210 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. P. M. de Jong. Onderafdeelingen te Almen, Gorssel, Lochem, Laren, Vorden, Warnsveld en Wichmond. Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden te Zutphen. Afdeeling Zutphen. Goedgekeurd bij Kon. besluit van 6 Oct. 1913 No. 54 (Staatsblad 6 Nov. 1913 No. 260). Voorz. Ds. J. L. Faber; Secr. F. W. Horsting; Penningm. Mevr. Holleman—van Iterson. Comité Zutphen voor Vrijzinniggodsdienstige openluchtsamen komsten. Bestuur: R. Renssen, Voorz.; Mevr. L. Kruijs Voor- berge, Penningm.; B. H. d' Auzon, Secr. Vereeniging Christelijk Hulpbetoon. Afdeeling Zutphen. Pres. Ds. J. Henzei; Secr. en Penningm. Ds. R. H. Drijber. Leden S. J. Meijjes, W. Kerkmeijer G.Jzn., J. M. Ubbens. Contributie 1.— Vereeniging voor Evangelisatie te Zutphen. Voorz. G. W. Ormel Vice-Voorz. J. Baron; le Secr. H. van Zeben Dzn.; 2e Secr. J. ten Broeke; le Penningm. H. Koerselman; 2e Penningm. J. F. Lan- genberg. Overige bestuursleden: J. de Jong, J. v. d. Linde, B. W. Roelofs, J. C. D. Visser, F. Wallenburg, G. L. Willemsen. Advdseerende bestuursledenDs. P. M. de Jong en Ds. C. J. van Paassen. De grondslag der vereeniging is de Heilige Schrift, toegelicht door de Belijdenisschriften der Nederl. Herv. Kerk. Het doel der vereeniging is de behartiging van de geestelijke belangen der Nederl. Herv. Gemeente van Zutphen, voor zoover daarin niet wordt voor zien, overeenkomstig den grondslag der vereeniging. Vrijheidsbond (Afd. Zutphen). Ds. J. Henzei, Voorzitter; Mr. G. J. H. Wagener, Secr.J. M. Ubbens, PenningmeesterJ. Groeneveld, H. W. de Kruijff, Mevr. E. Lijsen—Pos, Mevr. Mr. L. H. VergeerGoudsmit en M. Evers. Vrijzinnig-Democratische Vereeniging, aangesloten bij den Vrijzining-Democr. Bond. Bestuur: H. J. Brand, Voorzitter; M. N. H. Leys, Secretaris; H. W. Reilingh, Penningm.; Mej. E. Tidema, H. J. Wijgman, mevr. C. E. Jonker—Nierstrasz, H. de Kant. Minimum contributie 1. Antirevolutionnaire Kiesvereeniging „Nederland en Oranje". Bestuur: J. van Dijk, Eerebestuurslid; J. Boks, Voorzitter; H. G. Breukelaar, Mr. Th. Dijstra, W. E. Janson, Secr.; Ds. P. M. de Jong, Penningmeester; J. G. Kohier, G. J. H. Kranenburg, A. H. Surink. Getal leden 140. Contributie minstens f 0.25 per jaar. Chr. Hist. Kiesvereeniging „Gezag en Vrijheid". Bestuur: Ds. C. J. van Paassen, Voorzitter; G. A. Hanekamp, Secrtaris; ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 211 G. Starink, Penningm.; H. Koerselman, H. van Zeben Dzn., D. J. Schoenmaker, J. ter Wel, H. J. ten Elze en H. Spieker. R. K. Kiesvereeniging „Recht voor Allen". Bestuur: Th. Stee- mers, Rozenhoflaan 17, Voorzitter; H. Peppelenbosch, Beuker straat 93, SecretarisW. A. J. Smit, Praebsterkamp 24, Penning meester; A. Koch, W. Röben, B. J. Tiedink, J. Peters, Mevr. FievezScheeren en Mevr. M. v. Haaren. Sociaal-Democratische Arbeiderspartij. Joh. A. Paap, Voorz.; F. Klok, Secretaris; Mevr. C. Weersmavan Duin, 2e Secr.; H. Hollinga, Penningm., F. C. Gies, J. F. Scherpenhuizen, Ds. J. L. Faber, 2e Voorz. Bond van Zutphensche Schilderspatroons. Afdeeling Zutphen. Laatstelijk goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 23 Augustus 1909, No. 39. Bestuur: G. J. Bosheide, Voorz.; M. Evers, Secr.; K. F. Wygman, Penningm.; Comm. v. Toezicht op het klimmateriaal en ter voorkoming van ongelukken, G. J. van Bosheide en F. v. Ostende. Deze vereeniging bestaat uit 20 leden. Algemeene Arbeidersvereeniging, opgericht in 1870. H. W. Nijhof, Voorz.R. Venhuis, Onder-Voorz.P. A. Legeer, le Secr. P. Mussies, 2e Secr.; E. Agelink, le Penningm. Chr. Garritsen, 2e Penningm. Dczo vereeniging stelt zich ten doel: door eendrachtig samenwerken, langs alle gepaste en wettige wegen, op geoorloofde wijze, in den zoozeer verach terden toestand der werklieden verbetering te brengenzij is werkzaam in vrijzinnig-democratische richting. Aan deze vereeniging is verbonden een ziekenfonds om elkander bij ziekte en overlijden te steunen; terwijl door het houden van voordrachten enz. het gezellig verkeer onder de leden bevorderd wordt. Getal leden 800. Donateurs 10. Donateurs zijn zij, die minstens 8. 'sjaars bijdragen. Zutphensche Christelijke Besturenbond. Bestuur: J. J. lliohan, Voorz.; J. Arentsen, 2e Voorz.; H. J. Lammers Hzn., Secr.; E. J. Nijenhuis, le Penningm.; D. Schoenmaker, 2e Penningm.; M. Tijken, Alg.-Adj. Doel: Bevordering dor Chr. arbeidersorganisaties door propaganda, oprich ting van afdeelingen van landelijke Chr. Vakbonden, door gemeenschappelijk optreden dor bij den Bond aangesloten organisaties de acties dezer organisatie te bevorderendoor het richten van adressen aan de overheiddoor het toe zicht houden omtrent naleving van de wetten op den arbeid; het verzamelen van statische gegevens omtrent loon, arbeidsduur, werkloosheid, ziekte enz.; door het houden van ontwikkoligscursussendoor het verzamelen van steun gelden voor stakers en uitgeslotenen. Opgericht 1 Jan. 1918. De volgende afdeelingen zijn bij den Z. C. B. B. aangesloten.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1926 | | pagina 108