224 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Vereeniging „Christelijke Normaallessen te Zutphen", opge richt Maart 1897. Zij stelt zich ten doel do opleiding van jongelieden voor het examen van onderwijzer. Er wordt onderwijs gegeven door B. Bennink te Warnsveld in Ned. taal en lezendoor S. de Vries van Zutphen in zingen en Bijb. Gesch.door A. do Zeeuw in gesch. en wisk.door G. W. Ormel in aardrijksk. en paedagogiekdoor D. Eskes te Eefde in toekenendoor W. F. van Raay te Voorst in kennis dor natuur, teekenendoor L. van Koevoring© te Dieren in rekenen en wiskunde; door J. de Zeeuw in kennis der natuur; door K. G. Rouwenhorst te Vorden in Ned. taal, schrijven, lezen en rekenen door J. G. Kohier van Zutphen in aardrijkskunde; door P. van Oranje van Zutphen in wiskunde. Ingeschreven zijn op 1 Nov. 1923 12 maun, en 16 vr. kweekelingen, verdeeld in 3 klassen. Voorz.-directeur A. de Zeeuw, 6ecr. B Bennink. De lessen worden gegeven in de school van den heer de Zeeuw, Oudewand Zutphen. Het onderwijs ko6t 32.— per jaar. (Reductie voor minvermogenden). Vereeniging Dorcas. Bestuur: Mej. van Rhijn, Presidente; Mevr. Engelen, Thes. Secr.Zuster C. H. C. Tack Mevr. P. A. Tutein NoltheniusVan Haeften en Mevr. Goddard - v. d. Wijck. De Vereeniging heeft ten dool des winters werk en kleedingstukken te verschaffen aan een bepaald getal gehuwde vrouwen of weduwen van alle gezindten. Zij. die werk verlangen, moeten minstens drie jaar in Zutphen gewoond hebben, en zich reeds in het voorjaar aanmelden bij de Presidente. Boven dien bestaat in de Komsteeg een winkel, waar tegen den minst mogelijken prijs voor het publiek gemaakte kleedingstukken te koop zijn. Vereeniging van Facultatieve Lijkverbranding, afd. Zutphen. J. Goemans, Voorz.Ir. D. J. Bosman, Secr.-Penningm.W. J. Schillemans. Contributie voor leden 1.50, voor buitengewone leden 0.50 per jaar. Telegraaf- en Telefoonkantoor. DirecteurCommies- tit. J. van Dijk, A. B. Barkeij. Telegrafisten le klasse: J. H. O. Terweel. Telegrafisten 2e klasse: E. M. Snoek, M. A. G. van Leeuwenberg, J. L. Pasman, R. van Gelder en E. Bloemendaal. Chef-telefonisteE. G. Kats. Telefonisten Interl. Telefoniste le klasse: J. Jansen. Telefonisten 2e klasse: B. C. G. H. Nieuwen- huysen, G. Nieuwenhuysen, L. J. T. M. Smits, A. C. K. Hoor weg, A. Th. Verschoor, J. Terbeek, A. van der Peijl, L. W. M. Kraan en A. C. Bettinck. Telefonisten locale dienstTelefoniste 2e klasse: M. Dessers, J. H. Mast, L. J. Hartink, A. M. Vink, A. Wentink en J. Kelholt. Telegrambesteller: A. J. Verkerk.' Jongelingen: G. de Boer Jr. en E. J. C. Voskamp. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Het Telegraafkantoor is geopend op werkdagen van 8 ure voorm. tot 9 ure n.m. Op Zon- en Feestdagen van 89 uur v.m. en van 12 uur n.m. liet Telefoonkantoor is geopend Interlocaal verkeer: werkdagen 8 ure v.m.9 ure n.m. Zon- en Feestdagen: 89 v.m. en 12 n.m. Het locale telefoonnet is dag en nacht geopend. Openbare spreekcellen zijn gevestigd: le. Rijkstelegraafkantoor. Eeno automatische spreekcel, uitsluitend voor inter lokaal verkeer, is gevestigd in het Station. Postkantoor. Directeur C. Zijm. Hoofdcommies der Posterijen Ch. Visser, Commies-titulair H. W. Reilingh en W. L. Varossieau. Assistenten: C. J. Bender, G. A. K. Dieperink, H. H. L. Drevers, H. Emsbroek, W. Groote Haer, H. J. Harmsen, J. Meyer, A. J. Ploeg, H. Stryker, F. Welmers, W. Wieringa, C. L. Winkler; Kantoorbedienden: Mej. M. J. in 't Hout, mej. M. Weyel, J. J. M. ThielSchrijversJ. H. C. van Duyl, Mej. V. A. M. LyserBestellersL. J. Arentsen, J. van Bel, J. M. L. van Bel, J. E. Beukenhorst, H. Bobbink, L. M. Beunk, C. J. Buitenhek, H. W. Dijkman, J. W. Dressel, G. J. ter Haar, H. Harmsen, G. W. Hendriks, W. Huisman, J. H. L. Hoefman, C. Kalthof, J. Kaptein, E. J. v. d. Kuip, A. J. Kurtz, H. Laar, A. Lentink, G. v. d. Meer, J. A. Meylink, J. W. van Neck, J. L. Nooy, W. Oldenmenger, A. W. A. Pieters, A. J. Postma, H. J. Remmelink, D. J. Righard, J. Timmer Arends, E. van Tongeren, G. Verburg, G. J. Welle, G. Wilgenhof, A. Zweverink, A. J. Zwiers, D. J. LebbinkHoofdbestellersH. F. Dommerhold en A. Brouwer. Het kantoor is geopend van 's morgens 7.30 tot 's avonds 7.30. Des Zondags van 's morgens 89 en van 11.3012.30 's namiddags. Op werkdagen van 8.30—3.30 's nam. is kantoor geopend voor den dienst der postwissels, der quitantiën en der Rijksverzekeringsbank. Des Zondags is het voor die diensten gesloten en worden mede geen postpakketten ter verzending aangenomen. Vrachtkarren en Autodiensten. Vertrek. Naar Enschedé, Almelo, Hengelo (O.) enz. Vrachtauto Exteroate. Alle werk dagen behalve Zaterdags. Vertrek 6 uur Café „de Prins". Deventer vice-versa Korenblik. Hotel „de Prins". Vertrek 3 maal per week, Dinsdag, Donderdag om 3 uur, Zaterdags om 1 uur. Amhom. Streek, Barlheze 10. Vertrek Maandags, Loohem, Borculo, Eibergen, Needo, Groenlo, Ruurlo, Vorden Dinsdags. Apeldoorn, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag 's namiddags 3 uur, J. B. Oelrnan, Prins. Arnhem en tusschengolegen plaatsen, Maandag en Donderdag, 'e nam. 4 uur. Prins, en Maandag en Donderdag Lenthe, bij fa. W. v. d. Stroom, Nieuwstad.

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1924 | | pagina 115