220 ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. Zutphensch Drankweer Comité. BestuurA. K. Klaren, Voorz. H. Hollinga, Secr., Hemonystraat 32; Th. W. Hoonings, Penn.; A. Schuttevaer, A. Stijntjes. Nederl. Vereen, tot Afschaffing van Alcoholh. Dranken, Afd. Zutphen. Bestuur: A. Stijntjes, Voorz.; A. K. Klaren, Secr., Ber- kelsingel 3; Mej. M. Th. HollingaEnsink, Penningm.; Mej. M. G. DommerholdNijland, M. R. de Jong, Mej. J. Pomper, W. Soolsma. Zutph. Ver. tot bestrijding der Tuberculose. Bestuur: Dr. G. I'uhri Snethlage, Voorz.; M. Spier, Secr.; Mej. B. Cuperus, Penn. Algem. Bestuur: Mevr. Dijckmeesterv. d. Lek de Clercq, D. Molenaar, J. Groeneveld, Mevr. Deurvorst, Ds. P. de Jong, D. H. Jordaan. Huisbezoekster: Zuster Schregardus. Consulteerend Geneesheer: Dr. E. C. C. van Lennep. Consultatie Bureau Proost- dij steeg No. 1, Dinsdag van 35 uur. Geldersch-Overijselsche Maatschappij van Landbouw. Voorz. Mr. A. G. A. Ridder van Rappard te Tiel. Onder-Voorz. G. Boschloo te Almen. Algemeen Secr. M. van Doorninck te Olst. Algem. Penningm. W. J. Klein Lankhorst te Apeldoorn. P. H. Burgers te Oosterbeek. H. G. van Steenis te Erichem. Th. Derk- sen te Angerlo. Afd. Zutphen W a rnsveld: Voorz. S. A. K. baron van Nagell te Warnsveld; Onder-Voorz. J. M. E. Duvelaer van Campen te Warnsveld; Secr. H. D. Zelders; Pen ningm. G. Sohieven te Leesten. LedenJ. Bosohloo te Leesten, E. J. Tjoonk te Vierakker en D. Wunderink, Baronsbergen. Rijks-Zuivelconsulent voor Gelderland. A. Hylkema, Bureau en Laboratorium, Rozengracht, tel. 392, (aan huis tel. 548). Onderling Landbouwers Paardenfonds. BestuurD. J. Scholten, Pres.; C. Pasman, Secr.; E. Bannink, Penningm.; G. J. Scholten, H. J. Wichers, P. Lammers, Commissarissen; H. Riethorst, bui tengewoon bestuurslid. Bovengenoemd Fonds stelt zich ten doel, bij eventueele sterfte of onge lukken als beenbreuk, coliek enz. (doodslaan door hemelvuur is uitgesloten) elkander onderling te verzekeren. Boerenbond. L. v. Lindenberg, Voorz.; J. Terwei, Secr.; D. Scholten, Penningm., Graaf Ottosingel. Landbouwersvereeniging. Voorz. G. Ockers; Secr. M. J. Schol ten Jr.; Penningm. A. van Engelen. De Land- en Tuinbouwvereeniging ,,de Hoven". Opgericht l Dec. 1910. Aantal leden 46, donateurs 6. BestuurE. J. Teerink, le Voorz.; J. Franken, 2e Voorz.; M. Riethorst, le Secr.; H. E. J. Teerink Hzn., 2e Secr.; P. H. Lammers, le Penningm.; G. J. te,'to-gag-.. ADRESBOEK VAN ZUTPHEN. 221 Klaassen Hzn., 2e Penningm.; G. Willemsen, G. Riethorst, J. van 't Zandt, Commissarissen. Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeniging ,,P.E.K.Z.O.". Be stuur: A. M. Gerritsen, Voorz.; J. Dietz, 2e Voorz.; D. G. Schar- renberg, Secr.; E. J. Hartman, 2e Secr.; J. J. v. Beest, Penningm.; A. Dieperink en D. F. van Geel, Comm. Commissie van toezicht op de Konijnenteelt. D. F. van Geel; L. B. van 't Hul; K. K. Bosveld. Commissie voor aankoop van broedeieren en voor toezicht op de broedmachines. A. M. Gerritsen, E. J. Hartman, J. Dietz, H. C. ter Hogt, P. v. d. Veen, A. v. d. Meent. Zutphen's Landbouwers Veefonds ,,De onderlinge hulp". Be stuur voor ZutphenG. J. Scholten, E. Bannink, A. van Engelen, W. T. Hendriks, G. Verbeek, B. Scholten. Voor de Hoven: P. hammers, L. Bobbink en D. J. Hagenbeek. Nieuwe deelnemers betalen 2 pet. van de geschatte waarde der koeien, terwijl tevens 5T/3 cent van elke 100.der geschatte waarde per week wordt bijgedragen. Bij sterfgeval wordt de gehcele geschatte waarde vergoed. Het vee wordt door het bestuur gekeurd, en 20 pet. beneden de waarde aangenomen. De administratie van elke nieuwe koe of kalf kost 0.25, het taxeeren en het opbranden geschiedt kosteloos. De gecontribueerde gelden worden alle maanden in de Spaarbank belegd. Gemeentelijke Gasfabriek en Gemeentelijke Waterleiding. Directeur: J. H. A. Albrecht. Hoofdopzichter: C. A. M. Wolters. BoekhouderA. L. Grotenhuis. Het kantoor is geopend alle werk dagen van des voormiddags 9 tot des namiddags 5 uur. Zaterdags van 912 uur. Vereeniging van IJsverbruikers. Bestuur: S. Klerk, Voorz.; A. E. Meerstadt, Secr.; D. J. A. Binnendijk, Penningm.; Ph. Weijel en A. Iliohan Jr., Bestuursleden. De vereeniging stelt zich ten doel haren leden op de meest goedkoope wijze ijs te verschaffen voor het bedrijf. Eischen toetreding: 13.50 entréegeld en 1.contributie per jaar. Secretariaat: Schupstoel 7. Coöperatieve Glasverzekering Samenwerking", opgericht bij acte van 22 October 1919. Bestuur: G. J. Looman, Voorz.; J. W. de Groote, Secr.; H. Voerknecht, Penningm.; H. W. Kwant, J. R. Dekker en R. Pitlo, Bestuursleden. Zij stelt zich ton doel de belangen harcr leden te bevorderen, door deze op de minst kostbare wijze Je vrijwaren tegen schaden veroorzaakt door het breken of scheuren van spiegelruiten, spiegels (niet in woonkamers gebruikt wordende), glazen en marmerglazen, naam- en reclameborden (een en ander

Adresboeken Zutphen (1863-1967) | 1924 | | pagina 113