202 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Huisvlijtclub Zaterdags van 5'/26'/2 uur. Bibliotheek voor jongens (300 boeken) van 56 uur. Volksbibliotheek pl. 750 nummers, geopend gedurende de maanden October .tot en met Maart, eiken Zaterdagavond van 7VZ81/, uur. Reciteerafdeeling Maandagavond 8 uur. Op Zaterdag- en Zondagavond is het gebouw geopend voor on derling gezellig verkeer. Gereformeerde Jongedochters-Vereeniging onder den naam van „Wees een Zegen". Vergadering Maandagavond in de bovenzaal No. III der Gereform. Kerk van 8 uur tot kwart voor tien. Presi dente: mej. H. J. G. van der Veen; Vice-Pres. mej. C. Martinus; Seer.mej. R. van Heer; Thes.mej. H. Paas. Jongelings-Vereeniging op gereformeerden grondslag, „Uw Koninkrijk kome" met 30 leden, begunstigers 75. De vereeniging vergadert Zondagsavonds 73/4 uur in een der lokalen der Geref. Kerk. Voorz. G. Wissink Jr., Secr. M. Janson. Bovenbedoelde Vereeniging behoort tot den Ned. Bond van Jongel. Vereenigingen op geref. grondslag en stelt zich ten doel: elkander te vormen op elk gebied des christelijken en maatschap- pelijken levens. Afd. Zutphen van de Nederl. Ver. ter behartiging van de be langen der jonge meisjes. Nederlandsche afd. van „Union inter nationale des amies de la jeune fille". Bestuur: mevr. Van RappardViruly, Deventerweg, pres. mej. J. Gerritsen, pen- ningmeesteresse, Nieuwstad 44mevr. Baron Hartevelt, Groot- Have, Almen, secretaresse; mevr. A. T. de Jongde Jong, IJselkade 18; jkvr. S. Baronesse v. d. Borch van Verwolde, Rozenhoflaan 12. Algemeene Protestanten Vereeniging, afd. Zutphen, Bestuur: Dr. R. H. Drijber, Voorz.Secr.H. Kuiper, Penningm. J. L. Bakker. Bijbelgenootschap. Afdeeling Zutphen. Voorz.Dr. W. v. d. Beke Callenfels; Secr.-Biblioth.J. F. Langenberg; Penningm. J. WensinckDs. C. J. van Paassen, Ds. R. H. Drijber en Ds. P. M. de Jong. Onderafdeelingen te Almen, Gorssel, Lochem, Laren, Vorden, Warnsveld en Wichmond. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 203 Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Zutphen. Afdeeling Zutphen. Goedgekeurd bij Kon. besluit van 6 Oct. 1913 No. 54 (Staatsblad 6 Nov. 1913 Nó. 260). Voorz. Ds. J. L. Faber; Secr. F. W. Horsting; Penningm. Mevr. Hollemanvan Iterson. Comité Zutphen voor Vrijzinniggodsdienstige openluchtsamen komsten. Bestuur: R. Renssen, Voorz.; Mevr. L. Kruijs Voor- berge, Penningm. B. H. d' Auzon, Secr. Vereeniging Christelijk Hulpbetoon. Afdeeling Zutphen. Pres. Ds. J. Henzei; Secr. en Penningm. Ds. R. H. Drijber. Leden S. J. Meijjes, W. Kerkmeijer G.Jzn., J. M. Ubbens. Contributie 1. Vereeniging voor Evangelisatie te Zutphen. Voorz. G. W. Ormel; le Secretaris H. van Zeben Dzn.2e Secretaris J. ten Broekele Penningm. H. Koerselman2e Penningm. J. F. Lan genberg. Overige bestuursleden: J. de Jong, J. v. d. Linde, B. W. Roelofs, J. C. D. Visser, F. Wallenburg. Adviseerende be stuursleden: Ds. P. M. de Jong en Ds. C. J. van Paassen. Do grondel ag der vereeniging is de Heilige Schrift, toegelicht door de Belijdenisschriften dor Nederl. Herv. Kerk. Het doel der vereeniging is de behartiging van de geestelijke belangen der Nederl. Herv. Gemeente van Zutphen, voor zoover daarin niet wordt voor zien, overeenkomstig den grondslag der vereeniging. Vrijheidsbond (Afd. Zutphen)Voorzitter; Mr. G. J. H. Wagener, Secr.; J. M. Ubbens, Penningmeester; H. W. de Kruijff, Mevr. E. LijsenPos, M. Evers, H. J. Makkink, C. Wolterbeek. Vrijzinnig-Democratische Vereeniging, aangesloten bij den Vrijzinnig-Democr. Bond. Bestuur: Voorzitter; M. N. H. Leijs, Secretaris; H. W. Reilingh, Penningm.; Mej. E. Tideman, H. J. Wijgman, H. de Kant, H. J. Brand. Minimum contributie 1. Antirevolutionnaire Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". Bestuur: J. Boks, Voorzitter; Mr. Th. Dijstra, W. D. Hoogewoud, W. E. Janson, Secr.; Ds. W. de Jong, Penningmeester; G. J. H. Kranenburg, A. H. Surink. Getal leden 140. Contributie minstens f 0.25 per jaar. Chr. Hist. Kiesvereeniging „Gezag en Vrijheid". Bestuur: Ds. C. J. van Paassen, Voorzitter; G. A. Hanekamp, Secretaris; G. Starink, Penningm.; H. Koerselman, H. van Zeben Dzn., D. J. Schoenmaker, J. ter Wel, H. J. ten Elze en H. Spieker.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1928 | | pagina 104