Opgave van verschillende Besturen. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Voor zoover deze op Zutphen betrekking heeft. Bevolking der gemeente Zutphen op 1 Januari 1927 19586 zielen, 591 bewoners van het Oude en Nieuwe Gasthuis. Mannen 9396, vrouwen 10190. Van de wettige bevolking, verdeeld naar de verschillende gods dienstige gezindten, behoorden 1 Januari 1927 tot de Hervormden 12273. Waalsch Hervormden 25. Evang. Lutherschen 291. Hersteld Lutherschen 34. Doopsgezinden 167. Remonstranten 73. Gerefor meerden 890. Roomsch Katholieken 3284. Nederd. Israëlieten 516. Chr. Gereformeerden 120. Tot geen der genoemde gezindten behoorende 1909. Kiezers voor den Gemeenteraad in 1927'28 9705. Voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 10146 en voor de Provinciale Staten 9889. Gemeentebestuur: Burgemeester: Mr. J. Dijckmeester. Wet houders: M. J. Mulders en Mr. G. J. H. Wagener. Leden van den RaadJ. ten Elze, F. C. Gies, F. W. Horsting, Jhr. mr. B. de Jonge, Th. J. H. Kling, H. Koerselman, M. J. Mulders, J. A. Paap, J. F. Scherpenhuizen, A. Stijntjes, H. Stuurop, J. A. Surink, J. Terwel, B. J. Tiedink, Mr. G. J. H. Wagener, Mevr. C. A. Weersmavan Duin, L, Ph. Wöhrmann. De geheele Raad treedt in 1931 af. Secretaris: J. Ruibing. Ontvanger: J. Kortenoever. Ambte naren van den Burgerlijken StandTh. J. van Dam, G. J. Fla- meling en J. B. Gosselaar Beerta. Vaste Raadscommissiën GascommissieMr. G. J. H. Wagener, Voorz., H. Koerselman, B. J. Tiedink, Th. J. H. Kling en H. Stuurop. Reinigingscommissie: Mr. G. J. H. Wagener, Voorz,, L. Ph. Wöhrmann, J. Terwel, F. C. Gies en J. Scherpenhuizen. Financiëele Commissie: Mr. J. Dijckmeester, Voorz., A. Stijn tjes, Mevr. C. A. Weersmavan Duin, F. W. Horsting en J. A. Surink. LanderijencommissieM. J. Mulders, Voorz., Jhr. mr. B. de Jonge, J. A. Paap, J. Terwel en J. A. Surink. Bouwcommissie: mr. G. J. H. Wagener, Voorz., F. W. Horsting Czn., H. Koerselman, J. A. Paap en J. H. ten Elze. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 173 commissie voor de Strafverordeningen: Mr. J. Dijckmeester, Voorz., Jhr. mr. B. de Jonge, Mr. G. J. H. Wagener, Mevr. C. A. Weersmavan Duin en H. Koerselman. Gemeente-Secretarie Af deeling „Algemeene Zaken": W. B. Hemminga, hoofdcom mies, chef der afdeeling. Mej. W. D. de Groot, commies, N. A. Nap, adj.-commies 2e kl.Mej. J. B. Keizer, klerk. Ie Afdeeling. Financiën, Onderwijs en BelastingenL. Baptist, hoofdcommies, chef der afdeeling, G. N. Hagenaar, commies, H. N. B. van Santen, controleur, Mej. G. M. Coolhaas, adj.-commies le klasse. lie Afdeeling. Militaire Zaken: J. B. Gosselaar Beerta, commies, chef der afdeeling, P. J. Frank, adj.-commies le klasse. Ille Afdeeling. A. Burgerlijke Stand, Hinderwet, Ar beidswet, Nederlanderschap: G. J. Flameling, commies, chef der afdeeling, G. J. Waanders, klerk. Ille Afdeeling. B. Bevolking enz.J. Gimberg, algemeen wijkmeester, J. A. Nijenhuis, adj.-commies 2e kl. Concierge-bodeG. A. Martinus. BodeG. Stam. De Secretarie is geopend voor het publiek alle werkdagen van 9 tot des nam. 2 uur, Zaterdags van 912 uur. Bureaux Militaire Zaken, Bevolking enz. ingang Lange Hofstraat. Bureaux Burger lijke Stand en Algemeene Zaken ingang 's-Gravenhof. Bureaux Financiën, Onderwijs enz. ingang Kerkhof. Woensdag en Vrijdag nam. half twee kostelooze huwelijksvoltrekking, op andere uren van die dagen 10.op andere dagen 30.voor het leggen van den looper 2.50. Huwelijksvoltrekking in de Raadszaal met inbegrip van het leggen van den looper 50. Gemeente-Ontvanger: J. Kortenoever. Het kantoor van den Gemeente-Ontvanger is geopend alle werkdagen, met uitzondering van Zaterdag, des morgens van 91 uur, ingang Lange Hofstraat no. 2. Controle Gemeentebelastingen. Kerkhof 1. Controleur H. N. B. van Santen. Verdere gemeentelijke ambtenaren en bedienden. Directeur Gemeentewerken, Bouw- en Woningtoezicht, Plant soenen en Algem. Begraafplaats: Ir. H. W. Dohna c.-i.; hoofd opzichter: J. H. Eggink; le opzichter: T. Wallenburg; 2e opzich ters: E. de Jager, W. Annema en G. F. Zuuring; opzichter over de plantsoenenG. J. Mensinkbeambte van de administratie H. Hartink Jr.; klerk: Mej. A. W. Jansen.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1928 | | pagina 89