226 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Gustaaf Adolf-Vereeniging. Afdeeling Zutphen. Pres. S. J. Meijjes; Secr. E. C. U. baron Calkoen; Penningm. W. Kerk- meijer. Contributie 1. De Nederlandsche Gustaaf-Adolf-Vereeniging, gevestigd te Leiden, stelt ziek ten doel Protestanten, die te midden van een Roomsclie omgeving, wegens gebrek aan voldoende hulpmiddelen voor kun kerkelijk leven, gevaar loopen voor ket Protestantisme verloren te gaan, daarvoor te bewaren. Nederlandsche Protestantenbond. Afdeeling Zutphen. Bestuur: Ds. J. L. Faber, Voorz. Mevr. L. Kruys Voorberge, Penningm.; A. G. Kerkmeijer, J. M. Ubbens, B. v. Eldik, Ds. B. H. d'Auzon, Secretaris. De afdeeling telt plm. 100 leden en geeft 's winters 2 of meer lezingen. Zij heeft een Zondagsschool met plm. 100 kin deren; 8 dames belasten zich met het onderwijs. Mevr. Behrens, Secr.-Penningm. Ook bezit zij een bibliotheek. Nederl. Zendelinggenootschap. Afd. Zutphen. Pres. Ds. J. Henzei; Secr.-Penningm. Ds. R. H. Drijber; Leden: W. Kerk meijer G.Jzn., Ds. d' Auzon, Ds. v. Paassen en mej. R. Wolters. Afd. Zutphen van de Nederl. Ver. ter behartiging van de be langen der jonge meisjes. Nederlandsche afd. van „Union inter nationale des amies de la jeune fille". Het bestuur bestaat uit Mevr. M. van RappardViruly, Deventerweg, Pres.Mej. J. Gerritsen, Penningm., Nieuwstad 44; Mevr. M. C. Baron—Harte- velt. Secretaresse, mevr. A. T. de Jong—de Jong, IJselkade 18; Jkvr. S. Baronesse v. d. Borchv. Verwolde, Rozenhoflaan 12. Van deze afd. gaat uit het: „Tehuis voor Vrouwen", Kuiperstraat 19, waar voor alleen reizende dames of eenvoudige vrouwen steeds kamers gereed zijn. Instituut voor Doofstommen te Groningen. Afdelingsbestuur Mr. J. L. Sölner,thesaurier en secretaris Inrichting voor Doofstommenonderwijs te Rotterdam. Corres pondenten Th. A. Goddard en Dr. J. v. d. Hoeven, Eefde. Afd. Zutphen van de Christ. Jonge Vrouwenbond. Pres. Mevr. C. van Paassenvan der Schoot. Elke maand houdt deze afd. hare vergadering in het gebouw der Christ. Jongemannenvereeniging. Ieder meisje boven de 18 jaar is welkom. De presi dente, Jacob Damsingel 23, verstrekt allo gewenschte inlichtingen. Mej. Van Dijk, Praebsterkamp, pres. der Meisjesvereeniging Talitha, leidt iederen Woens dagavond de meisjesvereeniging in het Gebouw voor Chr. Belangen. Nat. Christen-Geheel-Onthouders Vereeniging, afd. Zutphen. Bestuur: H. Mulderije, Eere-Voorz.Ds. P. M. de Jong, Voorz.: Th. W. Hoonings, Vice-Voorz.mej. Th. B. Enzerink, le Secr., ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 227 JJselkade 6; G. Uenk, 2e Secr.; C. Fröger, le Penningmeester; J. ter Schegget, 2e Penningm.A. H. Scholten, P. D. Harmsen, R. Bril, Algem. Adj. Deze vereeniging, onder het devies: ,,de Liefde van Christus dringt ons", stelt zich ten doel de bestrijding der heerachende drinkgewoonte door geheel onthouding van alle bedwelmende dranken. Zij onderscheidt leden en aangeslotenen. Hun aantal bedraagt 211 en 3 aangeslotenen. De Ver. heeft een eigen gebouw, Zaadmarkt 88. Concierge H. J. Schuppers; penningmeester der gebouwcommissie is J. J. de Jong, Gr. Ottosingel 87. Ned. Chr. Jongel. Geheel Onth. Ver. ,,de Schakel" vergadert eiken Woensdagavond 8 uur, om de 14 dagen in het Chr. Geheel- onth. Huis, Zaadmarkt 88. Eere voorzitter: Ds. P. M. de Jong. Eere leden: Th. W. Hoonings en W. Snel. Voorz. J. Martinus; 2e voorz. B. Berends; secr.esse T. Lammers, Vijfmorgenstr. 5; penningm. P. Harmsen, Halterstraat 33; H. Terwei en W. Bril. Zutphensch Drankweer Comité. Bestuur: A. K. Klaren, Voorz.; Th. W. Hoonings, Secr., Praebsterkamp 30; A. Stijntjes, Pen ningm. J. Martinus, 2e Secr.Dr. S. Postma. Nederl. Vereen, tot Afschaffing van Alcoholh. Dranken, Afd. Zutphen. Bestuur: A. Stijntjes, Voorz.; A. K. Klaren, Secr., Ber- kelsingel 3; Mej. M. Th. HollingaEnsink, Penningm.; Mej. M. G. DommerholdNijland, M. R. de Jong, J. Slooff, W. Soolsma. Zutph. Ver. tot bestrijding der Tuberculose. Bestuur: Dr. G. Fuhri Snethlage, Voorz.; M. Spier, Secr.; Mej. B. Cuperus, Penn. Algem. BestuurMevr. Dijckmeesterv. d. Lek de Clercq, D. Molenaar, J. H. Coenders, Mevr. Deurvorst, Ds. P. de Jong, D. H. Jordaan Huisbezoekster: Zuster Schregardus. Consulteerend GeneesheerDr. E. C. C. van Lennep. Consultatie Bureau Proost dij steeg No. 1, Dinsdag van 35 uur. Vereeniging tot Bevordering der Gezondheid in de Grafische Vakken in Nederland. Goedgek. bij K. B. van 4 Maart 1910. Bestuur: Voorz., G. Nieuwburg, Buitensingel 96; Secretaris: H. Mulder, Kolenstraat 15a; Penningm. B. D. Pliester, Zerbold- straat 22. De vereeniging stelt zich ten doel de verbetering van den gezondheids toestand in de Grafische vakken in het algemeen, de bestrijding der tuber culose, en in liet bijzonder de ondersteuning van aan tuberculose lijdende leden dezer Vereeniging en hunne gezinsleden. Vereeniging van IJsverbruikers. Bestuur:Voorz.; A. E. Meerstadt, Secr.D. J. A. Binnendijk, Penningm. en A. Iliohan Jr., Bestuursleden.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1928 | | pagina 116