210 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Onderling Landbouwers Paardenfonds. BestuurG. J. Scholten, Pres.; M. J. Scholten M.Jzn., Secr.E. Bannink, Penningm.; P. Lamxners, G. Addink, K. Franken, H. J. Scholten Jr., H. Riet horst, buitengewoon bestuurslid. Bovengenoemd Fonds stelt zich ten doel, bij eventueele sterfte of onge lukken als beenbreuk, coliek enz. (doodslaan door hemelvuur is uitgesloten) elkander onderling te verzekeren. Boerenbond. L. van Lindenberg, Voorz.A. Scholten, Secr. H. J. Lammers, Penningm., Graaf Ottosingel. Landbouwersvereeniging. Yoorz. P. H. Lammers; Secr. M. J. Scholten Jr., Penningm. C. Bunnink. De Land- en Tuinbouwvereeniging ,,de Hoven". Opgericht 1 Dec. 1910. Aantal leden 40, donateurs 6. Bestuur: J. Franken, "Voorz.; M. Riethorst, le Secr.; H. E. J. Teerink Hzn., 2e Secr.; P. H. Lammers, Penningm.G. Riethorst, J. van 't Zandt, Commissarissen. „Kanaria", Vereeniging van Kanarieliefhebbers, le voorz. H. H. Versteeg; 2e voorz.E. F. Nagel; le secr.P. Klok; 2e secr. G. J. Kerkziek; le penningm.: A. v. Nistelrooij2e penningm.: H. A. EnzerinkcommissarisL. Bergmeyer. Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeniging „P.E.K.Z.O.". Goed- gek. bij Kon. Besl. Bestuur: A. M. Gerritsen, voorz.; J. Dietz, 2e voorz.D. A. Scharrenberg, le secr.P. P. H. A. Thewis, 2e secr.J. F. Schipperijn, le penningm. J. A. Kuiper, 2e pen ningm. E. J. Hartman, H. C. ter Hogt en Mr. B. J. Nöthorn, Commissarissen. Commissie voor aankoop van broedeieren en voor toezicht op de broedmachines E. J. Hartman, J. Dietz, D. A. Scharren berg en J. Altena. Zutphen's Landbouwers Veefonds „De onderlinge hulp". Be stuur voor ZutphenE. Bannink, W. T. Hendriks, G. Verbeek, B. Scholten. Voor de HovenP. Lammers, D. J. Hagenbeek en P. Schoolderman. Nieuwe deelnemers betalen 2 pet. van de geschatte waarde der koeien, terwijl tevens 5—7'/a cent van elke 100.— der geschatte waarde per week wordt bijgedragen. Bij sterfgeval wordt de geheelo geschatte waarde vergoed. Het vee wordt door het bestuur gekeurd, en 20 pet. beneden de' waaide aangenomen. De administratie van elke nieuwe koe of kalf kost 0.25. het taxeeren en het opbranden geschiedt kosteloos. De gecontribueerde gelden worden alle maanden in de Spaarbank belegd. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 211 Nederlandsche Heide-Maatschappij, afdeeling Zutphen. Voorz. W. J. Thate; Ondervoorz. A. E. C. C'. Baron v. d. Heyden van Doornenburg; Secr.-Penningm. mr. J. L. Sölner, S. J. Meijjes en C. de Haan. Nat. Hist. Vereeniging (afd. Zutphen). Opgericht 1 Dec. 1923. Bestuur: H. W. A. Behrens, voorz.; J. B. Nakken, ondervoorz.; D. Tjallingii, secr.J. A. v. d. Velde, penningm.mej. D. Wahl. Bij telt ruim 40 leden. Haar doel is de bevordering der natuurstudie en belangstelling in de Levende Natuur door middel van vergaderingen, excursies, tentoonstellingen, etc., waarop de leden zelf activiteit toonen. Zutphensche Amateur-Fotografenclub. Bestuur: P. A. Kroon, Voorz.; J. J. Bakker, Secr.-Penningm. Havenstraat 28a; L. de Nood, Bibliothecaris; J. Bloemsaat, 2e Penningm.; H. Vizee, Alg. Adj. DoelBeoefening en bevordering van de Amateur-fotografie in den ruimsten zin. Genootschap ter beoefening van Natuurkundige Wetenschap pen (Physica). Bestuur: Pres. Ir. H. W. de Kruyff; Secr. Dr. S. Postma; Penningm. Dr. J. Oudenampsen; G L. Maaldrink, Ds. B. H. d'Auzon. Adv. lid H. W. A. Behrens. Houdt 's winters zes lezingen op Maandagavonden boven de Groote Sociëteit. Contributie f 1.3,of f 5.Getal leden 140. Kring voor Wetenschappelijk Onderhoud. Bestuur: Pres. C. Bijl; Vice-Pres. Ds. J. L. Faber; le Seer. Dr. J. W. L em2e Secr. Dr. J. H. F. Bloemèrs. Deze vereeniging, waarvan het aantal leden niet meer dan vijftig mag bedragen, heeft ten doel onderwerpen van wetenschappclijken aard te be spreken. Daartoo wordt door het lid, aan hetwelk door het lot eene spreek beurt is opgedragen, eene mededeeling gedaan. Nadat de spreker zijn rede heeft uitgesproken, wordt de discussie over het behandelde onderwerp ge opend. De vergaderingen worden gehouden op den eersten Vrijdag van elke maand, van October tot en met Maart. De contributie bedraagt 2.25 's jaars. De vereeniging verkiest zelve hare leden. Nederlandsche Jeugdbond voor Natuurstudie, afd. Zutphen. F. Tjallingii, voorz.J. C. A. Böhmers (Deventerstr. 4), secr. mej. R. van Omme, penningm.mej. M. C. de Wal, bibliothe caresse, mej. G. A. v. d. Meer en E. C. J. Lubberdink. De vereeniging stelt zich ten doel liefde voor en kennis van de natuur bij de jongeren aan te kweeken en te bevorderen.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1928 | | pagina 108