222 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Spaarkas, Paardenwal. Yoorz. J. GoemansVice-Voorz. mr G. M. V. VoorthuysenThes. E. J. Hai msenSecr. W. J. Schille mans. LedenS. J. Meijjes, dr. E. C. C. van Lennep, J. H. Cool- haas, D. Stolp, A. F. van der Scheer, K. F. Klaassen, J. A. Beker, N. van Vliet en J. H. Niemeijer. Zitting Zaterdagavond 89 uur. David Evekink Stichting. 227 Woningen aan den Paardenwal, den Berkelsingel, Tadamasingel, Melatensteeg en Warnsveldsche weg. Bestuursleden: de leden der Spaarkas. Zutphensche Broodfabriek. (N. V. opgericht 1884), Haven straat 35, Zutphen Direct.J. Bosma. Comm. mr. J. L. Sölner, J. H. Roeters van Lennep, Voorburg, en W. H. Haverkorn van Rijsewijk. Vereeniging het Zutphensche Te Huis voor Militairen. Bestuur F. C. Colenbrander, Voorz.E. C. U. baron Calkoen, Penningm. ds. P. M. de Jong, Secr. en F. J. J. baron v. Heemstra. Groote Sociëteit, op het Oudewand. Bestuur: Pres. Mr. W. F. Tromp Meesters; Secr.-Thes. Ger. L. Maaldrink, Ir. H. W. de Kruijff, H. G. J. Schillemans en A. E. van Dishoeck, plm. 120 gew. leden. Entree 15.contributie 30.sortie 100. Nieuwe Sociëteit, in de Beukerstraat. Bestuur: Pres., H. v. d. Worp; Vice-Pres. H. A. Ezerman: Thes. M. Vromen; Secr G Stuurop. H. C. E. Wüstefeld, W. C. v. d. Staay en E. Pitio. Getal leden 153. Contributie 10.—. Buitengew.'leden 0.50 per maand, buiten-leden 4.per jaar, entree 3.sortie 25. Buiten Sociëteit, aan den Coehoornsingel. President Vice-President mr. G. J. H. Wagener; Secretaris J. G. Pompe' Thesaurier J. P. Wilh. van Elk; J. B. Gosselaer Beerta, G. v. d.' Burg en D. H. Jordaan. Telt ruim 400 leden. Contributie: hoofden van gezinnen 12.50, alleen wonende heeren, geen hoofden van gezinnen 7.50, alleen of bij anderen inwonende dames 5. mannelijke minderjarigen van 18—23 jaar 4.—, sortie 10.—! Wie tusschen 1 October en 1 April lid wordt betaald de halve contributie. Algemeen Nederl. Verbond, afd. Zutphen. Bestuur: Voorzitter Dr. J. van der Hoeven: Secretaris Jhr. Mr. C. C. de Jonge; Pen- ningm. mej. A. A. Labrijn. Spiritistische Vereeniging Harmonia, afd. Zutphen. Bestuur: VoorzitetrSecretaris: J. H. Wigman Jr.; Penningm. en Bibliothecaris J. Been Azn. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 223 Deze vereeniging stelt zich ten doel bevordering van de kennis van de spiritistische verschijnselen en verspreiding der ethische beginselen van het spii'itisme. Nederlandsche Reisvereeniging, Afd. Zutphen en omstreken. Bestuur: W. H. Nieuwenhuys, voorz.; J. Gimberg, vice-vooi'z. J. W. Staring Jr., Ie secr.A. Pos, 2e secr.Mej. M. Lenderink, penningm.L. de Nood, A. W. I. Korswagen. „Zutphen Vooruit". Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Bestuur: Pres. D. J. Bosman, Vice-pres. M. J. Mulders, Secr., H. G. J. Schillemans, Penningm., G. W. Velders, J. P. W. van Elk, D. H. Jordaan, G. v. d. Burg, D. J. Wöhrmann en J. Ruibing. Hot doel der vereeniging is: het bezoek van vreemdelingen aan Zutphen en Omstreken en hunne vestiging aldaar zooveel mogelijk te bevorderen. Zij tracht dit doel o.m. te bereiken door: a. bevordering van den bloei van Zutphen en Omstreken, b. het verblijf aldaar zooveel mogelijk te veraangenamen voor Zutphenaar en vreemdeling. De contributie voor gewone leden bedraagt 1.— 's jaars. Statuten met huishoudelijk reglement en andere gewenschte inlichtingen verschaft do secretaris der vereeniging. Selskip „Fryslan" to Sutfen. Bistjür: A. K. Klaren, Foarsit- ter; J. Klaver, Skriuwer, A. Gerritsma, Skathalder; E. Veldman, T. Wassenaar, Bysitters. Hulpbank. Pres. J. C. Goldenberg; Secr. H. G. J. Schillemans; Thes. L. Albers. Ledenmr. G. M. van Voorthuijsen, mr. J. L. Sölner, Th. A. Goddard en J. P. W. van Elk. Zitting eiken Zaterdag van 89 uur in de militiezaal op het 's Gravenhof. Eene instelling onder het toezicht van het Departement Zutphen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, welke ten doel heeft aan nijvere lieden een geldelijk voorschot te verstrekken, tot uitoefening van eenig beroep of bedrijf. De voorschotten zijn van 10.en hooger. Zij worden verloend tegen hoofdelijke borgstelling van twee gegoede personen voor hoogstens één jaar, do rente berekend naar 5 ten honderd per jaar. Bij geregelde afbetaling wordt 2 pCt. gerestitueerd, indien dat wekelijks geschiedt en 1 pCt. bij maandelijk- sche afbetaling. Bij den heer J. J. v. Beest, Emmei-iksche weg 42, zijn inlichtingen te verkrijgen. Spaarbank-Vereeniging, goedgekeurd bij Kon. Besl., onder be scherming van het Departement Zutphen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Waarborgkapitaal 960.000 Directeuren: G. Lysen, W. H. Schukking, H. J. Reesink, L. Albers, J. C.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1928 | | pagina 114