196 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Schoolgeld. Burgerschool: per kwartaal voor 1 kind 3; voor 2 kindoren uit één gezin 5.40; voor 3 kinderen uit één gezin 7.20, Liefdeschool, gratis. Schooluren: voorin. 9ll'/s uur, nam. 24 uur. Naai- en Breischool. Paardenwal. Hoofdonderw. in het naaien: mej. Kraan. Hulponderw.mej. Brekveld. Bestuur Naaischool mej. Snethlage, presidente; mevr. Goddard, secr. en penningm. mevr. v. Woudenberg Hamstra, mevr. Stoop, mevr. von Weiier. Getal kinderen 70. Bestuur Breischool: mejuffrouw Snethlage, presidente; mej. Labryn, penningm.; mej. Cuperus, mevr. Van WoudenbergHamstra en mevr. van de Velde. Onderwijzeressen in het breien: mej. C. Vlasveld en mej. R. Camperman. Getal kinderen 55. Schooluren: Naaischool, 's middags l1/23l/2 uur, behalve Zaterdags en 's avonds van 41/,—G'/o uur. Breischool 's avonds van 41/26'/2 uur. Op de naaischool worden, ten einde aan het gewoon lager onderwijs geen afbreuk te doen, geen kinderen beneden de 12 jaar geplaatst. Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs. Bestuur: P. Kat Pzn., voorz. E. C. U. baron Calkoen, 2e voorz. ds. P. M. de Jong, secr. J. Wensinck, penningm. J. Breukelaar, H. Mulderije, mr. Th. Dijstra, J. Zwiers. Deze vereeniging onderhoudt 2 scholen. Ie Voor lager en uitgebreid L. O. (Oudewand 35). Hoofd: J. de Zeeuw. Verder onderwijzend personeelH. Hulleman, J. Spoelman, K. Folkertsma, H. Funcke, G. L. Jansen, H. v. d. Berg, mej. W. M. Fijan, mej. M. de Zeeuw, mej. M. Sitton. Voor het handwerkonderwijsmej. W. M. Fijan, mej. M. Sitton, mej. M. de Zeeuw, mej. E. Langenberg. Leervakken ai, kq. 2e. Voor gewoon lager onderwijs (Dav. Evekinkstr. 2). Hoofd: G. W. Orrael. OnderwijzersW. A. Rietveld, H. Arwert, A. Hanekamp, C. F. Sepmeijer, mej. W. H. M. Ribbers, mej. J. in 't Hout en W. v. d. Hof. Voor handwerkonderwijs: mej. W. H. M. Ribbers, mej. J. in 't Hout, mej. E. Langenberg en mej. G. van Zeben. Zutphensche Vereeniging voor Schoolwerktuinen. Bestuur: A. Schuttevaêr, Deventerweg 76, voorz. J. B. Nakken, Nieuwst. 99, secr.mej. A. D. J. VerLoren van Themaat te Warnsveld, pen ningm. J; A. van de Velde, F. Lawerman, A. Stijntjes, W. A. Rietveldt, D. A. S. Oortman en B. J. Tiedink. Minimum contributie 1. DoelKinderen dor lagere scholen in het genot te stellen van een tuintje. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 197 Vereeniging tot bevordering van Huisvlijt. Bestuur: C. Kamp, pres.J. Kruys Voorberge, secr.I. J. Spier, penningm.G. J. Kobus, A. G. Biemond en F. Lawerman Contributie: 1.'s jaars. Plaatselijke vereeniging van leeraren bij het Gemeentelijk M.O. Bestuur: Dr. S. Postma, voorzitter; J. C. Lindeman, penning meester; M. N. H. Leijs, secretaris. Bond van Directeuren en Leeraren bij Handelsonderwijs aid. Zutphen. Bestuur: C. Kamp, voorz., M. N. H. Leys, secr.-pen ningmeester. Studiecommissie inzake „Voorlichting bij Beroepskeuze". Dr. Franken, arts, Voorz.H. Eskes, 2e secr. Ds. Faber, pred. Ned. Herv. Gem.J. Buys, Leeraar Nijverhs. onde.Donk, Leeraar LyceumA W. I. Korswagen, Hoofd Opleidingsschool. Vereeniging van Hoofden van Scholen in Nederland. Afd. ,,De Geldersche IJssel" te Zutphen. Bestuur: A. W. I. Korswagen, Voorzitter, Zutphen; A. C. F. Polie, RuurloH. Gemmink, Ruurlo; J. D. G. Ras, Gorssel; A. H. Baarslag, Borculo. Bond van Nederlandsche Onderwijzers. Afdeeling „Zutphen en Omstreken". Bestuur: A. Meilink, voorz.; D. A. van Arragon, le secr.A. G. M. v. Keulen, 2e secr.mej. A. Schuurman, pen ningm. en H. Verdoold. Doel: Langs wettigen weg de belangen te bevorderen van 't ondorwijs en onderwijzers. Nederlandsche Bond van Leeraren en Leeraressen bij het Nij verheidsonderwijs, afdeeling Zutphen. Bestuurmej. E. Tideman, voorz.; R. Renssen, vice-voorz.J. Strubbe, le secr., Warnsv. weg 35; G. Rubingh, penningm. Secretariaat hoofdbestuur Deventerweg 2. Art. 2 dor Statuten: Het doel van de vereeniging is: de belangen te behartigen van het Nijverheidsonderwijs en van het daarbij verbonden onder wijzend personeel. St. Lebuinusvereeniging. Diocesaan-Vereeniging voor R. K. Bijz. Onderwijzers in het Aartsbisdom Utrecht. Afd. St. Canisius vereeniging, Zutphen en Omstreken. BestuurDraaisma, Steen deren, voorz. Fluitsma, secr.J. Vettenburg, Zutphen, penningm.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1928 | | pagina 101