194 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. eene jaarlijksche contributie betalen van één tot vijf guldenbegunstigers zijn zij, die eene jaarlijksche contributie betalen van minstens tien gulden; beschermers zijn zij, die een som in eens van minstens honderd gulden schenken. Ambachtsschool op het Hoornwerk. Het bestuur der school wordt gevormd door het bestuur der G. V. v. K. en een lid van den raad der gemeente Zutphen, daartoe door dat college aangewezen. Directeur is de heer J. Kruys Voorberge. Waarn.-directeur en leeraar in het timmervak F. Hartsuikerin het timmervak H. J. Leferink, T. Bonnemain het smeden en bankwerkenG. Rubing, T. Koopmans, W. Kleinbussinkin het schilderen en handteekenenR. Renssen en H. Dijkjans; in het metselen: W. Paalmanin het meubelmakenJ. Buysin de electriciteitC. Versteeg; in het behangen en stoffeeren: W. Balvers; in het voortgez. L. O.J. Strubbè. Het bestuur is bevoegd, leerlingen geheel kosteloos toe te laten. De leer lingen, die buitenaf wonen, genieten eene vermindering op hunne reiskosten tengevolge van de gunstige beschikking der Maatschapp. tot Expl. v. S. S. voor leerlingen van industrie- en ambachtsscholen. Vakschool voor Meisjes op het Vischpoortplein. Het bestuur dezer school is hetzelfde als voor de Ambachts school. Directrice Mej. A. C. Simmermansleeraressen costuum naaien mej. C. Kempf, mej. Klugkist, mej. C. Nipius; leerares teekenen: mej. J. Kroeze; leerares nutt. handwerken: mej. A. Mentink, mej. J .v. Maanenleerares nutt. handw. en fraaie handw. mej. D. Wahl; leerares fraaie handw.: mej. W. Mulder; leerares lin- nennaaienmej. W. Tacke; leerares M.U.L.O.mej. D. Meyer leerares koken voedingsleer: mejuffrouw S. van der Kop, mej. J. M. van der Worp; leerares huish.kunde waschbeh.mej. A. Bogstra en mej. L. Wijnveldleerares waschbehandelingE. Tideman. Leeraar in Nat. scheikunde en administratie de heer W. F. van Raay. Huishoudster: mej. E. Moerman. Concierge: A. van der Meent. Het schoolgeld bedraagt: Cursus costuumnaaien, hulp in de huishouding, huishoudster volgens R. I. belastingbiljet 6 tot 60). Opleiding dienstbode. 25 cent p. week, vacanties vooruit te voldoen. Opl. leerares Na Nq i 75 p. jaar. Opl. fraaie handwerken 50 p. jaar. Opl. nuttige handwerken 30 p. jaar. Opl. kinderjuffrouw (Tesselschade) 30 p. jaar. Afzonderlijke dagcursussen: Costuumnaaien damescursus 50: koken id. 50: linnennaaien, -verstellen id. 25; waschbehandeling id. 25: fraaie ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 195 handw. weven-kantklossen id. -10; inmaken 20; dekken, dienen 10. Afzonderlijke avondcursussen: Dienstbodencursus, koken burgerpot 5; id. linnenn. verst. 5; id. costuumnaaien 5; id. waschbehandeling ƒ5. DamescursussenKoken burgerpot 10; id. linnennaaien, verst. 10; id. costuumnaaien f 10; id. waschbehandeling 10; id. fr. handw., weven- kantkl. 85: id. fr. handw., weven-kantkl. 1 x 14 dagen 25. Cursus fijne keuken 40 (of 25 met verplichte afname van spijzen). Coupeuse-cursus 20. Huishoudkunde 12.50. Gem. Gymnastiekschool. Het onderwijs wordt gegeven door: C. Hage, hoofd, leeraar M. O. en mej. P. M. van der Weel, leerares M. O. Onderwijs in lichaamsoefeningen. Leergeld 6 per jaar. De cursus loopt van 1 September tot ultimo Juni. Dinsdag 45, klasse I, 5—6, klasse IV in de zaal Brocderenkerkplein. Er wordt les gegeven aan jongens en meisjes, die den leeftijd van 8 jaar bereikt hebben. Bij het begin van iedere® cursus worden de uren van onderwijs voor iedere klas 2 uur per week aan de leerlingen bekend gemaakt. De lessen worden gegeven in de zaal aan het Broederenkerkplein en in de zaal aan de Kattenhavenstraat achter de H.B.S. Burger Bewaarschool. (Bornhovestraat). Hoofd Mej. E. van Gaasbeek, geassisteerd door mej. A. C. Feith, mej. J. L. Paap, mej. M. E. Damen en H. Woudstra, dienstbode, met pl.m. 85 leerlingen. Schoolgelden: Voor één kind 10.— jaarlijks. Voor twee kinderen uit één gezin 16.—. Voor 3 kinderen 18.per kwartaal vooruitbetaald. Schooluren: Dagelijks voomi. van 912, 's nam. van 24 uur. Bewaarschool op den Paardewal. Hoofd mej. A. Morhée, geassisteerd door mej. A. C. van Zeben, J. B. v. d. Meent, H. Lasonder, B. Bokslag, F. M. Borninkhof, J. Langenberg, H. Hartskeerl en J. Goosens. Schoolgelden: Per maand 20 cent. Wanneer meer kinderen uit één gezin schoolgaan'wordt voor het tweede en elk volgend kind 0.17'/a per maand betaald. Schooluren. Dagelijks van voorm. 912 uur, 's nam. van 24 uur. Bewaarschool in de Hoven. Hoofd mej. A. ter Beekde Vries, geassisteerd door mej. J. Rensing, A. de Vries en A. Ch. Bleeker. 90 leerlingen. R. K. Bewaarschool met 180 kinderen. Hoofd mej. A. van Asten; onderwijzeressen: mej. J. van Dongen en mej. Th. v. d. Sande.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1928 | | pagina 100