208 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Genootschap ter beoefening van Natuurkundige Wetenschap pen (Physica). Bestuur: Pres. dr. J. Doijer; seer. dr. S. Postma; pcnningm. H. W. A. Behrcns; dr. I. M. de Haas, ir. H. W. de Kruvff, dr. ir. L. R. Wentholt; ds. B. H. d'Auzon; adv. lid G. L. Maaldrink. Houdt 's winters zes lezingen op Maandagavonden boven de Groote Sociëteit. Contributie 1.—, 3.— of f 5.—. Getal leden 150. Kring voor Wetenschappelijk Onderhoud. Bestuur: pres. dr. J. H. F. Bloemers; vice-pres. ds. J. L. Faber; le seer. dr. J. W. Lena; 2e seer. dr. N. .J. A. Francken. Deze verceniging, waarvan het aantal leden niet meer dan vijftig mag bedragen, heeft ten doel ondenvorpen van wetenschappelijken aard te be spreken. Daartoe wordt door het lid, aan hetwelk door het lot eene spreek beurt is opgedragen, eene mcdedeeling gedaan. Nadat de spreker zijn rede heeft uitgesproken, wordt de discussie over het behandelde onderwerp ge opend. De vergaderingen worden gehouden op den eersten Vrijdag van elke maand, van October tot en met Maart. De contributie bedraagt /2.25 's jaars. De vereeniging verkiest zelve hare leden. Nederlandsche Jeugdbond voor Natuurstudie, afd. Zutphen. C. Andriesse, voorz.J. H. Scheer, secr. (Laarstraat 9)C. Dou- wes, penningm.; C. Horsting, bibliothecaris; mej. R. van Ómme. De vereeniging stelt zich ten doel liefde voor en kennis van de natuur bij de jongeren aan te kweeken en te bevorderen. Vereeniging van Radio-amateurs. Opger. 23 Dec. 1926. Bestuur: W. H. Nieuwenhuis, voorz.; J. Schoonman, secr.; A. A. L. Tappers, penningm.F. J. H. Siebenhar en Vereeniging van Oud-leerlingen der Rijks Landbouw-winter- school te Zutphen. Voorz. F. van Zadelhoff, Dieren; vice-voorz. A. Tuitert, Warken bij Zutphensecr. A. Willemsen, Wilp bij Deventer; vice-secr, W. Roeterdink, Gorssel; penningm. A. J. Wissink, Wilp bij Deventer. Commissie van beheer van het Museum in het Wijnhuis, Oud heidkamer van Zutphen en de Graafschap. De commissie bestaat uit 7 leden, waarvan 1 benoemd wordt door en uit het college van B. en W., 3 door den Gemeenteraad en 3 door het bestuur der Vereeniging „Zutphen Vooruit". Voorzitter: de heer mr. J. Dijckmeester (B. en W.), leden de hoeren D. Molenaar (Gemeenteraad)mej. W. v. Alphen, (Gemeenteraad); de heer D. H. Jordaan (Gemeenteraad).; jonkvrouwe C. Engelen, de heeren D. J. Bosman, en G. J. Douw es, („Zutphen Vooruit"). Secretaresse en conservatrice is jonkvrouwe C. Engelen, tot wie alle aanbiedingen voor geschen ken of in bruikleen te geven voorwerpen moeten worden gericht. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 209 Pictura. Bestuurdr. J v. d. Hoeven, voorz. J. M. Ubbens secr.; Fr. Reesinck, penningm. Leden: Jonkvr. C. Engelen, ir. J. Bosman, ir. D. Molenaar, O. Sobel, R. Rensen en T. Spier. Getal leden 48. Contributie f 4.zonder aandeel in de jaar- lij ksche verloting f 2. Deze vereeniging stelt zich ten dool door het geven van kunstbeschou wingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekenmgen den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen. Vereeniging tot bevordering van Beeldende Kunsten onder beheer van het bestuur der Maatschappij „Arti et Amicitiae" te Amsterdam. Lidmaatschap 5.Jaarlijks verloting van Kunst werken enz. Correspondent voor Zutphen en Omstreken J. Nij- kamp, Beukerstraat 29. Oranje-Nassau-Museum. De vereeniging „Oranje-Nassau-Mu seum beheert in het Waaggebouw, Prinsegracht No. 1 te s-Gravenhage, een Museum, waarin een beeld wordt gegeven van de ontwikkelingsgeschiedenis van het Huis Oranje-Nassau vooral in zijn verhouding tot het Nederl. Volk. Minimum contrib.Lid 2.50, begunstiger 10, stichter 100. Correspondent voor Zutphen en Omstreken C. L Fahro te Zutphen. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Dep. Zutphen. Bestuur: dr. J. H. F. Bloemers, voorz.; C. Kamp, secr.; J. M. LTbbens penningm.ds. B. H. d'Auzondr. J. v. d. Hoeven, I. W. Opstel ten, H. Thierens en mr. B. G. Wildervanck de Blécour't. Maxi mum contributie 5.25, 4.of f 3. Vereeniging: Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Zutphen, gevestigd: Rosmolensteeg. Bestuur: Mr. B. G. Wildervanck de Blécourt, Pres.; Jonkvr. C. Engelen, Secretaresse; G. J. Stoop penningmeester; C. Kamp, J. L. Faber, J. Cohen, mevr. I. Behn-- van t Hoff, mej. H. J. Reesink, dr. J. H. F. Bloemers, biblio thecaresse mej. J. Felix. Instituut voor Arbeidersontwikkeling, afd. Zutphen. Voorz. ds. J. L. Faber; 2e voorz. J. van der Meer; secr. M. Spronk, Praebsterkamp 36; penningm. T. Frantzen; 2e secr. H. Jansen; F. J. ter Huurne, J. A. Paap, J. van Dongeren, D. A. van Ar r agon. Opgericht door Ned. Verbond v. Vakver. (N. V. V.) en de S.D.A.P.alleen leden van die vereenigingen kunnen lid zijn; aantal leden ruim 500 Nietleden dier vereeniging kunnen dona teur worden tegen een minimum bedrag gelijkstaande met de contributie der leden. 1930 14

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1930 | | pagina 107