188 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Gymnasium. Rector: Dr. J. H. F. Bloemers. Conrector: Dr. K. O. Meinsma, Leeraar in de Ned. Taal en Geschiedenis. Leeraren in de oude talen en in de geschiedenisDr. D. Heeringa, H. Dol- hain, Dr. M. Th. Hillen. Leeraar in de AardrijkskundeA. Broekhuijsen. Leeraar in de transche taal: H. C. Mellet. Leeraar in de Hoogduische taal: J. Goemans. Leeraar in de Engelsche taalH. Teerink. Leeraar in de Wiskunde: Dr. H. A. Weersma. Leeraar in de Natuurkunde: D. F. Keiser. Leeraar in de Scheikunde: Dr. S. Postma. Leeraar in de Natuurlijke Historie: G. v. d. Meer. Leeraar in de He- breeuwsche taal: Dr. H. T. de Graaf. Leeraar in de Gymnastiek: C. Hage. Leerares Gymnastiek: mej. P. M. v. d. Weel. Leeraar Teekenen B. H. Stomps. Claviger: E. Beukenhort. Schoolgeld wordt geheven in verband met het inkomen en de grootte van het gezin. Het Gymnasium telde 1 September 1923 61 leerlingen en 5 toehoorders. Hoogere Burgerschool met 5 j. c. en daaraan verbonden Han delsklassen. Directeur: Dr. J. W. Lem. Leeraren: H. W. Hage- man, Tj. Blom, D. F. Keiser, Dr. S. Postma, G. v. d. Meer, J. M L. Saunders, A. Janssen, J. Tj. Wielinga, M. N. H. Leijs, N. C. Meijer Drees, A. J. M. Bruggemeijer, K. Koiter, J. Goemans, E. E- J. Kerkmeijer, B. H. Stomps, C. Hage, Mej. P. M. v. d. Weel, Mej. Th. J. Marius (tijd.), J. Kroese (tijd.), A. Barto (tijd.). Mej! H. K. Uiterwijk (tijd.). Het schoolgeld is progressief in verband met het inkomen der ouders. Schooluren dagelijks 8 uur 40 min. v.m. tot 12 uur: Maandag Dmsdag, Donderdag, Vrijdag 1 uur 25 min. n.m. tot 3 uur 55 min. n.m. Afdeeling A, Hoogereburgerschool met 5 j. c. geeft algemeene ontwikkeling als voorbereiding voor verschillende maatschap pelijke betrekkingen of voor voortgezette studiën. Bij den aanvang van het schooljaar 1923—1924 telde deze afdee- ling 178 leerlingen. Afdeeling B is een twee-jarige Hoogere Handelsschool aanslui tende aan de 3e klasse der Hoogereburgerschool met 5 j. c. In 1921 opgericht, geeft zij naast algemeene ontwikkeling meer in het bijzonder voorbereiding aan hen die later in het bedrijfsleven een plaats willen innemen. Bij den aanvang van 't schooljaar 1923—1924 bedroeg het aan tal leerlingen 29. Chr. Lyceum. CuratorenMr. J. D. C. baron v. Heeckeren van Keil, Bingerden, Pres.; Ing. Th. W. L. baron van Heemstra, Die- ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 189 ren, Secr.Mr. W. H. E. baron van den Borch v. Verwolde, Eefde; Jhr. Mr. Dr. J. P. Hooft Graafland, Warnsveld; Ds. S. Huismans, Doetinchem; L. G. A. d' Hangest baron d' IJvoy de Mijdrecht, Dieren. BestuurH. Mulderije, President; E. C. U. baron Calkoen, Vice-Voorz., Eefde; F. G. Hoekstra, Secr.; H. van Zeben, Penn.; G. W. Ormel, J. C. Wijers, J. Boks, G. Boschloo, G. Frederiks, Ds. J. L. Jansen Schoonhoven, W. E. Janson, C. J. van Marle, R. G. G. Riegen, J. Wensinck, B. Ubbink. Rector: Dr. J. Gunnink; Leeraren: Dr. J. Gunnink, Geschiede nis; Ds. C. v. Paassen, Bijb. Gesch. en Kerkgesch.; Ds. P. M. de Jong, Bijb. Gesch. en Kerkgesch.; Dr. J. Waterink, Kerkgesch. en Hebreeuwsch; Dra. C. H. E. Haspels, Latijn en Grieksch; Drs. F. Minnema, Latijn en Grieksch; J. P. Donk, Wiskunde; W. C. v. Geel, Natuur- en Werktuigk.; J. W. Happé, Scheikunde; S. Dijk man, Nat. Historie; E. Visser, Staatsinr. en Staathuish.J. de Nooy, Geschiedenis; H. Voorthuis, Aardrijksk.; T. Steenstra, Nederl. taal; Dra. A. L. J. Kromsigt, Fransch; C. Thomassen, Fransch; mej. I. Bonebakker, Engelsch; H. v. Bohemen, Duitsch; A Veldboom, Handelswetensch.; C. v. d. Waals, Hand- en rechtl. teekenen; F. Weeke, Lich. oef. jongens; mej. P. M. v. d. Weel, Lich. oef. meisjes; mej. G. v. d. Veen, Toonkunst; mej. A. Dijk man, Handw. meisjes; J. Baron, Handw. jongens; R. Eelhart, Amanuensis; A. Gerrits, Concierge. Aantal leerlingen 154. Nijverheids Avondschool. Directeur: J. Kruys Voorberge. Leeraren E. J. Wassink, R. Renssen, F. Hartsuiker, J. Klaver, E. J. J. Kerkmeijer, L. E. Claus, J. Nijenhuis, T. Koopmans, n. Dijkjans, J. Buys, H. W. Hageman, W. O. Eskes, C. Versteeg, W. Veldboom. De Nijverheids-Avondschool is hoofdzakelijk bestemd tot opleiding van aan staande ambachtslieden. Het schoolgeld bedraagt per jaar 6.te voldoen bij vooruitbetaling. De Nijverheids-Avondschool had bij het begin van den nieuwen cursus op 't laatst van September 1923 147 leerlingen. Do schooluren zijn dagelijks (uitgezonderd Zaterdag), 's avonds van 68'/s uur. Rijkslandbouwwinterschool. Commissie van Toezicht: S. A. K. baron van Nagell, Voorzitter, W. J. Lugard (Twello), Secretaris, J. H. Ch. Rauwenhoff (Epe), P. M. Blankenheim te Brummen, C. Roeterdink (Gorssel), D. W. Colenbrander (Varsseveld), P. Bakhuis (Olst), W. J. Klein Lankhorst te Apel doorn. DirecteurN. van Vliet, Plv. dir.H. D. Zelders.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1924 | | pagina 97