204 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Schooluren: Naaischool, 's middags V/2—&/2 uur, behalve Zaterdags en 's avonds van 4,/26,/2 uur. Breischool 's avonds van 4'/26'/„ uur. Op de naaischool worden, ten einde aan het gewoon lager onderwijs geen afbreuk te doen, geen kinderen beneden de 12 jaar geplaatst. Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs. Bestuur: P. Kat Pzn., voorz.J. Wensinck, penningm. E. C. U. baron Calkoen, 2e voorz.; ds. P. M. de Jong, secr.; J. Breukelaar, H. Mulderije, mr. Th. Dijstra, J. Zwiers. Deze vereeniging onderhoudt 2 scholen. Ie. Voor lager en meer uitgebreid L. O. (Oudewand 35). Hoofd: J. de Zeeuw. Verder onderwijzend personeel: G. J. v. Meent, W. G. van Dongen, N. I. Heyne den Bak, G. L. Jansen, H. v. d. Berg, S. de Vries, mej. W. M. Fijan, mej. M. de Zeeuw, mej. M. Sitton. Voor het handwerkonderwijsmej. W. M. Fijan, mej. M. Bitton, mej. M. de Zeeuw, mej. E. Langenberg. Leervakken ai, kq. 2e. Voor gewoon lager onderwijs (Dav. Evekinkstr. 2). Hoofd: G. W. Ormel. Onderwijzers: W. A. Rietveld, J. G. Köhler, H. Wansink, C. F. Sepmeijer, mej. W. H. M. Ribbers, mej.' J. in 't Hout en mej. J. Jansen. Voor handwerkonderwijs: mej. W. H. M. Ribbers, mej. J. in 't Hout, mej. E. Langenberg en mej. G. van Zeben. Vereeniging tot bevordering van Huisvlijt. Bestuur: C. Kamp, pres.D. Stolp, secr.I. J. Spier, penningm. G. J. Kobus, J. Kruys Voorberge en A. G. Biemond. Contributie1.'s jaars. Plaatselijke vereeniging van leeraren bij het Gemeentelijk M.O. Bestuur: Dr. S. Postma, voorzitter; J. C. Lindeman, penning meester; M. N. H. Leijs, secretaris. Studiecommissie inzake (Voorlichting bij Beroepskeuze". Dr. Franken, arts, Voorz.; Ds. Faber, pred. Ned. Herv. Gem.; J. Buys, Leeraar Nijverhs. ond.Donk, Leeraar Lyceum; A. W. I. Korswagen, Hoofd Opleidingsschool. Vereeniging van Hoofden van Scholen in Nederland. Afd. ,,De Geldersche IJssel" te Zutphen. Voorloopig Bestuur: A. W.' I. Korswagen, Voorzitter, ZutphenA. C. F. Polie, RuurloH Gemmink, Ruurlo; J. D. G. Ras, Gorssel; A. H. Baarslag, Borculo. Bond van Nederlandsche Onderwijzers. Afdeeling „Zutphen en Omstreken". Bestuur: A. Meilink, voorz.; D. A. van Arragon le secr.A. G. M. v. Keulen, 2e secr.mej. A. Schuurman, pen ningm. en H. Verdoold. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 205 Dool: Langs wettigen weg do belangen te bevorderen van 't onderwijs en onderwijzers. Nederlandsche Bond van Leeraren en Leeraressen bij het Nij verheidsonderwijs, afdeeling Zutphen. Bestuur: mej. E. Tideman, voorz. R. Renssen, vice-voorz.J. Buijs, 1 secr., (Sidneystr. 60) J Strubbe, penningm. Secretariaat hoofdbestuur Deventerweg 2. Art. 2 der StatutenHet doel van de vereeniging ie: de belangen te behartigen van het Nijverheidsonderwijs en van het daarbij verbonden onder wijzend personeel. St. Lebuinusvereeniging. Diocesaan-Vereeniging voor R. K. Bijz. Onderwijzers in het Aartsbisdom Utrecht. Aid. St. Canisius vereeniging, Zutphen en Omstreken. BestuurDraaisma, Steen deren, voorz.Fluitsma, secr.W. J. Smolders, Vierakker, penningm. Vereeniging „Christelijke Normaallessen te Zutphen", opge richt Maart 1897. Zij stelt zich ten doel de opleiding van jongelieden voor het examen van onderwijzer. Er wordt onderwijs gegeven door B. Bennink te Wamsveld in Ned. taal en lezen; door S. de Vries van Zutphen in zingen en Bijb. Gesch.door A. do Zeeuw in gesch.; door G. W. Ormel in aardrijksk. en paedagogiek; door W. F. van Raay te Voorst in kennis der natuur, teekenen; door L. van Koeveringo te Dieren in rekenen en wiskunde; door K. G. Rouwenhorst te Vorden in schrijven. Ingeschreven zijn op 1 Nov. 1925 5 mnnn. en 7 vr. kweekelingen, allen in 4e klasse. Voorz.-directeur A. de Zeeuw, secr. B. Bennink. De lossen worden gegeven in de school van den heer de Zeeuw, Oudewand Zutphen. Het onderwijs kost 32.per jaar. (Reductie voor minvermogenden). EEREDIENST. Hervormde Gemeente. Twee kerken, de Groote of St. Wal- burgskerk en de Broederenkerk. Classikaal Bestuur: Pres. Ds. A. J. Wartena, pred. te Zeve naar. ScribaDs. H. C. de Groot, pred. te Angerlo. Predikanten: Ds. J. Henzei (wijk C), Ds. J. L. Faber (wijk A), Ds. C. J. van Paassen (wijk D), Dr. H. T. de Graaf (wijk B en F) en Ds. P. M. de Jong (wijk E). Ouderlingen: A. B. W. Makkink en A. G. Kerkmeijer (aftr. 31 Dec. 1926), P. Kat Pzn., B. van Eldik en J. W. van Loo, Secr. (aftr. 31 Dec. 1927). Ds. R. H. Drijber, voorz. en T. Ven huizen (aftr. 31 Dec. 1927); N. C. Meyer Drees, J. T. Wielenga en J. Wensinck (aftr. 31 Dec. 1928).

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1926 | | pagina 105