckmeester, voorz.-penningm.J. Gimberg, secr.Jkvr. C. Engelen, S. J. Meijjes en H. W. Werner (te De Steeg), leden. Zutphensche IJsvereeniging. Eerevoorz. J. R. van den Berg van Saparoea; Eerelid A. F. van der Scheer Jr.: pres. J. B. Gosselaer Beerta; vice-voorz. J. J. Visser; secr. H. H. Knoppers; penningm. J. van der Sloot; algem. secundus N. J. H. de Rooy; J. H. Jansen, G. van Altena, ir. H. W. Dohna, J. Kortenoever, L. Ph. Wöhrmann, G. Wigman, P. Broere. Telt 820 leden. Con tributie 2.Entree 1. Zutphensche Roei- en Zeilvereeniging „Isala" te Zutphen. Bestuur: Mr. C. D. M. Hupkes van der Eist, voorz.-penningm.; mr. Meindersma, secr.; S. Manger Cats, commissaris van het materiaal; dr G. Fiihri Snethlage; mej. C. van Barneveld; mr. A. H. van der Giesen. De Vereeniging stelt zich ten doel hot beoefenen en bevorderen van do roei- en zeilsport. Olympia. Vereeniging ter bevordering der praktische gymna stiek. Opgericht 1 Januari 1875. F. Reesinck, Pres. J. A. R. Prinsen, le Secr.; Ph. Uythoven, 2e Secr.; J. R. Dekker, Penn.; A. G. Wunderink en P. L. Feberwee, Comm. v. Orde; G. Kel- holt, Algemeen Secundus. Directeur HeerenafdeelingC. Hage, Leeraar M. O.; Damesafd.Ch. Hermsen, Leeraar M. O. De Vereeniging telt 48 werkende leden, contributie 10.'s jaars, oefeningsavonden Woensdag en Vrijdag 810 uur; 17 adspirant- werkende leden, leeftijd 1720 jaar, contributie f 8.'s jaars, oefenings-avonden als boven; 46 damesleden, leeftijd 1520 jaar, contributie 8.'s jaars, oefeningsavond Maandag 810 uur; 26 junioresleden, leeftijd 1217 jaar, contributie 5.'s jaars, oefeningsavond Vrijdag 78 uur, 140 begunstigers, contributie minstens 3.50 's jaars. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 211 Gymn., Til- en Worstelvereeniging „Sandow". Opgericht 17 Augustus 1907. Bestuur: voorz. G. J. van Bel; secr.-penningm. W. J. Huisman; 2e Secr. J. van Bel; Comm. J. Nengerman; Alg. Bestuurslid A. L. Kooreman. Oefeningslokalen v. d. afd. gymn. Gem. Gymnastieklokaal; v. d. afd. krachtsport: zaal Arb. Ver. Rijkenhage. Oefeningsavonden, afd. Gymnastiek Heeren: Dins dag- en Vrijdagavond van 8—10 uur; voor dames Zaterdagavond 810 uur; voor meisjes-adspiranten Zaterdagavond 78 uur. Afd. Krachtsport: Dinsdag en Vrijdagavond van 810 uur. 50 werkende leden; 30 dames-leden; 70 adspiranten. Contributie afd. Gymn. 0.20 per week; afd. Krachtsport 0.25 per week; dames 0.15 per week; adspir. 0.10 per week. Secretariaat: Hoornwerk 36. Chr. Gymnastiekver. „Wilhelmina". Voorz. G. Bokhorst; vice-voorz.: W. de Jonge; le secr.: J. W. de Roo, Kerkpad 44, Warnsveld; le penninm. H. Klumpenhouwer; 2e secr.esse mej. J. W. ten Elze; 2e penn.esse mej. B. Hagens; Q. Kasterman, mej. D. Kruitbosch en J. H. Ordelman. Zutphensche Schaakclub. Bestuur: Dr. E. J. W. Holleman, Voorz.; J. W. Hoving, Secr.; M. Ubbens, Penningm. Vergadering alle Vrijdagen 7.30 nam. in Hotel du Soleil. Schaakvereeniging „Caïssa". Opgericht 6 Juni 1923. Bestuur: voorz. J. H. Kolber; secretaris: W. Hanekamppenningm. A. Wassink; vice-voorz. K. Singer; comm. A. J. Withuis. Speel avond Woensdag van 7V211 uur in één der bovenzalen v. h. Volkshuis. A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland. Consul voor Zut phen, Gorssel en Warnsveld A. W. I. Korswagen, Marschpoort- straat 1. K. N. M. V. Motorrijdersbond voor Nederland. Distr. Vert. voor Zutphen en OmstrekenJ. Schoonman, Markt 5. Zutphensche Voetbal-Vereeniging ,,Be Quick". Bestuur: N. J. H. de Rooij, 1ste voorz.J. C. Muijderman, 2de voorz. W. A. M. Norp (correspondentieadres Postbus 30 Zutphen), secretaris; H. Hazewold, penningm.; E. J. Hartman, C. L. Versteeg en G. F. Zuuring, commissarissen. De jaarlijksohe contributie voor werkende leden bedraagt 7.50 voor seniores (17 jaar en ouder) en 5.— voor juniores (beneden 17 jaar) en bui ten-leden. Voor donateurs( trices) bedraagt do jaarlijksclie donatie minstens 5.— voor dames, huisgenooten van leden en/of donateurs minstens 3.50. Begunstigende leden hebben vrijen toegang tot de tribune. Het vereenigingsjaar loopt van Augustus tot Augustus. Het wedstrijdterrein is gelegen aan den Marschweg, 5 minuten gaans voorbij de gasfabriek.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1930 | | pagina 108