228 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Nieuwe Sociëteit, in de Beukerstraat. Bestuur: Pres., H. v. d. Worp; Vice-Pres. H. A. Ezerman; Thes. M. Vromen: Secr. G. Stuurop, H. C. E. Wiistefeld, W. C. v. d. Staay en R. Pitlo. Getal leden 153. Contributie 10.—. Buitengew. leden 0.50 per maand, buiten-leden 4.— per jaar, entree 3.—, sortie 25.—. Buiten Sociëteit, aan den Coehoornsingel. President H. Nie- meijer; Vice-President J. Goemans; Secretaris J. G. Pompe; Thesaurier J. P. Wilh. van Elk; H. C. Mellet, J. B. Gosselaar Beerta en G. v. d. Burg. Telt ruim 450 leden. Contributiehoofden van gezinnen 12.50, alleen wonende heeren, geen hoofden van gezinnen 7.50, alleen of bij anderen inwonende dames 5. mannelijke minderjarigen van 1823 jaar 4.sortie 10. Wie tusschen 1 October en 1 April lid wordt betaald de halve contributie. Algemeen Nederl. Verbond, afd. Zutphen. Bestuur: Voorzitter Dr. J. van der Hoeven; Secretaris Jhr. Mr. C. C. de Jonge; Pen- ningm. Mej. A. A. Labrijn, Mevr. J. C. A. Wildervanck de Blécourt. Spiritistische Vereeniging Harmonia, afd. Zutphen. Bestuur: Voorzitter Jan Dekker; Secretaris: J. H. Wigman Jr.Penningm. en Bibliothecaris J. Been Azn. Deze vereeniging stelt zich ten doel bevordering van de kennis van de spiritistische verschijnselen en verspreiding der ethische beginselen van het spiritisme. Nederlandsche Reisvereeniging, Afd. Zutphen en omstreken. BestuurW. H. Nieuwenhuys, voorz.J. Gimberg, vice-voorz. J. W. Staring Jr., Ie secr. A. Pos, 2e secr.; Mej. M. Lenderink, penningm.Dr. M. Th. Hillen, voorz. Commissie, prop. en lezin gen A W. I. Korswagen, voorz. Commissie exc. en uitstapjes. Zutphen Vooruit". Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Bestuur: Pres. D. J. Bosman, Vice-pres. M. J. Mulders, Secr., H. G. J. Schillemans, Penningm., G. W. Velders, J. P. W. van Elk, D. H. Jordaan, G. v. d. Burg, D. J. Wöhrman en G. Dwars. Het doel der vereeniging is: het bezoek van vreemdelingen aan Zutphen en Omstreken en hunne vestiging aldaar zooveel mogelijk te bevorderen. Zij tracht dit doel o.m. te bereiken door: a. bevordering van den bloei van Zutphen en Omstreken, b. het verblijf aldaar zooveel mogelijk te veraangenamen voor Zutphenaar en vreemdeling. De contributie voor gewone leden bedraagt 1.'s jaars. Statuten met huishoudelijk reglement en andere gewenschte inlichtingen verschaft de secretaris der vereeniging. Selskip „Fryslan" to Sutfen. Bistjür: A. K. Klaren, Foarsit- ter; J. Klaver, Skriuwer, A. Gerritsma, Skathalder; T. Nijenhuis, T. Wassenaar, Bysitters. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 229 Hulpbank. Pres. Mr. J. B. Sölner; Secr. H. G. J. Schillemans; Thes. L. Albers. LedenMr. G. M. van Voorthuijsen, J. C. Gol- denberg, Th. A. Goddard en J. P. W. van Elk. Zitting eiken Zaterdag van 89 uur in de militiezaal op het 's Gravenhof. Eene instelling onder hot toezicht van het Departement Zutphen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, welke ten doel heeft aan nijvere lieden een geldelijk voorschot te verstrekken, tot uitoefening van eenig beroep of bedrijf. De voorschotten zijn van 10.en hooger. Zij worden verleend tegen hoofdelijke borgstelling van twee gegoede personen voor hoogstens één jaar, de rente berekend naar 5 ten honderd per jaar. Bij geregelde afbetaling wordt 2 pCt. gerestitueerd, indien dat wekelijks geschiedt en 1 pCt. bij maande.lijk- sche afbetaling. Bij den hcor J. J. v. Beest, Emmeriksche weg 42, zijn inlichtingen t.e verkrijgen. Spaarbank-Vereeniging, goedgekeurd bij Kon. Besl., onder be scherming van het Departement Zutphen der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Waarborgkapitaal f 960.000 Directeuren: G. Lysen, W. H. Schukking, H. J. Reesink, L. Albers, J. C. Goldenberg en Mr. G. M. van Voorthuijsen. Administrateur: F. Lawerman. De Spaarbank is geopend dagelijks van 's ochtends 912 en 's middags van 13 uur. (ook des Zaterdagsmiddags). Het bedrag van iederen afzonderlijken inleg kan niet minder zijn dan 25 cent. Van sommen van 5.en daarboven wordt aan de inleggers een rente betaald, gerekend tot 3'/a pCt. Do rente wordt bij halve maanden berekend. Zij gaat in den lsten en 16den van iedere maand voor gelden tot en met den vorigen dag ingelegd. De rente wordt berekend tot den 15den of den laatsten dag der maand aan de uitbetaling voorafgaande. De terugbetaling geschiedt van sommen tot 100.dadelijk, van 100. tot 500.8 dagen na opzegging en boven 500.ééno maand na opzegging. Spaarbussen worden uitgegeven. Volksbond, afd. Zutphen. BestuurDr. S. Postma, Voorz.A. Schuttevaer, Secr.F. Lawerman, Penningm.Mej. J. C. Hein- sius, Mej. J. E. v. d. Worp, A. C. Timan, Mevr. J. M. Leys de Lindt, Mevr. H. SpierHartog, M. Scheltens. Aantal leden ongeveer 250. Vereeniging ,,Het Schoolkind". Bestuur: G. J. Kobus, Voorz.; W. v. d. Woude, Secr.B. W. v. Eldik, Penningm.H. W. A. Behrens, L. Ph. Wöhrmann, A. K. Klaren. Zij stelt zich ten doel aan behoeftige leerlingen van openbare scholen te Zutphen des winters klompen en zoo mogelijk andere kleedingstukken te verschaffen. Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantie- kolonies. Afd. Zutphen. Bestuur: Voorz.; C. L.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1926 | | pagina 117