216 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 2e secr. G. F. v. Deursenpenningm.esse mej. B. Nijveld; com missarissen D van Beek en Joh. Goorman. Zwem- en Poloclub ,,De Jonge Kampioen". Voorz. J. V. de Bidder; secr. S. Westerweel Jr.; penningm. H. Nijhuis, K. Boon, J. v. d. Klauw, J. H. Jansen, mej. M. Lysen Zutphensche Zwem- en Polo-club „Neptunus". Voorz. A. Caster mans; secr. H. Blokzijl (Berkelsingel 110a); penningm. mevr. HartmanLooman; mevr. Blokzijl, B. J. Stoetman, G. J. Kem- mink. Kynologische Club „Zutphen e.o.". Voorz. L. Kievit; secr. H. J. A. ter Schegget, penningm. W. H. Struyck Jr.J. Altena, J. L. v. d. Scheer, J. G. T. Gerritsen, H. Weyel. Bond van Plaatselijke Sportvereenigingen. Voorz. mr. W. F. Tromp Meesters; vice voorz. N. J. H. de Rooy; le secr. Chr. J. Pennekamp; le penningm.: J. V. de Ridder; 2e secr. J. F. Prinssen; alg. secundus P. Borninkhof; commissaris J. van Bel. Vereeniging ,,De Zutphensche Padvinders". Bestuur: Mr. J. Dijclcmeester, Eere-Voorz.C. Kamp, Voorz.A. K. Klaren, Secretaris. HopmanE. Wüstefeld. Maatschappij tot bevordering der Toonkunst. Afd. Zutphen, 140 leden. Contributie: leden 5.50, donateurs ten minste 2.50 daar boven. Zangvereeniging f 4.50 extra. Bestuur: J. .T. A. Nieuw- kamp, voorz. Dr. J. Oudenampsen, onder-voorz. mevr. C. Kors- wagenLugthart, biblioth. D. A. Binnendijk, penningm.B. H. d'Auzon, secr.mevr. C. J. TrijssenaarStruyck, mej. v. d. Velde. Directeur: C. van Beinum. De afdeeling heeft een zangvereeniging van pl.m. 90 werkende leden. Zij, die behoorën tot een huisgezin, waarvan een lid 5.50 betaalt, kunnen wer kend lid worden voor 3.50. Begunstigers der zangvereeniging kunnen worden alleenwonende personen voor 6.50. Entree voor allen 1.25. In den regel 2 uitvoeringen per jaar. Leden hebben toegang tot de uitvoe ringen van alle afdelingen. Tot die van de afdeeling Zutphen hebben behalve dezen, toegang de begunstigers der zangvereeniging. Elk lid ont vangt een introduetiekaart. Koninklijke Vereeniging „Zutphen's Mannenkoor", opgericht 13 October 1896. Th. A. G. Steemers, voorz.; H. Dekker, le secr.; G. Stuurop, 2e Secr.G. Stam, PenningmeesterH. F. J. van Eijsden; J. Lenderink; B. Schaapveld, biblioth. E. Wettig-Weis- senborn, directeur. De vereeniging telt plm. 70 werkende leden, plm. 140 donateurs. De jaarlijksche contributie bedraagt voor ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 217 werkende leden 9.voor donateurs minstens 3.Repetitie Vrijdagsavonds 8 uur in de Nieuwe Sociëteit, Beukerstraat. Vereeniging tot Bevordering van Zangonderwijs. Koninklijk goedgekeurd Maart 1919. De Ver. heeft eene 3 of 4 klassige Zang school onder deskundige leiding voor kinderen van 915 jaar oud. Schoolgeld 10.per jaar voor de 3 eerste klassen, 20.per jaar voor de 4e (Solfège) klasse. De lessen worden gegeven op Woensdagmiddag. Bestuur: Dr. J. Oudenampsen, voorz.; mej. R. Visscher, secr. mej. J. L. Fahro, penningm.mevr. G. J. Olree-Peereboom, mej. W. J. S. van Alphen en M. A. Hollestelle. Raad van ToezichtMevr. mr. J. Dijckmeester geb. van der Lek de Clercq, Mevr. jhr. Beelaerts van Blokland en mr. J. H. C. M. v. d. Kun. Directrice: Mej. M. Lechner. Doel: bevorderen vau den zang in den ruimsten zin des woords. Volkszangschool. BestuurPres. Mr. J. Sölnersecr. Ds. B. H. d'Auzonpenningm. Dr. J. Oudenampsen. Ledenmevr. C. Dek kerKagenaar en Onderwijzer: D. A. v. Arragon. Eene inrichting van wege de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen met eene subsidie van gemeentewege. Zij wordt bezocht door ongeveer 100 leerlingen. Vereeniging „Zanglust", opgericht 22 October 1876. Directeur de heer P. Hendriks. Bestaat uit een gemengde-, Mannen- en Vrouwenzangvereeniging. Ongeveer 60 werkende leden. Ruim 100 Donateurs(trices). De contributie bedraagt 20 ct. per week. Donateurs betalen minstens 2.Bestuur: G. Gerritsen, de Leghorn, Eefde, voorz.P. van Zeben, secr.G. M. A. Kluin, penningm.: mej. B. W. Rondeel, algem. secundus; mej. B. H. Ivleve, biblioth.mej. C. P. C. Buitenhek, Eerelid. De Stem des Volks (Soc. Dem. Zangvereen.). Afdeeling van den Bond van arbeiderszangvereenigingen in Nederland. J. Versteeg, voorz.A. van Daalen, secr. W. Kranenburg, penningm. Muziekvereeniging „Crescendo", opgericht 18 Juni 1895. Be stuur G J. Kuijper, pres.M. v. Ammers, secr.H. H. Stooter, penningm.J. H. Claus, J. Bouman en H. Jansen, comm. v. orde G. Wijna, biblioth.; G. Jansen, algem. secundus; W. Speek, Directeur. De vereeniging telt plm. 48 werkende leden, 6 aspi ranten en 205 begunstigers. Men wordt donateur voor eene jaar lijksche bijdrage van minstens f 1.50. Zutphensche Orkestvereeniging. Voorz.Mr. C. E. Stolk; le secretaris J. E. T. C. baron Speyart van Woerden; vice-secr. Dr. E. J. W. Hollemanpenningm. mevr. D. S. EykmanGiesen bibliothecaris J. J. A. Nieuwkamp.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1928 | | pagina 111