Opgave van verschillende Besturen. 172 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 5e Stemdistrict (school I David Evekinkstraat), hetwelk omvat het deel der gemeente begrensd door de Binnengracht vanaf de brug tusschen de Pelikaanstraat en de Spittaalstraat tot aan de brug tusschen de Beukerstraat en de Laarstraat, de achterzijde van de perceelen aan de Noordzijde van de Laarstraat, de Berkel tot de brug tusschen Berkelsingel en Coehoornsingel, de Berkel tot de Turfstraat, den achterkant van de perceelen aan de Zuid westzijde van het Oude Wand, den achterkant van de perceelen Beukerstraat No. 87 tot en met 97, de brug tusschen de Beuker straat en Laarstraat en den achterkant van de perceelen aan de Westzijde van den Boompjeswal tot aan de brug tusschen de Pelikaanstraat en Spittaalstraat. 6e Stemdistrict (Buiten-Societeit), hetwelk omvat het deel der gemeente begrensd door de Berkel vanaf de grens der gemeente tot aan de uitmonding van de Groote Gracht, de Groote Gracht, den Overweg en den Noordwestkant van het Spoorwegemplace ment tot aan de grens der gemeente. 7e Stemdistrict (school Lombardsteeg), hetwelk omvat het deel der gemeente begrensd door de Oostgrens van district I, vanaf de Lange Hofstraat tot aan de brug tusschen de Spittaalstraat en de Pelikaanstraat, de Westgrens van district V tot aan de Berkel en den achterkant van de perceelen aan de Westzijde van de Turfstraat en Korte Hofstraat. 8e Stemdistrict (school B/C Gasthuisstraat), hetwelk omvat het deel der gemeente begrensd door de Berkel van de uitmonding van de Groote Gracht tot de brug tusschen de Rozengracht en het Stationsplein, den achterkant van de perceelen aan de Oost zijde van het Stationsplein, den Zuidoostkant van het spoorweg emplacement, den Overweg en de Groote Gracht tot de Berkel. 9e Stemdistrict (Gymnastieklokaal Broederenkerkplein), het welk omvat het deel der gemeente begrensd door de Noordweste lijke grens van de districten VI en VIII, de Zuidelijke grens van district VIII tot de Turfstraat, de Noordwestelijke grens van district VII, de Noordelijke grens van disrtict I en den IJssel tot aan de Noordelijke grens der gemeente. 10e Stemdistrict (school F Hoven Schoolstraat), hetwelk omvat het deel der gemeente ten Westen van den IJssel. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 173 Voor zoover deze op Zufphen betrekking heeft. Bevolking der gemeente Zutphen op 1 Januari 1923 19219 zielen, 502 bewoners van het Oude en Nieuwe Gasthuis. Mannen 9206, vrouwen 10013. Van de wettige bevolking, verdeeld naar de verschillende gods dienstige gezindten, behoorden 1 Januari 1923 tot de Hervormden 12145. Waalsch Hervormden 21. Evang. Lutherschen 282. Hersteld Lutherschen 34. Doopsgezinden 165. Remonstranten 67. Gerefor meerden 872. Roomsch Katholieken 3195. Nederd. Israëlieten 535 Chr. Gereformeerden 114. Portug. 0. Tot geen der genoemde ge zindten behoorende 1788. Kiezers voor den Gemeenteraad in 1923 24 9400. Voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal 9912 en voor de Provinciale Staten 9604. Gemeentebestuur: Burgemeester: Mr. J. Dijckmeester. Wet houders M. J. Mulders en Mr. G. J. H. Wagener Leden van den RaadF. C. Gies, J. W. de Groote, C. Hartman, Jhr. mr. B. de Jonge, Th. J. H. Kling, H. Koerselman, H. Koor- deman, M. J. Mulders, D. O. Norel, J. A. Paap, A. Stijntjes, B J. Piedink, J. M. Tienstra, Mr. G. J. H. Wagener, Mevr. C. A. Weersma van Duin, L. Ph. Wöhrmann en G. van Zeben. De geheele Raad treedt in 1927 af. Secretaris: J. Ruibing. Ontvanger: Jhr. H. A. Coenen. Ambte naren van den Burgerlijken Stand: D. Molenaar, Mr J B Solner, J. G. Klaassen, Th. J. van Dam, G. J. Flameling en j. B. Uosselaar Beerta. Vaste Raadscommissiën voor de Gasfabriek en Waterleiding: Mr. G. J. H. Wagener Voorz F. C. Gies, H. Koerselman, H. Koordeman en B j' iiedink; voor de Gemeentereiniging: Mr. G. J. H. Wagener, Voorz G. Hartman, Th. J. H. Kling, L. Ph. Wöhrmann en J. W dé Groote; voor de Financiëele CommissieMr. J. Dijckmeester, Voorz A Stijntjes, D. O. Norel, Mevr. C. A. Weersma-van Duin en J. M. Tienstra; voor de Landerijen: M. J. Mulders, Voorz., D. O. Norel Jhr mr. B. de Jonge, J. A. Paap en G. van Zeben;

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1924 | | pagina 89