218 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. De jaarlijksche contributie voor werkende leden is 3.terwijl men om donateur te worden minstens f 2.50 per jaar moet bijdragen. Bond van Plaatselijke Muziekverenigingen, Oude Touwbaan 14, Hoven. Vereeniging tot beheer van een Muziekkorps. BestuurJ. J. A. Nieuwkamp, voorz; secr.W. J. van Langen, penningm. Leden J. A. Paap en J. B. Gosselaer Beerta. Kapelmeester F. Engelsma. Chr. Mandoline-club ,,Dindua". Repetities eiken Maandag avond 8 uur in het Chr. Geheelonth. Huis Zaadmarkt 88. Direc teur: J. Hoevers. Bestuur: J. Martinus, voorzitter; J. Wullink, 2e voorz.mej. C. M. van Broekhoven, secretaresse, Gasthuis straat 18; mej. N. v. Grieken, penningm.esseE. Poestkoke. Zutphensche Mandoline-Orkest Oefening Baart Kunst". Opge richt 12 Mei 1922. Directeur den heer J. Evers. Bestuur: J. Lint- velt, voorz.; A. Lintvelt Jr., secr. Tadamasingel 58; A. Lentink, penningmeester. Repetitie Donderdagsavonds uur in „Ons Huis". Comité voor den Volkszangdag. Voorz. A. K. Klaren; secr.- penningm. J. A. VettenburgC. Hartman, J. J. Th. van Lunen burg, P. Hendriks, W. O. Eskes. Nederlandsch Tooneelverbond, afd. Zutphen en Omstreken. Bestuur: D. Molenaar, Voorz.; H. G. J. Schillemans, Secretaris- Penningm. I. Spier, D. J. Wöhrmann en Mr. B. G. Wildervanck de Blécourt. Deze afdeeling 6telt zich ten doel het organiseeren van goede Tooneelvoor- stellingen te Zutphen en datgene te bevorderen, wat tot een veraangenaming van het Schouwburgbezoek kan bijdragen. Ü6 contributie bedraagt 5. Feestvereeniging ,,de Hoven". Voorz. G. J. Knijper; secr. F. Welmers; penningm. H. van Laar; H. Damhaar, P. Lammers. De Sint Anthonie Groote Broederschap. Bestuur: Olderlieden: Th. A. Goddard, S. J. Meijjes, Jhr. Mr. B. de Jonge; Gilde- meesters: Dr. E. C. C. van Lennep en Mr. J. H. C M. van der Kun. Rentmeester: H. J. Walgemoed. Eene instelling van weldadigheid tot ondersteuning en verzorging van be- hoeftigen. Zij dateert van het jaar 1451. Do ondersteuning bepaalt zich tot de uitdeeling van zoogenaamde „preuvingen" ad 1.per week aan huiszittende burgers. Aantal bedeelden 200. Tot deze instelling behoort ook het Ruitershofje (1571), bevattende 32 woningen. Tot de opname in hetzelve wordt vereischt een 8-jarige inwoning te dezer stede en wordt in eens betaald voor de bewoning van een huisje op de binnenplaats voor één persoon 50. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 219 voor een woning uitzicht hebbende op de straat voor één persoon 75. en voor een tweepersoonswoning 100. Sint Anne Broederschap. Bestuur: Mr. W. J. L. Umbgrove, B. J. Tiedink en F. C. Gies. Rentmeester: H. N. Br. van Santen. Eén instelling van weldadigheid tot ondersteuning van huiszit tende behoeftigen. Zij ondersteunen 57 behoeftigen a 60 cent per week. De Sint Anthonie Kleine Broederschap op de Nieuwstad. Be stuur: Olderlieden: mr. W. J. L. Umbgrove, voorz.; Th. A. God dard, penningm. en S. J. Meijjes, secr. Gildemeesterenjhr. mr. B. de Jonge, mr. C. E. Stolk, mr. J. L. Sölner. Deze instelling tot ondersteuning van niet bedeelde huiszittende armen, deelt jaarlijks aan een zeker aantal behoeftigen zoogenaamde „preu vingen" uit. De Sint Anthonie Kleine Broederschap. Olderlieden: S. J. Meijjes, Th. A. Goddard, jhr. mr. B. de Jonge, mr. C. E. Stolk, mr- J. L. Sölner en dr. E. C. C. van Lennep. Eene zelfstandige instelling van weldadigheid tot ondersteuning van huiszittende armen, die wekelijks aan 30 behoeftigen „preuvingen" uitreikt. Algemeene Nederiandsche Vrouwenvereeniging Tesselschade. Afdeeling Zutphen. Bestuur: Mevr. von WeiierKraijenhoff, Voorz. Mevr. Wildervanck de BlécourtLieftinck, Secr.Mevr. van Hanswijk PenninckHouck, Mevr. Goddardv. d. Wijck, Penningm. en Mevr. Haitsma MuiierGallée. Het doel der Algemeene Nederiandsche Vrouwenvereeniging „Tesselschade" is: verbetering van het lot der onvermogende beschaafde vrouw door haar te steunen in haar pogingen om in eigen onderhoud te voorzien. Zij tracht dit doel te bereiken: le. door haar den weg te wijzen tot het verkrijgen van opleiding voor een vak; 2e. door haar te helpen in het vinden van een werkkring; 3e. door haar, zoo noodig, eene geldelijke tegemoetkoming te verschaffen tot het ontwikkelen harer talenten 4e. door de vruchten van haren arbeid in den handel te brengen; 5e. voorts door alle wettige middelen, die aan het doel der Vereeniging beantwoorden enz. enz. Minimum contributie 's jaars 1.50. Plaatselijke Watersnood Commissie. J. C. Wijers, G. J. Stoop. KindervoedingVoorz.; J. M. Ubbens, Secretaris; Mej. H. A. v. Woudenberg Hamstra, Penningm.G. J. Kobus, W. v. d. Woude, Th. v. Lunenburg en P. F. Zuuring.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1928 | | pagina 112