212 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Vereeniging van Radio-amateurs. Opger. 23 Dec. 1926. Bestuur J. L. Bakker, voorz.J. Schoonman, secr. A. A. L. Tappers, penningm., F. J. H. Siebenhar en W. H. Nieuwenhuis. Vereeniging van Oud-leerlingen der Rijks Landbouw-winter- school te Zutphen. Voorz. F. van Zadelhoff, Dierenvice-voorz. secr. G. Pardijs, Eefdepenningm. G. Slagman, Joppe; H. J. Wissink, Klarenbeek. Ontwikkelingsfederatie. Voorz. Ds. K. A. BeversluisSecr. Dr. S. PostmaPenningm. J. M. Ubbens. LedenMr. B. G. Wildervanck de Bléécourt, mej. E. Tideman, Ds. J. L. Faber, A. Schuttevaer, D. A. v. Arragoii,- N. C. Meijer Drees, freule C. E. Engelen. Commissie van beheer van het Museum in het Wijnhuis, Oud heidkamer van Zutphen en de Graafschap. De commissie bestaat uit 7 leden, waarvan 1 benoemd wordt door en uit het college van B. en W., 3 door den Gemeenteraad en 3 door het bestuur der Vereeniging Zutphen Vooruit". Voorzitter: de heer D. Molenaar (Gem. Raad), leden de heeren Dr. K. O. Meinsma, Mr. J. Dijckmeester (B. en W.) Mej. W. v. Alphen, (Gemeenteraad), jonkvrouwe C. Engelen, D. J. Bosman en G. J. Douwes Zutphen Vooruit"). Secretaresse en conser vatrice is jonkvrouwe C. Engelen, tot wie alle aanbiedingen voor geschenken of in bruikleen te geven voorwerpen moeten worden gericht. Pictura. BestuurDr. J. v. d. Hoeven, voorz.Herm. Berend- sen, secr.F. Reesinck, penningm. Leden Jonkvr. C. Engelen, Ir. D. J. Bosman, Ir. D. Molenaar, C. Sobel, J. Withaar, Getal leden 48. Contributie 4.zonder aandeel in de jaarlijksche verloting 2. Deze vereeniging stelt zicli ten doel door het geven van kunstbeschou wingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen. Vereeniging tot bevordering van Beeldende Kunsten onder beheer van het bestuur der Maatschappij ,,Arti et Amicitiae" te Amsterdam. Lidmaatschap 5.Jaarlijks verloting van Kunst werken enz. Correspondent voor Zutphen en Omstreken J. Nij- kamp, Beukerstraat 29. Oranje-Nassau-Museum. De vereeniging ,,Oranje-Nassau-Mu seum" beheert in het Waaggebouw, Prinsegracht No. 1 te 's-Gravenhage, een Museum, waarin een beeld wordt gegeven van de ontwikkelingsgeschiedenis van het Huis Oranje-Nassau, vooral in zijn verhouding tot het Nederl. Volk. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 213 Minimum contrib.Lid f 2.50, begunstiger f 10, stichter 100. Correspondent voor Zutphen en Omstreken C. L. Fahro te Zutphen. Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Dep. Zutphen. Bestuur Pres. Dr. J. van der Hoeven; Secr. C. Kamp; Penningm. J. M. t bbens. Leden: W. H. Haverkorn van Rijsewijk, Mr. B. G. Wildervanck de Blécourt, Dr. J. H. F. Bloemers, Ds. B. H. d'Auzon. Maximum contribubtie f 5.25, f 4.of f 3. Vereeniging; Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Zutphen, gevestigdRosmo'lensteeg. BestuurMr. B. G. Wildervanck de Blécourt, Pres.; Jonkvr. C. Engelen, Secretaresse; G. J. Stoop, Penningmeester; C. Kamp, J. L. Faber, J. Cohen, Mej. C. Rut gers, L. A. Fiévez, Mej. II. J. Reesinck, Dr. J. H. F. Bloemers, Bibliothecaresse Mej. J. Felix. Instituut voor Arbeidersontwikkeling, afd. Zutphen. Voorz. J. L. Faber2e voorz. J. van der Meer3e voorz. D. A. van Arra- gonsecr. F. van der Horst2e secr. E. v. d. Meulenpenningm. T. Frantzen2e penningm. H. Jansen. Opgericht door Ned. Verbond v. Vakver. (N. V. V.) en de S.D.A.P.alleen leden van die'vereenigingen kunnen lid zijn; aantal leden ruim 300. Nietleden dier vereeniging kunnen dona teur worden tegen een minimum bedrag gelijkstaande met de contributie der leden. ,,De Graafschap", opgericht 15 Augustus 1925. De vereeniging, welke haar zetel te Zutphen heeft, stelt zich ten doel de beoefe ning van alles, wat betrekking heeft op a. de geschiedenis der Graafschap in den ruimsten zin van 't woord, de letterkunde en het recht; b. het opsporen en verzamelen van alle voorwerpen betrek king hebbende op de onder a genoemde wetenschappen. Dag. bestuur: G. J. Klokman te Laag Keppel, voorz.; J. Gim- berg te Zutphen, vice-voorz. dr. B. J. Westerbeek van Eerten te Hummelo, secr.; A. W. T. Korswagen te Zutphen, penningm. en G. Langeler te Laren (G.), archivaris-bibliothecaris. Commissie voor restauratie van de St. Walburgskerkmr. J. Dijckmeester, voorz.-penningm. J. Gimberg, secr.Jkvr. C. Engelen, dr. K. O. Meinsma, S. J. Meijjes, H. W. Werner (te De Steeg) en Jhr. Ir. A. G. Beelaerts van Blokland, leden. Zutphensche IJsvereeniging. Eerevoorz. J. R. van den Berg van SaparoeaEereiid K. van der Veen. Pres. J. B. Gosselaer Beerta; vice-voorz. J. J. Visser; secr. H. Knoppers; penningm.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1928 | | pagina 109